Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehetséges-e ennyi idő alatt...

Lehetséges-e ennyi idő alatt a fizikai erőnlét megszerzése?

Figyelt kérdés

20 éves, 186cm és 97Kg vagyok. Van rajtam felesleg rendesen sajnos, az utóbbi 7 évben nem sportoltam szinte semmit, viszont annál többet ittam meg hasonlók... Ez eléggé meg is látszik rajtam mára sajnos.

2014 vége fele egy amerikai katonai szervezetbe szeretnék belépni repülőgép szerelőként. Sajnos ugyanazok a fizikai követelmények azokkal akik később terepen fognak tevékenykedni...

Tehát a követelmények: 29 fekvőtámasz egy perc alatt, 38 felülés egy perc alatt, 2500m futás 12:51 alatt

Egy hónapja elkezdtem kocogni, egyszerre ilyen 3-3.5km megy, persze nem időre mérem, de ez legalább még megy. Aztán ott a fekvőtámasz ami egyáltalán nem megy. Mindössze 1 darabot tudok megcsinálni, néha még annyit se... Akárhogy próbálom, nem bírom magam kinyomni. Aztán ott a felülés, amiből úgy 20-at tudok megcsinálni, utána már abból is csak nagy szenvedés árán még 2-3at.

Na tudom, hogy nagyon el vagyok tunyulva, de szerintetek van reális esélyem arra, hogy fél év múlva tudjam teljesíteni ezeket a követelményeket? Gondolkozom a diéta elkezdésén is, de arra sincs konkrét ötletem, hogy milyet csináljak... Valak valami ötlet?



2014. márc. 13. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Fekvőtámaszra tudom ajánlani a fegyencedzés című könyvet, amibe ha eljutottál öt szabályos fekvőtámaszig utána használhatod a GTG módszert.(Melynek lényege az, hogy napi szinten pl. óránként lenyomsz 5 fekvőtámaszt teljes izommegfeszítéssel és kontroláltan, így 1-2 héten belül megfogod duplázni vagy triplázni az ismétlésszámot) Felülést pedig csak csinálnod kell, mert abba könnyű fejlődni. A futásnál pedig váltogasd a hosszú táv futást pl. egyik edzésnap 5-10km a másikon pedig sprintek. Fél év reális lehet, ha elakarod érni a célodat. Mellette pedig diétázz, kb. 10-15kgtól meg is tudsz szabadulni(sőt többtől is, ha nagyon komolyan veszed)
2014. márc. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az előző kb mindent leirt.

Annyit hozzátennék hogy az MH-nak szigorúbb a követelményrendszere mint amit te leírtál és 2 hónap alatt simán felkészült rá egyik kissé túlsúlyos ismerősöm. Szóval biztos vagyok benne hogy ha igazán akarod, és csinálod sikerülni fog.

A testépitésben aranyszabály h a nagyobb izomcsoportokot ritkán kell edzeni pihenőnapokkal ugyebár. Hát ahogy én tapasztaltam a saját testsúlyos edzésnél amikor még arra mész rá hogy meg tudd csinálni a kellő számot és nem arra hogy jobban nézz ki, lehet mindennap csinálni.


Probáld meg lenyomni. Ha sikerül mondjuk 3at, fellkelsz 1 perc pihenő aztán újra, és egyre többet probálj.

Mondani könnyű tudom.. Ráadásul én a te súlyodnak a 3/4-e vagyok de az akarat nagyúr.

2014. márc. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos tippeket! :) Mindenképpen meg fogom próbálni az általatok leírtakat!

Szép napot! :)

2014. márc. 14. 12:06
 4/4 anonim ***** válasza:
MH-nál a max pontokért küzdésnél keményebb, (az 2 hónap edzéssel elérhetetlen) mint ez. Ezek minimum pontok, nem tudjuk mi a teteje! 30 fekvő szerencsére nem sok, 38 felülés pláne, a futással lehet gond. Az első viszont mindent leírt amit tudnod kell, szóval nem is fűznék hozzá többet.
2014. márc. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!