Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha egy ember, aki pár éve...

Ha egy ember, aki pár éve kondizik, lemenne küzdősport edzésre, gyorsabban tudna fejlődni, mint aki nem sportolt elötte?

Figyelt kérdés
Mert gyakorlatilag az erő és az állóképesség már megvan.Sőt valószínű,hogy fizikálisan erősebb az ottaniaknál.A saját súlycsoportjában biztosan.

2016. dec. 25. 21:35
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
Soha az életben nem görcsölt még a vállam.A hidat lazán megcsinálom.Minden valamirevaló gyúrós foglalkozik a kardióval is.110 kilós guggolás és 130 kilós felhúzás mióta nagy súly?Fél év edzés elérni.Még a 200 kilós felhúzás is semmi..Az ütés tényleg erős,ha látnál,nem kételkednél.Persze nem az első edzés után ütöttem akkorát,a technikát meg kellett tanulni.De így is 80 kilósan sokkal erősebb vagyok a 100-110 kilós embereknél és nagyobb ütésre is lennék képes,ha járnák rendesen edzeni.Csak nekem nincs lehetőségem.Egy ajtót is be tudnék dönteni.A gyerek nem fogta vissza magát,az edzőnek kellett rászópnia,hogy nyugodjon le.De mondom,hogy elvert,de tisztán érződött,hogy jóval erősebb vagyok fizikálisan.Pedig akkor könnyebb voltam 10 kilóval.
2016. dec. 25. 22:57
 12/44 A kérdező kommentje:
2016. dec. 25. 22:59
 13/44 anonim ***** válasza:

Nem ment rád erőből!

Csupán 1-től 10-ig 3-ason használta az erejét, csak látta hogy próbálnál keménykedni, ezért a 3-ast felvitte 6-os erőfeszítésre!

Ha fullból nyomja akkor kifekszel!

2016. dec. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:

A kondi arra van hogy jól nézzél ki!

Nem egy gyurmát nyomtam már le szkanderban, némelyik aki őszinte volt az kimondta hogy látszat az egész!

Amúgy versenyző 1 év után is lehet valaki, nehogy azt hidd már hogy 5 év munkáját majd te egy kis gyúrással elverheted!

2016. dec. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:

A szkander semmit sem jelent.Ha hosszabb a karod,alapból esélye simcs a rövidebb karúnak,lehet az akármilyen erős

Akkor szerinted mitől lesz egy ember erős?Csak erősnek születik,tenni már semmit sem lehet érte?

Mondom,hogy elvert a gyerek,de már egy ütésemtől össze akart esmi

2016. dec. 26. 13:15
 16/44 anonim ***** válasza:
Mert túlságosan hagyta magát!
2016. dec. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:

"Mondom,hogy elvert a gyerek,de már egy ütésemtől össze akart esmi"


Jól van maradjál már... össze akart esni persze. A kondizástól nem lesz ütőerőd!!! Attól, hogy ki tudsz nyomni fekve 200 kg-ot, attól még semmi ütőerőd nem lesz! A vékony csonti gyereknek is lehet háromszor akkora ütőereje mint neked, még akkor is ha a 60 kg is nehezen megy neki fekve nyomásban.

Magyarul Te nem tudsz nagyot ütni. Hiába érzed azt, hogy húú most akkorát odasóztam, hogy minden izmom megfeszült és majd kiszakad a karom... ez semmi. Lassú vagy, merev és kötött. A gyúrástól statikus vagy, robbanékony mozdulatokat nem tudsz kivitelezni azokkal az izmokkal, így nincs is erős ütésed.

Szóval ne akard már megmagyarázni kondirudi létedre, hogy van állóképességed és erőd (mert egyik sincs) ehhez, olyanoknak akik kimondottan küzdősportokkal foglalkoznak jócskán több éve. Elmondom neked a csávó úgy vigyázott rád, mint a hímes tojásra.

2016. dec. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:

A fizikai erő NEM EGYENLŐ az ütőerővel!!! Ezt kellene sok gyúrósnak megjegyezni. Hozzánk is jönnek le szteroidhuszárok és egyszerűen nem értik meg. Legalább is szóban nem értik meg. Sparringkor viszont hamar leesik nekik, mert ugye az fáj. :D


Nálunk is volt egy csávó nagy vastag izmos combja volt, nem is tudom, hogy hány száz kilót tudott lábbal kitolni. Jött egy 60 kilós csontrakéta gyerek pipaszár lábbakkal, és a csávót sípcsonttal úgy combon rúgta, hogy a nagydarab izomember két napig rá sem tudott állni a lábára. Semmit nem jelent a nagy izomtömeg és a fizikai erő.

A robbanékonyság, hajlékonyság, állóképesség, egyensúlyérzék, gyorsaság és persze a jól végre hajtott technika sokkal fontosabb és többet ér mint a fizikai erő. A kondizástól a fentebb felsoroltak közül egyik sem leszel tőle, csak nagy izmaid lesznek és erősebb leszel. De lassabb is leszel és merevebb. Sőt sokkal nagyobb lesz a hátrányod, mint ha nem kondiznál.

2016. dec. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
Bizony, bizony... a 60%-os jól írja.
2016. dec. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

Már miért lennék lassú,statikus és merev?Meg tudom csinálni a hidat,majdnem lemegyek spárgába.Mereven nem lehet kondizni!Kötött izmokkal nem lehet súlyt emelni,mert lesérülsz!A gépektől kötsz be,nem a súlytól.

Mi éttelme van a súlycsoportoknak?Azt mondjátok,hogy aki alapból nagydarab,dagadt az erősebb,mint aki izmos?Suliban egy nálam egy fejjel magasabb 25 kilóval nehezebb gyerek kötekedett,elkezdett ütögetni,én meg a derekánál megemeltem és földhöz csaptam,hogy csak nyekkent.A technika számít,de ne mondjátok már,hogy egy átlag fizikumból nagyobb ütőerő hozható ki,mint egy átlagnál sokkal izmosabb és erősebb fizikumból

2016. dec. 26. 16:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!