Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért gondolják magukról a...

Miért gondolják magukról a testépítők, hogy különbek a többi embernél?

Figyelt kérdés
Gyakran szembeállítják magukat a tévénéző, lusta, elhízott emberekkel, és természetesen azzal a végkövetkeztetéssel, hogy a testépítők a jobbak, egészségesebbek. Mindannyian ismerünk elhízott, de szép kort megért nagymamákat, nagytatákat. Ez cáfolja azt az érvet, hogy a lusta, egészségtelen életmód korai halállal végződik. De a testépítők sincsenek védve mondjuk az autóbalesetektől, melyek végtagamputálással járhatnak, bénulással stb. Mi az, amitől a testépítés megvéd az életben?
2014. máj. 14. 21:13
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

Próbálhattok kifigurázni, de más példákat is mondhatok. Szívrohamot nem csak a mozgásszegény életmód és az egészségtelen táplálkozás idézhet elő. Gondoljatok csak a szívrohamban elhunyt sportolókra a közelmúltban. És nem is testépítőkre gondolok.

Amúgy meg például Bunny is állandóan lenézően beszél azokról, aki zabálják a lisztezett, cukrozott ételeket. Őt hallgatva az ember azt hinné nála van az örök fiatalság elixírje vagy valami ilyesmi.

2014. máj. 14. 21:31
 12/47 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül azért mert később halunk meg, hanem például nem lihegünk ha fel kell sétálnunk a 2. emeletre, vagy ha lekéssük a buszt, de ugyanez elmondható a többi sportolóra is!

Akartam linkelni egy jó képet, de nem találtam meg, így itt van egy rövid cikk:

[link]

2014. máj. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva rohadtul nem értem mi értelme a kérdésednek mert csak a sajat "igazadat" bizonygatod..figyu én lesz**rom.


Nagyapám,nagyanyam sportolt,most 90 év felett (!!) nagyon jó karban vannak.

Nagynéném dohányzott meghalt,unokaöcsém dohányzott,kórhaz..

2014. máj. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
és te kérdező, miért gondolod, hogy különb vagy mint egy testépítő, hogy itt nekiállsz bírálni ilyen embereket, mikor nem ismered őket?
2014. máj. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

M.Dani pont erről beszélek, amit belinkeltél. Szembeállítják magukat a kövérekkel: "Bezzeg ha úgy élnél, ennél, mint ők". Ők-nek nevezi a másokat, és tökéletesen igaz minden, amit a kérdésben megfogalmaztam. Azt hiszik a gyúrósok, hogy különbek, jobbak. Én meg azt mondtam, hogy semmi rossztól sem védettek az életben ezáltal. Példa mindenre van. Nemdohányzó tüdőrákosra is (igaz, szegény kommentelő nem tud róla, hogy a dohányzás nem egyedüli, hanem gyakori előídézőnek tartják). Van példá szívrohamban elhunyt huszonéves sportolóra, van példa egész életében kövér, dohányzó, nem mozgó emberre, aki 80 évesen hunyt el úgy, hogy álmában hunyt el.

De a lényeg, hogy semmit sem garantál a testépítés, max csak annyit, hogy az ember saját magának tetszik.

2014. máj. 14. 21:44
 16/47 anonim ***** válasza:
91%
Persze, hogy nem 100%-kos garancia barátom, a világon ilyen nem létezik. Egy testépítőnek is lehet mindenféle baja a világon, amit csak ismerünk, és a 84 éves vígan élő erős dohányos bácsikát sem hiába hoztam fel példának. Na de tudod mi az a s-t-a-t-i-s-z-t-i-k-a? Nem ártana utánanézned.
2014. máj. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 Andi80018 ***** válasza:

Egyébként igenis nagyobb az esély arra, hogy aki sportol idős korában is és nem eszik szemét kajákat tovább élhet.

De persze hozzájön a stresszmentes élet, kiegyensúlyozott lelki állapot.

2014. máj. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

Kedves ddrake, tudtommal az egészségügyi statisztikákban nincsenek az alapján felosztva a betegek, hogy testépítő-e vagy nem az.

Andi80018: pontosan ahogy mondod, esély talán van arra, hogy tovább éljen egy nem szemét kaját fogyasztó testépítő. Csakhogy: 1. itt jönnek képbe például a balesetek és 2. az egészséges életmóddal nem összefüggő betegségek (pl. rák - a boxoló Balzsay Károly is most lett leukémiás)

2014. máj. 14. 21:53
 19/47 anonim ***** válasza:
Így van, de egy testépítőt ugyanolyan arányban érnek a balesetek, mint egy átlagembert...
2014. máj. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:

"szegény kommentelő nem tud róla, hogy a dohányzás nem egyedüli, hanem gyakori előídézőnek tartják" kikérem magamnak hülyőkém, képzeld marhára tudom. Minden multifaktoriális, csakhogy a tüdőproblémákban a dohényzás pl. egy kib4szott nagy faktor, ahogy sok más problémánál az elhízottság, mozgásszegénység, és ahogy a sport, köztük a testépítés viszont egészségesebb életre ad nagyobb eséllyel kilátást. Egészségügyi felsőoktatásban részesültem, úgyhogy ezzel marhára mellé lőttél, szóval menj, máshol éld ki a sérelmeidet, ha megbántott valami csúnya testépítő bácsi.


A garanciádra pedig már felül válaszoltam, statisztika, esély van a világon, nem pedig garancia. Ha garancia kell, menj, vegyél egy mikrót a Media Markt-ban, de az élettől semmire se várj garanciát. Viszont ha egyértemű statisztikákat nem veszel figyelembe, akkor ignoráns hülye vagy, minden további nélkül.


Mondom, neked valami sérelmed van, és most próbálsz itt dobálózni vérgagyi, full alaptalan érvekkel, meg óvodás, személyeskedni próbáló sértésekkel, a mi érveinket pedig valószínűleg szándékosan nem akarod átlátni.


Ha annyira tudod, hogy a dohányzás/nem dohányzás kérdése pl. nem hozható 100%-ban összefüggésbe az egészséges/beteg tüdő kérdésével (persze attól még elég nagy részben összefüggésbe hozható vele), akkor lehetne annyi eszed, hogy átlátod, a sport sem hozható a teljes egészség és minden további istencsapás elkerülésével. De attól még gondolom belátod, hogy nagyobb veszélyben van a tüdőd, ha dohányzól, és nagyobb biztonságban, amennyiben nem. Ugyanígy van az ésszerű keretek között végzett sport és az általános egészség kérdésével, de azt hittem, ezt már oviban megtanítják.


A cikk pedig egy válasz, a hozzád hasonló kötekedőknek, ha nem esett volna le, mert minek is kéne szó nélkül tűrnie bárkinek a kötekedést. Itt sem a testépítők kezdték.


De még ha ők is kezdték volna, ahogy mondtam, ne néhány ember alapján skatuláyzz már teljes csoportokat légy szíves.

2014. máj. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!