Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem tudok rendesen áll...

Miért nem tudok rendesen áll alá húzódszkodni?

Figyelt kérdés
Az erő meg lenne szerintem, de valahogy mintha a ROM nincs, elakad vhogy a testtartás vagy nem tudom mi miatt..

2023. okt. 4. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Rossz technika, rossz mobilitás, rossz fogásszélesség, bármi lehet az oka, látatlanban nehéz mit mondani.
2023. okt. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Miota csinalod?

Lehet meg mindig gyenge vagy

2023. okt. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Volt egy kihagyasom, vagyis kettő. Ahogy belegondolok, lehet hogy a lapocka vagy a váll környékén van egy merevségem. Vagyis túlzottan behúzott nyakkal csinálom...megpróbálom szalaggal vagy ilyesmi. Amúgy meg az első pár húzodzkodás jobb szokott lenni, ilyen 8-10 körül vol a legnagyobb ismétlésszámom, de csak állig húztam kb..

Köszi a válaszokat! :)

2023. okt. 5. 01:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pár hónapja a konditeremben odajött hozzám egy srác, hogy én mint erőemelő segítsek már neki valami tanáccsal, mert hogy a 100 kilós fekvenyomásnál a súlyt nem bírja megindítani a mellkasáról, de ha az edzőtársa egy kicsit belenyúl, akkor utána már kimegy, de ha nem, akkor mindig megakad az első pár centin. Én meg elmondtam neki a szomorú valóságot, hogy ha adott munkasúlyt nem tudod megindítani a kezdőpozícióból csak úgy, hogy a haverod a mozgástartomány harmadában segít, akkor igazából rohadtul közöd nincs ahhoz a munkasúlyhoz, és rohadtul nem vagy még elég erős hozzá.

Nálad is hasonló a helyzet. Nyilván lehet, hogy a vállöv vagy a lapocka mobilitásának hiánya okozza a problémádat, de ha az első néhány ismétlés megy teljes mozgástartományban, a 8. ismétlés körül meg már nem, akkor szimplán nincs még meg az az erőszint, amivel tudnál magasabb ismétlésszámmal szabályos húzódzkodásokat végrehajtani. Majd meg lesz.

2023. okt. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha ment 8-10 ismétlés, akkor ajánlom hogy fokozatosan növeld a súlyt.

Én úgy durván fejlődtem pár hónap alatt.

Pedig eléggé pocakos vagyok xd

2023. okt. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Összetett, összetett. Sza mikor először belekezdtem jól ment, pullupot csináltam, 7*10-et vállszélesen, akkor a chinup még könnyebben ment erölködés nélkül,, de csak állig ment. Most megpróbálztam úgy, hogy lent van a lábam és megnéztem meddig megy fel és éreztem alsófogásba próbálom finomítani, hogy több hát kell hozzá, illetve ahogy beálltam jobban függőlegesben éreztem, mennyire kell a váll.

Azóta jött rám zsír, meg többizmomon is noveltem, sza nehezebb lettem, érezhetően nehezebben megy, de volt egy későbbi periodus, 5kg-ig növeltem a plusz súlyt, ment azzal 5-6 3-4szettben. Most látom hogy rá kell erősítenem, hogy utolérjem magam és finomítok a technikán.

De például a széleset egyáltalán nem éreztem soha, arról nem tud valaki vmit? Mitől olyan nehéz az? Negatívokat sem csináltam még azt meg kén próbálni, az biztos segítene. :)

2023. okt. 5. 23:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha szedtél fel tömeget, akkor azért megy rosszabbul. A húzódzkodás, ahogy minden olyan más gyakorlat ahol a saját tested mozgatod erősen függ a testtömegedtől. Hiába szedsz fel tömeget, ha azzal nem teljesen arányosan erősödsz, akkor nehezebb lesz, mert ugyan picivel izmosabb vagy de lehet, hogy jó pár kiló plusszal emelgeted magad. Vagy vissza kell magad edzeni, hogy ezzel a testsúllyal is menjen jól vagy le kell fogyni.
2023. okt. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!