Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Súlyzós edzés magas vérnyomással?

Súlyzós edzés magas vérnyomással?

Figyelt kérdés
kb. 1 hónapja vettem terem bérletet és azóta rendszeresen járok el edzeni, heti 3 alkalommal. Nagyon szeretem és már 1 hónap alatt is apró változások látszódnak. Viszont most voltam vizsgálaton, szem és vérnyomás. A szemész azt mondta, hogy nem beszélhetünk hipertóniáról még, de elkezdődött a folyamat. A vérnyomásmérés 130-140/70-90. 19 éves fiú vagyok. Szóval nem kórosan de magas a vérnyomásom és még kompenzálhatóbb. Az orvosom és családi ismerősünk azt mondta, hogy hagyjam abba a súlyemelést és ússzak vagy fussak inkább. De én nem szeretném abbahagyni, főleg, hogy nem akarok versenyezni, meg komolyan testépítéssel foglalkozni, hanem csak izmosodni, felszedni 5-6 kiló izmot. Ha mellette kardiózok is, akkor emelkedhet tovább a vérnyomásom?

2018. febr. 6. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahhoz egy 24 órás vérnyomásmérő vizsgálat szükséges,hogy igazolják a magas vérnyomást.Egy mérésből nem lehet kimutatni.Orvosnál nekem is 170-ejt mértek,felrakatták a 24 órás mérőt,itthon normális volt
2018. febr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fuss helyette? Nem tudom, nekem a futástól sokkal magasabb a vérnyomásom, persze ez függ az intenzítástól.
2018. febr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne súlyzózz, amíg azt nem mondja a doki, hogy lehet megint. Addig csak fuss, biciklizz, ússz.

A dinamikus mozgások, mint a futás, azok csökkentik a vérnyomást. Eleinte elég lehet egy kényelmes tempójú gyaloglás is.

2018. febr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy mérés nem igazán számít. A sport ráadásul segít stabilizálni a vérnyomást. Kéne mérned napközben, lefekvés előtt, felkelés után.

Szóval, ha úgy érzed, h valami nincs rendben, ésszel lehet sportolni, de monitorozni kellene a vérnyomást

2018. febr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Fuss helyette? Nem tudom, nekem a futástól sokkal magasabb a vérnyomásom, persze ez függ az intenzítástól."

Ne az "akut" hatást nézd. Persze, hogy emelkedik a vérnyomás és a pulzus a sportnál. így biztosítja a szervezet a normális ellátást

2018. febr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!