Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha egyszerre 20g fehérjét tud...

Ha egyszerre 20g fehérjét tud beépíteni a szervezet, akkor miért javasolnak napi több gramm/tskg-ot?

Figyelt kérdés

A BBC Earth csatornán nem régiben volt egy sorozat, amiben tesztelték a fehérjeporok mennyire hatékonyak, tényleg beépülnek-e az izomba vagy sem.


Vettek a riporter izmából mintát és tényleg beépült, viszont azt mondták edzés után egy alkalommal, vagy egyszerre csak 20g épül be a többi távozik például a vizelettel.


Na most ha valaki 60kg vagy 100kg és megeszik 1 vagy 2g / testsúlykg fehérjét, akkor bőven túllépi az alkalmankénti 20g-ot amit a szervezet be tud építeni.


Kell valami máshoz a többi fehérje, azért kell ennyit enni?

Vagy teljesen feleslegesen visszük be naponta?



2017. febr. 21. 09:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Visszaolvastam. Egyesek keverik az egyszerre hasznosulással a dolgot, arról is volt már szó, de az más kérdés. Egyszerre bevive is hasznosul a napi fehérje, ha már itt tartunk, ezt azért bizonyítja a sok napi egyszer evő s teljesen normálisan működő s fejlődő ember. De a hasznosuló fehérje nagy része természetesen nem izomba épül be, hisz ahhoz valóban kevés kell. Az evések száma nem számít, a test nem így működik, napi szinten nem valami sok fehérje épül be az izmokba naturálban, de ezt tudjuk. Ha rengeteg fehérje beépülne, simán fel lehetne szedni havi sok kilót izomban.


Nos, előkerült a ch és a többiek, kedvenc témám.

A szénhidrát alapvetően fontos a testnek, az evolúció pedig szerencséltetett minket, így a szénhidrát nem esszenciális tápanyagunk. Simán minimalizálni lehet és működünk, bár sokan nem ideálisan.


A kalóriák nem tudom, hogyan jöttek ide, hiszen a fehérjéből nem lehet valami sokat bevinni egészségesen. Még kicsike kalóriaigénynél is kell másra is alapozni (a zsír ugye esszenciális, de a minimális mennyiség elég kicsike), nemhogy nagynál.

Kinek a szénhidrát adja az energiát, kinek a zsír s egyesek mindkettőt magasan tartják valamilyen okból.

Az egyik hozzászóló nem tudom, mit eszik, de ha a zsír és a szénhidrát is alacsonyan van, az koplalás vagy fehérjetúladagolás.

Egyáltalán nem zsírosodik el az ember sok ch (de a célnak megfelelő kalóriakeret) mellett, ez a tipikus testépítő étrendek lényege, hogy a ch adja az energiát.

Hogy a zsír magas szintje mennyire durva, az kalóriakeret és ember függvénye. Van, aki nagyon élvezi a 80-90% zsírt is, ahogy a 95% szénhidrátnak is megvannak a(z igen aktív életet élő) rajongói. Ne magunkból induljunk ki. Mi magunk pakoljuk oda a makróinkat, ahol nekünk jó.

2017. febr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
A fehérjét nem pisiljük ki, ha egészségesek vagyunk. Átalakul cukorrá, zsírrá, ha feleslegben van.
2017. febr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Lazy Lover ***** válasza:
jah hogy brit tudósok nincs több kérdésem :D
2017. febr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

--gömb--


Én pénzes időszakokban 6-8g/ttkg ra is felemelem a fehérje mennyiségét olyan módon, hogy az a kalória bevitel 60-70%-át teszi ki. Mert ettől sokkal energikusabb vagyok és jobb a közérzetem.

Eddig nem sokszor volt ilyen, egy hónap volt a legtöbb egyszerre, de a tapasztalat egyértelmű volt.

Tehát, mivel a szervezetek nagyon eltérőek, ezért felesleges ilyen 20 grammos határokat elképzelnünk.

2017. febr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!