Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Büdös lehelet a magas fehérje/...

Büdös lehelet a magas fehérje/húsfogyasztás miatt?

Figyelt kérdés
Alacsony ch,magas fehérjetartalmú diéta rengeteg zöldséggel. Mióta egy sérülés véget vetett a tömegelő fázisnak, mert meghíztam a pihenő időszak közben (tiszta kaján), így diétázni kezdtem és azóta a közeli családtagok szerint rothadó hús (tehát nem keton bomlás miatt van mert az acetonos szagú) szaga van a leheletemnek. Mivel tinédzser és igényes ember vagyok, ez nagyon zavar. Elkezdtem több ch-t enni, de még akkor sem múlt el. Én is érzem, hogy mintha valami nem lenne rendben a gyomrommal, de mások szerint az agyammal van gond a "testképzavarom" miatt. Légyszíves segítsetek, hogy mi lehet ennek az oka, hogyan lehet ellene tenni, mert az alapos fogmosás, szájzuhany,fogpor, szájvíz, szájspray, rágó, mentolos cukorka közül már egy sem segít, hiszen egyértelműen a gyomromból ömlik a bűz. Fontos lenne minél hamarabb megoldást találnom a problémára, ugyanis hamarosan egy nagyon fontos eseméby jön el az életemben, amit nem szeretnék, hogy ez elrontson. Segítségeteket előre is köszönöm!

2017. jún. 27. 22:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A fehérje/húsfogyasztás nem okoz önmagában büdös lehelletet, maximum akkor, ha ottmaradt a fogaidon vagy a szájüregedben sok maradék és azok elkezdenek ott rohadni, de ez elég ritka. A sok hústól a fing lesz büdösebb amúgy, nem a lehellet. Tejterméktől inkább jellemző, de ahhoz is huzamosabb idő kell, hogy a fehérjék lebontódjanak és bűzölögjenek.

Használj szájvizet, nekem bevált.

2017. jún. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem nem vált be az sem, a bűz a gyomromból jön, a szájüregem makulátlan. Megmosom rendesn, megmosom fogporral, megmosom fogközöttivel, szájzuhanyozok, szájvizetek, fogselymet használok. Tejet, sajot, túrót viszont fogyasztok. Ez baj?
2017. jún. 27. 23:14
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem szoktál véletlenül sárgás fehéres gyenny szerű váladékt felköhögni? Mert ha igen akkor ez mandulakő, és semmi köze az étkezésedhet.
2017. jún. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem nem szoktam. Se köhpgni, se öklendezni, se hányni. Ami egyszer a garatomra/gyomrombs kerül az már ott is marad.
2017. jún. 28. 08:00
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja és 5 éves korom óta nincs garat és orrmandulám.
2017. jún. 28. 08:00
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor a mandulakő kizárva. Ebben az esetben ötletem sincs mi lehet a problémád, tanácsolnám háziorvosod feljeresését
2017. jún. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyomrodnak alapesetben úgy kéne záródnia, hogy nem lenne szabad onnan szagoknak feláramlani. Valószínűleg a cardia nem zár rendesen és ezért áramlik fel az étel szaga.

Szerintem itt nem az étrend megváltoztatása lesz a megoldás, hanem menj el orvoshoz, illetve próbálj szétnézni neten is, hogy mit lehet tenni ellene.

2017. jún. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__2..


Esetleg az itteni válaszolókat/kérdeződ keresd meg, hogy velük mi a helyzet azóta.

2017. jún. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szüleim szerint pszicholgus kéne nekem a háziorvost elutasítják. Az bennük is felmerült, hogy nem záródik rendesen, de ezt elvetettük, mert akkor az már gyerekkorom óta így lenne és mindig is rossz leheletem lett volna.
2017. jún. 28. 10:25
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez ki is alakulhat nem csak születési rendellenesség lehet. Pl. sérv miatt. Ahhoz, hogy elmenj orvoshoz nem kell a szüleid beleegyezése, szard le hogy mit mondanak és menj el a dokihoz. Gondolom, hogy a szüleid milyenek. Minek edzel, ne egyél annyi húst stb. testképzavarod van úristen. Én minden nap eszem húst (meg szerintem itt még sokan mások), de a rothadó szájszag egyáltalán nem jellemző.
2017. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!