Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért gondolják magukról a...

Miért gondolják magukról a testépítők, hogy különbek a többi embernél?

Figyelt kérdés
Gyakran szembeállítják magukat a tévénéző, lusta, elhízott emberekkel, és természetesen azzal a végkövetkeztetéssel, hogy a testépítők a jobbak, egészségesebbek. Mindannyian ismerünk elhízott, de szép kort megért nagymamákat, nagytatákat. Ez cáfolja azt az érvet, hogy a lusta, egészségtelen életmód korai halállal végződik. De a testépítők sincsenek védve mondjuk az autóbalesetektől, melyek végtagamputálással járhatnak, bénulással stb. Mi az, amitől a testépítés megvéd az életben?
2014. máj. 14. 21:13
1 2 3 4 5
 31/47 Szergej55 ***** válasza:
A testépítőknél egyedül a gyakran jelentkező önimádatot nem bírom, de végülis mindegy, hiszen az átlagembereket sem bírom (=hülyék tömegei).
2014. máj. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:
Nem vagyok sem provokátor, sem frusztrált hülye. Ha valakit érdekel, bár nem hiszem, annyi történt, hogy a facebookon egy testépítő kirakott egy képet, amelynek értelme az volt, hogy aki nem barna rizst és csirkemellet eszik, és aki nem gyúr, az jó ha megéri az 50-et. Erre leírtam neki legalább 5 forgatókönyvet, hogy hogyan halhat ő meg 50 éves kora előtt, és semmit sem számít, hogy mit eszik, gyúr-e. És ekkor törölte a képet, nyilván mert nem tudta megcáfolni. Itt is behoztam ezt az érvet, hogy a gyúrás és az egész életben rizs+csirkemell bizony nem védi meg az embert sem haláltól, sem betegségtől, egyszólván semmitől. És itt sem tudta senki megcáfolni.
2014. máj. 14. 22:14
 33/47 anonim ***** válasza:

Egy átlagos testépítő pont azért nem néz le senkit, mert annyira önimádó, hogy elsősorban magával van elfoglalva és nem másokkal.

Tudom, mert én is ilyen voltam.

2014. máj. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
De most ez mi? Ennyivel oroszrulettezzél, mit számít, holnap is meghalhatsz, vagy mit akarsz kihozni? Diplomát sem érdemes szerezni, mert vannak diplomás munkanélküliek, meg vannak érettségi nélküli milliomosok. Ez csak esélynövelés, nem isteni lét. De amúgy se az egészségért csinálják
2014. máj. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy "nem védi meg sem haláltól, sem betegségtől, egyszólván semmitől."

De amíg él, addig teljesen más az életMÍNŐSÉGe, ez óriási különbség ám!

2014. máj. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

Már párszor leírták és őszintén szólva már bánom, hogy még egyszer leírom, mert úgyse fogod megérteni, de azért megpróbálom.

A testépítők, sportolók nem azért kezdenek el edzeni, hogy ne haljanak meg, igen az tény, hogy az egészség megőrzése szerepet játszik benne, de emellett, sokan a külső miatt, sokan csak szeretik csinálni, vagy jó érzés este úgy lefeküdni, hogy benned van a kellemes fáradtság és a tudat, hogy ma is csináltál valamit.

2014. máj. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
79%
Hölgyeim és uraim, itt láthatják az átlagember egyik példányát, megterhelő agytevékenység végzése közben. Láthatják, hogy logikája érthetetlen, vádjai a leggyermetegebb sztereotip gondolatokon alapulnak (mint pl. aki indulatos az azért, mert igazam van). Önnön igazát amúgyis szereti hangoztatni, hiszen az nem lehet, hogy esetleg ő téved, vagy lát valamit rosszul. Embertársainak minden cselekedete az ő igazát támasztják alá, mindegy, hogy valamit, vagy annak az ellenkezőjét teszi. Nem ismeri a minden és a semmi közti területet, egy példa alapján már az egész csoportra von le hosszútávú következtetést. Ha valamiben talál egy hibát, ami miatt az adott dolog nem alkalmas _mindenre_ akkor elkönyveli az adott dolgot _semmire_ sem alkalmasnak. Only a sith deals in absolutes. Egyedünk sajnos nincs egyedül, hasonlókat lehet megfigyelni tulajdonképpen bárhol, bár a specializálódott témáknál kicsit kevésbé, hiszen annyira nem ért semmihez. Sokan vannak. Túl sokan...
2014. máj. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:

Jól van, elkövettem azt a hibát, hogy általánosítottam. Nagy ügy. Olvasd akkor úgy, hogy: "Miért gondolják magukról NÉMELY testépítők, hogy..."

Merthogy vannak ilyenek is, ez tény.

2014. máj. 14. 22:27
 39/47 anonim ***** válasza:
NAGYON KÖSZÖNÖM, hogy ezt bevallottad. Ezzel máris egy hatalmas lépést tettél sokak szemében, hallelujah. Igen, általánosítottál. Akit te a 32-es sorszámú kommentedben leírtál, az egy nagyarcú pökhendi hülye volt valószínűleg, azt gondolván, mindenkinél jobban tudja, aki mellesleg testépítő is volt. Lehet hogy összefügg, de amint leírtam, nem csak a testépítéstől lehet valaki s3ggfej. Remélem te is elolvasod, amiket mi írtunk, ha már feltetted ezt a kérdést, és rájössz, hogy igen nagy általánosító túlzásokba estél a kijelentéseiddel. További szép estét, ha sikerült kieresztened a gőzt, amit egy barommal való találkozásod során összeszedtél.
2014. máj. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
7%
azt a hibát követted el hogy gyúrósoknak vetettél fel egy erősen intellektuális, filozofikus témát!!! A lét hiábavalósága, nihilizmus, Heidegger...stb.
2014. máj. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!