Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felfújt, pumpált izom mindenhol!?

Palilaci kérdése:

Felfújt, pumpált izom mindenhol!?

Figyelt kérdés

Aki jelen van egy ideje az oldalon, az tudja, hogy nem vagyok laikus, tehát nem kioktatást kérek. Direkt clickbaites a cím.

Elégge oldschool vagyok, próbálok alapgyakorlatokra alapozni és szabadsúlyokkal edzeni. A kérdésem annyi lenne, hogyan lehetséges hatalmas izmokat építeni (natural szemmel) nevetségesen kis súlyokkal, pumpálgatással és izolálással, mindezt nulla mozgástartománnyal? Járok egy pár éve edzőtermekbe, kisebb és nagyobb termekbe egyaránt, a megfigyelésem tehát elégge alapos, hogy így általánosítsak. Eddig azt gondoltam, hogy a teljesítmény összefüggésben van (mégha nem is 100%ig) az izomtömeggel mind naturál mind versenyzői szinten. Akkor mégis hogyan lehetséges, hogy izmos, edzett emberek, jó fizikumot építenek nevetségesen kis terhelésekkel (pl: egy srác ilyen 45-46os karral 12-15% tzsvel a tricepszet letudja 15-20kgs letolásokkal csigán )? Kicsit irigy vagyok ezekre az emberkékre, mert számomra a viszonylag helyes kivitelezés és a relatív nagy súly mindig is fő prioritást élvezett, és mégsem vagyok egy hatalmas ember, dacára annak, hogy több éve csinálom, a súlybeli progresszió és az étrend pedig megvan.



2018. aug. 12. 19:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem lehet csak nem egy két év alatt
2018. aug. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Ugyanezt latom em is nalunk. Van 2 gyerek akit régebb óta Figyelek,nevetsegs súlyokkal edzenek,es megis vastagabbak,teltebbek,kis pocak is van,de a bicepsz eresedik
2018. aug. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Ez az eresedik a bicepsz meg hasonlo kilatszik az ér ahogy megfigyeltem genetikán múlik nagyrészt
2018. aug. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Szergej55 ***** válasza:
85%
Az is lehet, hogy megy mellé valami szemes okosság, csak azt nyilván nem fogja neked sok mindenki elmondani. Sokszor olyanok is tele vannak, akik nagyságrendekkel rosszabbul teljesítenek nálad, hát el lehet képzelni, hogy olyanok, akik sem a táplálkozásról, sem az edzésprogramozásról nem tudnak, mit csinálhatnak. Persze tisztelet a kivételnek, de abból eddig keveset láttam.
2018. aug. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem teljesen ertem a kerdest. Az ilyen egynyari koxolokra gondolsz? :D

En is neha elcsodalkozok egy ket emberen, aki eleg fas#an nez ki, bedietazik es kozli hogy o amugy semmi "illegalis gyogyszert" nem szed. (Ha neki tiszta a lelkiismerete...) Es felteszem a kerdest hogy nekem van ilyen elbas*ott genetikam?


Nagyon sokszor radobbenek hogy mennyi ember milyen buta modon edz. Kajarol goze sincs. De az oltozobe arrol temazik mennyire kivan. Mert 3 napja mar nem szurt. Es en naturalban hasonloan nezek ki. Szanalmas.

2018. aug. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%

Ezt én is észrevettem már amúgy, nemtudom hogy ezek az emberek mit vagy hogy csinálnak, de tudnak valamit, amit mi nem. Terembe is jár le egy srác, 180cm és 83kg, kb. 15% tzsvel, és vagy 43cmes karokkal. És az az érdekes, hogy 2 óra edzésből felet ha tényleg edz, azt is babasúlyokkal, a többit végig telefonozza. De mégis eres, telt, és vastagnak néz ki. Vagy egy másik csávó, az kb. 190cm, szintén vastag, de mégse zsíros. Életébe nemhúzott fel, vagy guggolt, kb gépeken nőtt fel, ott is ilyen 20 kg-mal. És ennyi,fér órákat szokott ő is edzeni minden nap, és mégis izmos.


Amúgy szerintem ez genetika. Nemhiszem hogy szednének valamit, mert összevissza edzenek, illetve a srác 17 éves. Ráadásul mindketten már egy éve ugyanígy néznek ki. Véleményem szerint ha olyan a genetikád, akkor még akkor is fogsz izmot felszedni ha csak recsizel, vagy pedig egyáltalán nem akarsz izmos lenni. Ha meg a másik csoportba tartozol akkor meg sose leszel izmos, vastag, még koxal se.

2018. aug. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Lazy Lover ***** válasza:
85%
Ezek bizony koxolnak azért ilyenek
2018. aug. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Jó látni, hogy nem én kepzelődöm :D

A kérdésem tömören annyi, hogyan lehet valaki hegyomlás, miközben szarul edz (a gépes izolált gyakorlatok kis súllyal, meg durrantgatás, folyamatos szuperszettek sztem ez a kategória, ilyen tipikus shop.builderes agymenés).

Aki meg koxol, annak is kellene erősödnie, sőt, nagyobb mértékben.

2018. aug. 12. 22:35
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem egyszeru. Koxolnak. Ez egyertelmu. De lesza*jak az erot. A kinezet erdekli oket. (Ami a testepitesben viszonylag normalis) nem erdekli hogy mennyit nyom fekve, csak hogy az S-es feher ing feszuljon a karjan a hetvegi buliba.
2018. aug. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
67%

Naturalban nem lesz senki sem hegyomlas ilyen edzessel. Attol, hogy 17 eves valaki, nem zarja ki azt, hogy kokszoljon. Sot, sokkal meggondolatlanabb.

Koksszal pedig lazan lehet igy edzeni. Van nalunk is faszi, vilagrekordokat nyomogat minden evben (2.5-2.8x testsuly), de 10-12esekkel bicepszezik, meg versenyfelkeszulesen kivul a fekvenyomo edzese annyi, hogy lejon, nyom 130ba 15ot parszor es kesz.

2018. aug. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!