Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felfújt, pumpált izom mindenhol!?

Palilaci kérdése:

Felfújt, pumpált izom mindenhol!?

Figyelt kérdés

Aki jelen van egy ideje az oldalon, az tudja, hogy nem vagyok laikus, tehát nem kioktatást kérek. Direkt clickbaites a cím.

Elégge oldschool vagyok, próbálok alapgyakorlatokra alapozni és szabadsúlyokkal edzeni. A kérdésem annyi lenne, hogyan lehetséges hatalmas izmokat építeni (natural szemmel) nevetségesen kis súlyokkal, pumpálgatással és izolálással, mindezt nulla mozgástartománnyal? Járok egy pár éve edzőtermekbe, kisebb és nagyobb termekbe egyaránt, a megfigyelésem tehát elégge alapos, hogy így általánosítsak. Eddig azt gondoltam, hogy a teljesítmény összefüggésben van (mégha nem is 100%ig) az izomtömeggel mind naturál mind versenyzői szinten. Akkor mégis hogyan lehetséges, hogy izmos, edzett emberek, jó fizikumot építenek nevetségesen kis terhelésekkel (pl: egy srác ilyen 45-46os karral 12-15% tzsvel a tricepszet letudja 15-20kgs letolásokkal csigán )? Kicsit irigy vagyok ezekre az emberkékre, mert számomra a viszonylag helyes kivitelezés és a relatív nagy súly mindig is fő prioritást élvezett, és mégsem vagyok egy hatalmas ember, dacára annak, hogy több éve csinálom, a súlybeli progresszió és az étrend pedig megvan.



2018. aug. 12. 19:22
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Túloztam a hegyomlással, inkább egy ilyen Lucai Balázs formára gondoljatok.

Akkor nekem mégis mi a toszt kellene csinálnom, hogy nézzek is ki valahogy? Hagyjam a fenébe az erőemelő féle edzésterveket és menjek át gépekre, viszonylag magas ismétlésszámmal? Eddig nem idegesített, mert küzdősport mellett leszartam, hogyan nézek ki, erősödni jártam igazából, de most, hogy kicsit változott a helyzetem, azért szeretnék sokkal jobban kinézni annál, mint amit eddig elértem.

2018. aug. 13. 10:07
 12/24 anonim ***** válasza:
Megis mi a gond? Tul keves az izomtomeged? Vagy tul sok a zsir? Mivel nem vagy elegedett?
2018. aug. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Kevés izom. Valahogy nálam ez a hipertrófia nevű akármi, nem úgy működik, mint a kérdésben tárgyalt személyeknél.
2018. aug. 13. 14:09
 14/24 anonim ***** válasza:
Az eroemelo fele edzesek nem a legjobbak az izomtomeg novelesere. Egyebkent Lucai sem natural😅
2018. aug. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Miért is nem a legjobbak? Mert 3-6ig erő jön, aztán ha kettővel többet csinálok sorozatonként, akkor meg izom? :D

Az erőemelő féle edzésterv nálam annyit takar, hogy alapgyakorlatok alacsonyabb ismétlésszámmal, perodizálva és mindent az egy ismétléses maxhoz viszonyítok.

2018. aug. 14. 09:04
 16/24 anonim ***** válasza:
Palilaci azert egy kepet kuldhetnel. Akar privatban. Kivancsi vagyok miert vagy elegedetlen. Pedig ahogy olvasom azert nem ma kezdted es van tapasztalatod.
2018. aug. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
52%
Nem, de 3-6ig inkabb ero jon, es 8-12 kozott (3hoz kepest 5tel tobb, majdnem 3x annyi), pedig inkabb izom. Mindig jon mindegyik, csak az arany nem mindegy. Szerinted az eroemeloknek miert van kulon hipertrofias edzesuk, es kulon eronovelo edzesuk? Mert lof.asz izomzatuk sem lenne az allando alacsony ismetlesektol.
2018. aug. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

16#

Tettem már ki ide képet, többször biztosan nem fogok :D


Koslayer

Bonyolult dolog ez. Úgy gondolom nem lehet ennyire egyszerű a helyzet.

2018. aug. 16. 04:12
 19/24 anonim ***** válasza:
Hát pedig de, az izomnövekedéshez volumen kell. Ahhoz pedig vagy meg kell emelned az ismétlésszámokat, vagy pedig a sorozatok számát.
2018. aug. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Mit érdekel hogy nézel ki?Mire mennek ezek a csávók a nagy bicepszükkel ha 50 kilót nem bírnámak felemelni?
2018. aug. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!