Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan építenétek fel egy...

Hogyan építenétek fel egy magas volumenű teljes test edzést? Váll gyakorlatok?

Figyelt kérdés

Heti 3 teljes test, de ebből csak az első nap magas volumen.


1. Volume

2. Recovery

3. Heavy


A sorozat/ismétlés szám megvan (3×10, 15 / 4×10), de a konkrét gyakorlatokkal problémám van. Minél kevesebbet akarok. Amik eddig biztosak:


Guggolás 3×10

Fekve nyomás 4×10

Döntött törzsű evezés 3×10

+ valamilyen gépes gyakorlat csak a volumen kedvéért, 3×15

Kábeles hasprés 4×15 (ebben nem vagyok biztos, hogy kell)

Power clean* 1×5

Tricepsz nyújtás 3×15

Valamilyen bicepsz gyakorlat, 3×10


Ebben kimaradt a váll, illetve nincs benne az archoz húzás, ami nekem afféle kötelező gyakorlat (aki ismeri a gyakorlatot, tudja, hogy miért).


A vállal az a probléma, hogy tricepszet használ, mint a fekve nyomás, így az egyetlen váll gyakorlat, ami nem okoz váll fájdalmat (mellről nyomás) kiesik. Maradnak a mindenféle oldal emelések, amik 1-2 ismétlés után brutális rotátor köpeny fájdalommal járnak, mindegy hogy csinálom-e a "víz öntős" hülyeséget.


Szóval valamilyen váll gyakorlatra lenne szükségem, vagy arra gondoltam még, hogy mivel elég sok ideig tart végigcsinálni ezt az edzést, az első gyakorlatom lenne a fekvenyomás, az utolsó meg a mellről nyomás... ezt kipróbálom majd, de ha nem működik, muszáj valami izoláció.


*ez az egy nehéz gyakorlat lenne aznap, mert máshova nem fér be, viszont muszáj betennem valahova



2015. okt. 27. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
ebbe mi a magas volumen?
2015. okt. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen nyugodtan nyomhatsz mellről, legjobb váll gyakorlat.


Ez még jó, és összetett:

[link]

2015. okt. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hasat lehet kihagynám, elég sok törzset aktiváló gyakorlat van.

power cleant nem ajánlom, nehéz a kivitelezés, nagyobb az esélye hogy megsérülsz, mintsem hogy javadra válik.


És nem vagyok benne biztos hogy érted hogy mi a volumen...

2015. okt. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

160 kg-s clean-ig nem "sikerült" lesérülnöm, pedig mindig 3+ ismétlésszámon edzettem őket.

7 év edzés után a volument pedig majdcsak kibetűzöm valahogy...


Mindegy, amúgy sem sokat vártam ettől a kérdéstől.

2015. okt. 27. 22:03
 5/5 anonim ***** válasza:

7év edzés után idejössz ilyen kérdést feltenni?

nah ez a nem semmi.

2015. okt. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!