Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha egyszerre 20g fehérjét tud...

Ha egyszerre 20g fehérjét tud beépíteni a szervezet, akkor miért javasolnak napi több gramm/tskg-ot?

Figyelt kérdés

A BBC Earth csatornán nem régiben volt egy sorozat, amiben tesztelték a fehérjeporok mennyire hatékonyak, tényleg beépülnek-e az izomba vagy sem.


Vettek a riporter izmából mintát és tényleg beépült, viszont azt mondták edzés után egy alkalommal, vagy egyszerre csak 20g épül be a többi távozik például a vizelettel.


Na most ha valaki 60kg vagy 100kg és megeszik 1 vagy 2g / testsúlykg fehérjét, akkor bőven túllépi az alkalmankénti 20g-ot amit a szervezet be tud építeni.


Kell valami máshoz a többi fehérje, azért kell ennyit enni?

Vagy teljesen feleslegesen visszük be naponta?



2017. febr. 21. 09:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

én 75kg vagyok, 150g fehérjét viszek be egy nap, általában 2 vagy 3 részben, tehát van hogy egyszerre akár 70-80g fehérjét, miért ne épülne be? ez nem úgy megy,hogy lecsúszik a gyomrodba és ott felszivódik 20g aztán megy a bélbe a maradék, alapból a bélrendszerben szivódik fel, órákig tart mig folyamatosan beépül a tápanyag, a gyakori étkezés csakis az inzulinszint beállitása miatt kell, az is a szénhidrátokra vonatkozik csak ha jól tudom

nem vagyok szakértő, de a józan paraszti ész elég ahhoz hogy ne kajáljuk be a sok bullshit kreténséget

ez meg mi hogy vettek az izomból mintát és beépült? mekkora kreténség lehet az a műsor úristen

2017. febr. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
szóval ha beviszel napi 2g/tskg az be fog épülni, nyilván érdemes 3-4 részre elosztani, alapból 1g kell annak is aki nem edz, nem kell ilyen hlyeségeken agyalni
2017. febr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Jó esetben az ember nem csak izomból áll. De ha alkalmankénti bevitelről beszélsz, akkor miért napit kérdezel? Talán egyszerre viszed be az összeset? Napi ötször 20g miben mond ellent az elméletednek? A 60 és 120 kilós embernek is 20g fehérje épül be? Beépül mind, tényleg? Akkor egy 5kg-os vödrös fehérje az 5kg instant izom? :)
2017. febr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

"nem vagyok szakértő"


Ezt én is így gondolom. :)


Már miért ne kéne ezen agyalni? Húgyozzuk ki a fehérjét feleslegesen?

Orvosok, szakértők vizsgálták a dolgot, veled ellentétben.


A műsor címe, Bízz bennem, orvos vagyok! Trust Me, I'm a Doctor, és ha jól emlékszem a 3. vagy 4. évad 1. epizódja volt.

Ez csak egy ajánló, a műsorból, sajnos nem látom neten a teljes adást, olyan 50 perces.

https://www.youtube.com/watch?v=soEdeYCjqaA



Mostanában megy, nem tudom fent van-e a neten.

2017. febr. 21. 09:25
 5/24 A kérdező kommentje:

Kérdés az, mi számít "egyszerre"-nek. Igen, ez is a kérdésem, mert nem derült ki a műsorból sajnos, hogy mit ért egyszerre alatt. Az ember leedz valamit és másnapra kipihenik magukat az izmok, vagy ha nagyobb izomcsoport mint a combizom akkor 2-3 nap.


Ezt kellene tudni, hogy mi az az egyszerre.

2017. febr. 21. 09:28
 6/24 A kérdező kommentje:

Nem válaszoltam a kérdésedre, igen az 5kg fehérjepor, ha 20 grammosával viszed be akkor valóban, abból fog felépülni az izom, de mint tudjuk, az izomban glikogén is van, tehát nyilván nem csak a fehérjéből áll.


A gyártók 30g-os adagolókanalat adnak, amiben 21g fehérje, 8g CH és 1g zsír van, ha mondjuk a scitec whey-t veszem alapul, de gondolom máshol is ezek az arányok.


Nincs értelme két kanállal tenni a turmixba, mert elvileg a műsor és tesztek alapján kivizeled.

2017. febr. 21. 09:32
 7/24 anonim ***** válasza:

jó nem olvastam végig, ne egyél fehérjét, legyél nyeszledék

cső

-első

2017. febr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy nem eszem, a kérdés, hogy miért kell napi több tíz gramm fehérjét enni, ha egyszerre csak 20g tud beépülni az izomzatba és a többit - kérdezem - lehet kivizeljük?


Van-e értelme odafigyelni a napi fehérjebevitelre, vagy túl van lihegve és felesleges bevinni akár napi 100g-ot is.


Én sem tudom, csak kérdezem.

2017. febr. 21. 09:45
 9/24 anonim ***** válasza:

Mégis miből akarod bevinni a napi kalóriát?

Szénhidrátbol? Hát jó hülye vagy,mert akkor szépen hizol,tomegeleskor sem csak azt eszik az ember

Egyébként a szervezetnek nem kell a szénhidrát

Na de a zsír ,egyél még annyi zsírt hogy elég sok kalóriát össze hozz egy nap alatt hajrá aztán majd rosszul leszek

Itt nem csak arról van szó h mennyi hasznosul,hanem egészség szempontjából melyiket érdemes jobban fogyasztani

Megis miből akarod fenntartani a tested? Cukor,liszt,zsír?

2017. febr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Teljesen jol latod: testepito korokben a napi feherjebevitel erosen tul van tolva. Az ajanlott 2g/tskg nagyon sok, raadasul semmifele szilard tudomanyos alapja nincs ennek az erteknek.


A valos igeny olyan 1-1,5g kozott lenne, az is szaraz izomtomegre szamolva.


Persze ez koxosokra nem vonatkozik, nekik erdemes tobbet bevinni.

2017. febr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!