Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti két nap felsőtest edzés...

Heti két nap felsőtest edzés elég lehet?

Figyelt kérdés

Jelenleg heti háromszor edzek felsőtestre, egyszer alsótestre, kétszer pedig futok, tehát heti 6 nap intenzíven mozgok. Viszont, úgy érzem, hogy nem tökéletes a regenerációm. Időközben visszavettem a futás intenzításából, de ez sem elég, valamint időm is egyre kevesebb ennyit mozogni. A kardiot nem szeretném teljesen elhagyni, nagyon jól esik, úgy érzem, hogy abból nekem heti 2 az optimális. Tehát a felsőtest edzést csökkenteném heti 2 alkalomra.


A kérdésem, hogy így is lehet fejlődni? Esetleg lehet, hogy még jobban is fog menni a több pihenés miatt? Vagy a heti két futás az sok? Alsótestre elégedett vagyok magammal, felsőtestre szeretnék fejlődni.



2023. okt. 15. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

"Heti két nap felsőtest edzés elég lehet?"

Hogy ne lenne elég? Heti két edzés során remekül el lehet végezni azt a munkát (intenzitás, volumen, stb.), ami fejlődésre bírja a célizmokat. Tartsd szem előtt a progresszív túlterhelés elvét, egyél elég kalóriát/fehérjét, figyelj a regenerációra, aztán fejlődni fog a felsőtested.

2023. okt. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
A legtöbb izomra elég a heti 2 nap, ha bukásig csinálod.
2023. okt. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"legtöbb izomra elég a heti 2 nap, ha bukásig csinálod"

Akkor is, ha nem. Úgyis a heti összes munkasorozat fog számítani, meg hogy van-e tényleges progresszió a gyakorlatokban.

2023. okt. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
El nem tudom képzelni, hogy ilyen felosztásban, miért kell egy héten 3x felsőtestre edzeni. És akkor az alsótestre miért csak 1x? Az nem lényeg? Amúgy, ha te meg tudod edzeni a felsőtestedet heti 3x, akkor ott szerintem problémák vannak az intenzitással és a efforttal.
2023. okt. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#4 az alsótestemmel esztétikailag elégedett vagyok, genetikailag combosabb alkat vagyok, illetve, a heti két futás is lefárasztja, így nálam az alsótest edzés másodlagos. A heti hármat pedig kezdem túl sokan érezni, ezért tettem fel a kérdést.

2023. okt. 16. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!