Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha egy ember, aki pár éve...

Ha egy ember, aki pár éve kondizik, lemenne küzdősport edzésre, gyorsabban tudna fejlődni, mint aki nem sportolt elötte?

Figyelt kérdés
Mert gyakorlatilag az erő és az állóképesség már megvan.Sőt valószínű,hogy fizikálisan erősebb az ottaniaknál.A saját súlycsoportjában biztosan.

2016. dec. 25. 21:35
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:

Nem annyira.

Kisebb súlycsoportú kezdőket verné max. Állóképessége sincs meg, sem az ereje. Legalábbis a vele egy súlycsoportú küzdősportolóktól nem erősebb.

2016. dec. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:

Egy kőmüves viszont már tényleg jó erővel rendelkezne!

Nagybátyám bokszolt+kőműves volt=fénykorában 1 ütés volt egy ember.

2016. dec. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

Itt nem az ilyen kockahasú strandra edző,izolálgató emberekre gondolok,hanem akik edzenek rendesen,nagy súlyokkal,alapgyakorlatokat csinálnak.

Én kb másfél év kondi után lementem bokszedzésekre,de nem fáradtam el az edzések alatt és elég nagyokat bírtam ütni a zsákba.Egyszer bementem egy velem egy súlycsoportú versenyző gyerekkel a ringbe.Persze elvert,de érződött az erőkülönbség az én javamra.Egyszer meg is ingott,majdnem fellöktem.Aztán be is dühödött,agresszív lett utána.Most nem tudok eljárni edzédre,mert nem a városban van az edzés.De ha lesz lehetőség,egyszer elkezdem rendszeresebben

2016. dec. 25. 21:53
 4/44 anonim ***** válasza:

Konditól nem lesz erőnléted. A nagyobb izomtömeg miatt pedig hamarabb fogsz kifulladni. Az erő sem fog sokat érni, mert jobban ütnek és már bírják is.


Ezt a kőműves és segédmunkás dumát meg hagyjuk már. :-)

2016. dec. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Pedig akkor még majdnem 10 kilóval könmyebb voltam
2016. dec. 25. 21:56
 6/44 A kérdező kommentje:
Miért ne lenne erőnlétem?Gyakorlatilag csak a technikát kell csiszolni meg sparringolni,mert az erőnlét már megvan
2016. dec. 25. 22:03
 7/44 anonim ***** válasza:

Eddig még veled egy súlycsoportú volt!

Ő bunyózni tud, azt tanult, te súlyt emelni!

Te azt jobban tudod, de bunyózni ne akarjál már jobban!

A valóság az, hogy a sz-t is kiverné belőled, de még egy nem sokkal kisebb boxoló is!

A kőműves témát meg mond a nagybátyámnak!

2016. dec. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:

Sokkal lassabb és merevebb vagy mint ők és az állóképességed is messze alulmarad az övéjükkel szemben.

Az sem biztos, hogy nagyobbat ütnél...

De a kérdésed arra szólt, hogy egy másik teljesen kezdőhöz képest milyen ütemű lenne a fejlődésed. Nos, nem sokkal jobb. Ha valaki éveket azzal tölt, hogy 5-15 ismétlések során fárasztgatja az izmait annak erre áll be a szervezete. Próbálj csak meg kapaszkodni a buszon vagy metrón fej fölött.. Alig fog eltelni néhány perc és szét fog görcsölni a vállad. Egy teljesen edzetlen, átlag ember viszont vígan elkapaszkodna órákig úgy hogy észre sem venné.

Én elmentem taekwondo edzésre anno. Akkor 110-zel guggoltam szériát és 130-al húztam fel és megvolt az angol spárga a heppem miatt. Mégis messze sokkal erősebbeket rúgtak a nálam jóval könnyebb csávók a kezdő csoportban, szóval zöld övnél nem volt nagyon jobb. Ami kb másfél év alatt prezentálható.

Persze technika kérdése, mert én tisztán erőből próbálkoztam és nem vittem bele a testem lendületét... Ha meg boxolni kellett akkor meg jött az említett váll görcsölés alig másfél perces full contact után. Illetve amire oda ért az ütésem, ami lehet kidöntötte volna a tagot, de ő már 3* körbeforgott és 4* ütött állon...

2016. dec. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:

"és elég nagyokat bírtam ütni a zsákba.Egyszer bementem egy velem egy súlycsoportú versenyző gyerekkel a ringbe.Persze elvert,de érződött az erőkülönbség az én javamra."


Azt te csak úgy érezted, hogy nagyot ütsz. A versenyző gyerek pedig vigyázott rád. Az igazság az, hogy egy nálad 10-15 kg-val könnyebb versenyző is legépelné a fejedet, ha komolyan venné. Maradjunk annyiban.


Ahova én járok birkózni, hozzánk is jönnek le kondis gyerekek, sőt erőemelők is. Erősek fizikailag, de pont nem tudják kihasználni. Mert ugye a súlyemelés egy dolog. A súly amit megemelnek nem támad vissza, nem fejt ki ellene ellenállást. És én hiába voltam könnyebb 20 kilóval nála, de bizony fejtettem ki ellene erőt + ugye a technika. Úgy kopogott a tatamin a behemót, mint a harkály.

Állóképességed pedig nem lesz a kondizástól, ez egy nagy tévedés. Nagy és merev statikus izomzatod lesz, ami teljesen alkalmatlan a küzdősportokra.

Ha egy olyan gyerek megy le edzésre aki nem sportolt semmit sem, de mondjuk hajlékonyabb, mint Te, akkor már is előnyben van veled szemben. Főleg olyan küzdősportoknál ahol rúgni kell, de akár grapplingban is. És akkor te hiába kondiztál, hátrányban vagy vele szemben.

2016. dec. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
Amikor kezdő voltam én is büszkén mentem haza, hogy milyen jól elverek mindenkit . . aztán 6 hónap után már nem vigyáztak rám, és jöttek az orrvérzések!
2016. dec. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!