Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány kilós súlyzóval kezdjen...

Hány kilós súlyzóval kezdjen egy 16 éves?

Figyelt kérdés

Az elmúlt egy hónapban rendszeresen elkezdtem edzeni (teljes testedzés), szóval annyira sok tapasztalatom nincs, meg eléggé sovány is vagyok (bmi alapján 8 kilót kéne híznom ahhoz, h normál testtömegem legyen). Tehát nyilván gyengébb a fizikumom, de amióta edzek már sokkal jobb (persze még mindig nem az igazi). Úgy döntöttem, h elkezdek súlyzókat is használni, viszont nem tudom, h kb hány kilósakat kéne használnom, szóval ha van valaki, aki ebben tudna segíteni, akkor szívesen meghallgatom.


16F



ápr. 16. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy konkrét súlyzóval nem lehet leedzeni minden izomcsoportot minden gyakorlatban. Minden gyakorlatban más lesz az ideális munkasúly. Tudatlan kezdőként minden gyakorlatban akkora súlyzót használj, amivel meg tudod tapasztalni a bukás közelségét úgy, hogy közben rá tudsz érezni a helyes technikára. Régen azt mondták az okosok, hogy az az optimális kezdő munkasúly, amivel az illető 15-20 szabályos ismétlést meg tud csinálni úgy, hogy "érezze" a melót és a pumpot az izmain.
ápr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

YouTube-on találsz rengeteg kezdőknek szóló tartalmat.


Ajánlok két csatornát:

https://www.youtube.com/@RenaissancePeriodization

https://www.youtube.com/@JeffNippard

ápr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igazából a legfontosabb számomra a bicepsz növelése lenne, szóval kézi súlyzóra gondoltam.

ápr. 16. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!