Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha egy ember, aki pár éve...

Ha egy ember, aki pár éve kondizik, lemenne küzdősport edzésre, gyorsabban tudna fejlődni, mint aki nem sportolt elötte?

Figyelt kérdés
Mert gyakorlatilag az erő és az állóképesség már megvan.Sőt valószínű,hogy fizikálisan erősebb az ottaniaknál.A saját súlycsoportjában biztosan.

2016. dec. 25. 21:35
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Meg nem technikátlanul ütöttem.Addigra már megtanultam a jó technikát.És én se teljes erőből harcoltam.Nem keménykedtem,nem is voltam rájangolódva pszichikailag,hogy erősen megüssek egy embert
2016. dec. 26. 16:25
 22/44 anonim ***** válasza:
77%

"Meg nem technikátlanul ütöttem.Addigra már megtanultam a jó technikát.És én se teljes erőből harcoltam.Nem keménykedtem,nem is voltam rájangolódva pszichikailag,hogy erősen megüssek egy embert"


Nem tanultál te meg semmit. Több év kell ahhoz, hogy te technikásan üssél. Magyarul nincs technikád. És de lassú vagy és merev. Attól, hogy spárgázni tudsz - amit kizártnak tartok - még önmagában nem vagy hajlékony. Nem kell a duma, hogy visszafogtad magadat. A versenyző srác fogta vissza magát, és nagyon finom volt veled. Na ő technikás, te nem. Ő gyors és robbanékony, te nem. És állóképességed sincsen, mert egy keményebb IGAZI sparringot ki sem bírnál, kondis izmokkal.


Ne akarj már okoskodni, mikor még isten igazából nem is küzdősportoltál. Akármennyire is hihetetlen az átlagos emberek jobban fejlődnek küzdősportokban, mint akiknek kondis múltjuk van. A kondis/testépítő izom az statikus, gyorsaságot és robbanékonyságot nem lehet kivitelezni vele. Ezáltal ütőerőd és ütősebességed sem lesz nagy. Ilyen egyszerű.

2016. dec. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
54%
Az átlagos ember izomzatát könnyebb kifejleszteni, küzdősportolási célokra. Egy kondis izma csak DEKORÁCIÓ és ESZTÉTIKA + oké fizikai erő. De egy ilyen izomzatot igen nehéz lesz "rugalmassá" formálni, amilyen egy küzdősportolónak kell. Magyarul hátrányban is leszel. Ezt jobb ha elfogadod.
2016. dec. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem momdtam,hogy testépítő vagyok

Az ütés lábból indul,így aki 165 kilóval guggol,az annyival nagyobb ütőerőt is tud produkálni

2016. dec. 26. 20:44
 25/44 anonim ***** válasza:

"Az ütés lábból indul,így aki 165 kilóval guggol,az annyival nagyobb ütőerőt is tud produkálni"


ÚRISTEN!!! Igen az ütés lábból indul ki, de semmi köze annak ahhoz, hogy lábbal mennyit guggolsz! A csípődet adod bele az ütésbe. Tyson sem tudott 160 kg-val guggolni, még is ötször akkora ütőereje volt mint akármelyik 200 vagy az fölötti kg-al guggoló erőemelőnek.


Óó b*zmeg! XD Te egy tipikus buta izomagyú gyúrósgyerek vagy. Te ne is küzdősportolj inkább. A többi válaszoló leírt mindent, de nem fogadod el a tájékozottabb véleményt. Csak okoskodsz! Megfigyeltem mindig a gyúrósok a leghülyébbek küzdősport edzéseken, és a legbénábbak is. Most már nem is csodálkozok, hogy miért...

2016. dec. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
Hogyne tudott volna Tyson 160 kilóval guggolni?Hatalmas izomtömeggel rendelkezett,ritka olyan izmos embert látni,mint Tyson
2016. dec. 26. 23:40
 27/44 A kérdező kommentje:

Vagy akkor mond meg,hogy Tyson mitől ilyen erős,ha nem az izmai miatt?Telepatikus képességek miatt üt akkorát?Meg alapból ilyen izmosnak született?Ezzel most nagyon rossz példát hoztál,én örülnék,ha olyan izmos és erős lennék,mint Tyson.

De nem kell engem szidni,ti nagyvárosiak bármit megtehettek,nem én tehetek róla,hogy itt nincs edzés.Már az is becsülendő,hogy kb 10 hónapig eljártam 35 kilóméterre edzésre.De most már nincs erre időm suli mellett

2016. dec. 26. 23:48
 28/44 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Tyson nem tudott 160 kg-val guggolni. Igen izmos volt. DE! A súlyemelők, erőemelők és testépítők izomzata teljesen más jellegű, mint egy küzdősportolóé.


Az ütés ereje a lábból indul, de nem közvetlenül a lábizomból. Sőt az igazán nagy ütéseket, lazán ütik és nem izomból, minden izmot bikából megfeszítve.


Az ütésnek az igazi erejét, nem az izmok adják elsősorban, hanem az összetett mozgásrendszer (azaz a technika). Tyson fizikailag erős volt, egy átlagemberhez képest, de egy súlyemelőhöz képest már bőven nem.


A küzdősportokhoz teljesen másképp kell edzeni, a testépítős súlyzós edzés erre alkalmatlan.

2016. dec. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
Azért ne kezdjünk már baromságokat beszélni. Tyson konkrétan már 13 évesen 100 km-mal nyomott fekve. Valószínűleg guggolni is tudott 160 felett.
2016. dec. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
*kg
2016. dec. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!