Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Térdműtétem volt, le vagyok...

Térdműtétem volt, le vagyok épülve, hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés

Februárban volt keresztszalag szakadásom, de bizonyos okok miatt csak június 24-én műtöttek meg. Így aztán ez az időszak egészen azóta sajnos nem a mozgásról szólt, sőt amúgy is stresszes időszak volt, szégyen, nem szégyen, meghíztam, 85 kg környékén vagyok jelenleg, 174 cm vagyok.

Egyelőre csak itthon tudnék gyakorlatokat végezni, ehhez kérnék tanácsot. Fekvőtámasz sajnos még nem megy, nem tudok úgy kitámasztani a lábammal, hasgyakorlatok is csak azok, ahol nem feszül a térd, nem kell jobban behajlítva vagy épp kinyújtva tartani.

Súlyzóim nagyon nincsenek, csak egy 10 kilogrammos kézisúlyzó, bicepszgyakorlatokat csinálok.

Régebben rendszeresen eljártam kondiba, egész jó fizikumom volt, úgy gondolom az alap most is megvan hozzá, csak sajnos a has is...

Tudom, először diétáznom kellene, most már igyekszem visszafogni magam, aztán nekiállok tudatosan étkezni.

Érdemes most belekezdenem vagy várjak még addig, míg a térdem nagyobb mozgásteret enged?

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!



2016. júl. 19. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem gyógytornásszal egyeztess, és csak fokozatosan kezdj bele a mozgásba. Addig jó lehet, ha diétázol és mondjuk biciklizel, az kíméli a térdet, és le tudnád adni a plusz kilókat. Először a combizmok erősítésével kell kezdened, az megfelelő stabilitást fog adni a térdednek. De mondom gyógytornász vagy sportorvos segítségét kérd, és vigyázz a térdedre!
2016. júl. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Vigyázok, köszönöm!

Biciklizni 3 hét múlva kezdhetek majd el, combizomerősítés már elkezdődött, minden nap kicsivel jobb. :)

Igen, amúgy én is erre gondoltam, mindenképp szakember tanácsát kérem, inkább leszek óvatos és várok valamennyit, minthogy jobban kicsesszek magammal...

2016. júl. 19. 10:00
 3/5 anonim válasza:
Én az úszást is javaslom! A vízben a saját súlyod nem terhel és egyáltalán nincs szó megerőltetésről...
2016. júl. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, arra én is gondoltam már, csak egyelőre még nem szabad áztatni. Bár hétfőn megyek kontrollra, utána már szerintem lehet.

Csak úgy vagyok vele, hogy amíg szükséges a rögzítő, addig nem biztos, hogy megoldható, szóval azzal is várnom kell még valamennyit...:(

2016. júl. 20. 20:45
 5/5 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Műtét után másfél hónappal brace-szel már rendszeresen lehet járni, el lehet kezdeni biciklizni, szobakerékpáron ellenállás nélkül (erős izomzat esetén enyhe ellenállással). Ha az úszást választja, mint mozgásforma, a mellúszás kerülendő, hátúszás és gyorsúszás mehet, de vigyázzon a térdet csavaró mozdulatokkal, mert az első három hónap kritikus a graft beépülését tekintve.

Gyógytornász segítségével össze tudnak állítani olyan gyakorlatokat, amelyekkel elősegítik a térd rehabilitációját és a felsőtest is erősödni fog. Ha pedig a kilókból szeretne fogyni, akkor bizony érdemes az étkezést megreformálni, kevesebb kalóriát bevinni, mint amennyit mozgás útján elégetünk, felhasználunk.


Üdvözlettel,

Szabó Klára

gyógytornász

2016. aug. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!