Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felfújt, pumpált izom mindenhol!?

Palilaci kérdése:

Felfújt, pumpált izom mindenhol!?

Figyelt kérdés

Aki jelen van egy ideje az oldalon, az tudja, hogy nem vagyok laikus, tehát nem kioktatást kérek. Direkt clickbaites a cím.

Elégge oldschool vagyok, próbálok alapgyakorlatokra alapozni és szabadsúlyokkal edzeni. A kérdésem annyi lenne, hogyan lehetséges hatalmas izmokat építeni (natural szemmel) nevetségesen kis súlyokkal, pumpálgatással és izolálással, mindezt nulla mozgástartománnyal? Járok egy pár éve edzőtermekbe, kisebb és nagyobb termekbe egyaránt, a megfigyelésem tehát elégge alapos, hogy így általánosítsak. Eddig azt gondoltam, hogy a teljesítmény összefüggésben van (mégha nem is 100%ig) az izomtömeggel mind naturál mind versenyzői szinten. Akkor mégis hogyan lehetséges, hogy izmos, edzett emberek, jó fizikumot építenek nevetségesen kis terhelésekkel (pl: egy srác ilyen 45-46os karral 12-15% tzsvel a tricepszet letudja 15-20kgs letolásokkal csigán )? Kicsit irigy vagyok ezekre az emberkékre, mert számomra a viszonylag helyes kivitelezés és a relatív nagy súly mindig is fő prioritást élvezett, és mégsem vagyok egy hatalmas ember, dacára annak, hogy több éve csinálom, a súlybeli progresszió és az étrend pedig megvan.



2018. aug. 12. 19:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

#20

Ha testépítésről beszélünk akkor a kinézet fontosabb az erőnél.

Erőemelésnél meg pont fordítva.

Persze tök jó dolog ha az ember erős, meg hasznos is lehet akár a mindennapokban, de testépítőként nem az az elsődleges célunk, hogy minél nagyobb súllyal tudjuk végezni a gyakorlatokat hanem, hogy minél nagyobb izomtömeg legyen rajtunk minél kevesebb zsírral. Aztán persze nem árt az arányokra is figyelni, általában a lábat hanyagolják el előszeretettel.


50 kilót felemelni pedig legtöbbször nem bicepszből kell, és azért egy átlag testépítő könnyedén megtud ekkora súlyt mozgatni.

2018. aug. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
45%

25 vagyok jo fizikummal, minimalis zsir, es neha en is hulyen erzem magam h kb 40-50 kilokkal guggolok, ennyit birok 8ba max :D Aztan nezem hogy a 15 eves kis xarok meg nalam 2x akkora sullyal dolgoznak, de palcikak, sot sokan vannak akik sokkal nagyobb sullyal csinaljak mint en es fele akkorak sincsenek, pedig regota edzenek...


Dr nekem akkor is volt nagy bicepszem amikor gordeszkaztam, erted, ott a kar sehol se dolgozik... :DDD


Szoval ja, genetika az egesz. Ezert faszsag amikor a BBtv-s idiotak a csucsosszehuzodassal jonnek meg az 1000 fele tapkieggel amiknek semmi ertelme. Ha xar genetikad van akkor esetleg koxxal lehet beloled meg valami de amugy meg fabol vaskarika

2018. aug. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom, palilaci, én láttam rólad képet még régebbről, szerintem királyul nézel ki/néztél ki akkor. Nem lehet, hogy testképzavarod van? Nyilván a genetika is sokat számít, mint előttem is írják (pl. a deszkás srác), nem lehet, hogy túl nagyok az elvárásaid önmagaddal szemben?
2018. aug. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

#22

Neked is szar a genetikád ha jó fizikummal csak 40-50 kilókkal guggolsz..

2018. aug. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!