Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A nők szerint miért túl kigyúrt?

A nők szerint miért túl kigyúrt?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor észrevettem, hogy teljesen más a kigyúrt fogalom a nők és a férfiak számára.

Múltkor találkoztam egy rég nem látott nő ismerősömmel, és egy közös ismerősünkről szinte áradozott, hogy mennyire kigyúrta magát: "Az xy nagyon durva, felszedett 10 kilót és azt csak izomban, és nagyon kigyúrta magát." Én meg mosolyogtam egyet.


A közös ismerős egyébként 20 éves, edz úgy 4-5 éve és a 4-5 évvel ezelőtti kinézetéhez képest lett "brutálisan kigyúrt".


Na anélkül, hogy leszólnám bárkinek a teljesítményét, 10 kiló izom egy év alatt jön, ha valaki figyel a kajára és kezdő.


Hogy lehet, hogy a nők többségének egy viszonylag izmos és szálkás fizikum már kigyúrtnak számít, még a férfiak számára ez egy jó alap csak?

Miért ekkora a szemléletbeli különbség?

Egy men's physique versenyzőre már azt mondják, hogy nem is tetszik, mert túlzás...



2018. szept. 16. 21:03
1 2 3 4
 31/40 anonim válasza:
Hopsz, bocs a sok elgépelésért.
2018. szept. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, bár nem értem pontosan. Én is napi szinten sportolok, bár nem konditerembe járok, hanem street workoutozok immáron 1 éve. Nagyon sokat fejlődött a testem, a régi önmagamhoz képest sokkal esztétikusabb, sportosabb lettem. Több nő ismerősöm is megjegyezte, hogy kigyúrtam magam. Ez mind csak viszonyítás kérdése. 78-80 kg vagyok. Persze egy 100 kilós testépítőhöz képest nem számítok kigyúrtnak, de egy 50 kilós nőnek már az vagyok. Viszonyítás kérdése. Szerintem egy 80 kilós street workoutos férfi is lehet izmos, kigyúrt, lehet látványos izomzata, nem kell ehhez feltétlen konditerembe járni. Sőt, azt vettem észre, hogy a nőknek jobban tetszik az ilyen testalkat, mint a testépítős:) Bár most ha bejön a hideg, akkor szeretnék konditerembe járni.
2018. szept. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

"Mert aki konditeremben edz, az biztos szteroidit is szed mind, ugye?"


Igen. Ha nem is mind de rengetegen.


Elég csak megnézni mi volt itt pár hete még. Minden második kérdés szteroidról szólt, az utolsó kis teremben is szúrják magukat a totál amatőrök.


Mert testképzavarosak, és lusták is, azonnal akarnak olyanok lenni mint az instán pózoló kedvenceik.


Hamis álmokat kergetnek...

2018. szept. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
LOL - mert a szteroiddal edzőknek talán nem kell edzeni? :D
2018. szept. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Azért mert minden viszonyítás kérdése.

A legtöbb nő nem 100 kilós, hogy 150 kilótól kezdje el számba venni az "izmos" férfit.


Egy 50-60 kilós, átlagos testalkatú nőnek bizony a 70-80 kilós, szálkás férfi is már izmosnak számít.


Na meg sokaknak (mint pl nekem) nem is jön be az izmos testalkat, sokkal inkább a vékonyabb, szálkásabb vonz. A direkt "épített" izmot látni sem bírom, számomra minél nagyobb, annál természetellenesebb a látványa.


Szeretem a testmozgást, szívesen biciklizek, görkorizok, túrázok (télen is), hegyet mászok (külföldön élek itt szerencsére nincsenek messze az Alpok), szóval szeretem az aktív időtöltést és nincs ellenemre a mozgás. Ettől függetlenül ha megnézek egy ilyen skálát, nekem a baloldali, legkevésbé kigyúrt testalkat teszik a legjobban pl.


[link]


És őszintén szólva marhára nem érdekel, hogy a férfiak mit gondolnak erről, vagy számukra mi a "férfias" ez nem verseny, az életben az a legfontosabb hogy találd meg ami téged boldoggá tesz és fogadd el magad. Tök feleslegesnek tartom bekategorizálni az egészet, vagy másokat fikázni mert nekik 3kg-val kevesebb izmuk van, vagy mert neked jobban tetszenének így vagy úgy. Mindenkinek megvan a maga ízlése és a maga meglátása.


Egy átlagos nőnek szerintem teljesen egyértelmű, hogy egy kicsit izmos férfi is "kigyúrt", mivel a nők nagyrésze nem foglalkozik a testépítéssel, kondizással, így nekik saját maguk a viszonítási alapjuk.

2018. szept. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
31%

35-ös milyen szépen értelmesen elmondta a véleményét.


Biztos bele fog kötni a sok önértékelési/testképzavaros :D

2018. szept. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
A nők vergődnek 4-5 kiló felesleg miatt is, míg egy férfi ugyanezt észre sem venné. Ez amit kérdezel is nagyon hasonló ehhez. Egyszerűen így vannak programozva. Amúgy nem csak ők, a meleg férfiak is illetve a kifinomultabb versenyzők is ilyenek. A szó pedig ott volt. Kifinomultság.
2018. szept. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

"Egyetlen egy darab srác volt, akire azt mondtam testépítő szemmel jól néz ki, ő diákmunkás volt és street workout-os fizikuma volt."


Az ilyen arcokkal szívesen dumálnék/edzenék együtt. Innen is le a kalappal, és (izom)pacsi a vastesónak.

2018. szept. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

(Plusz palilacinak is, aki tolt ilyen fizikai munkát).


[link] Aki szerint ez az átlag magyar fizikai munkás, az légvárakat épít.


A kérdésre a válasz, hogy a nem profikat könnyebb elkápráztatni (az átlagnő meg nem profi testépítő), mindenki "kigyúrt", aki max kisportolt, vagy kisportolt alsó kategória lenne normál értelemben. A nagy változást a testépítő könyvek mellett az FB, az Insta megjelenése hozta, ahol durvábbnál durvább fizikumú felszúrt (és nem felgyúrt) arcok vannak. Nem lennék a mai teen arcok helyébe, ez is üzlet. Minden respect a full naturáloké, de hollók közt is több fekete, mint fehér van. Fura ellentmondás, hogy egyszerre vagyunk a legelhízottabb országok egyike, de úgy a 25-30 alatti korosztályban rengeteg országot leelőzve magas az egészségtudatos hobbi testépítők aránya szvsz.

2018. szept. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

A férfiak azért gyúrnak, mert egymással versengenek, kakaskodnak. Amíg látja, hogy a másik mellette 10 kilóval izmosabb, addig neki is haladnia kell. Persze rég elszállt már velük a ló, mert háromajtós szekrények... A nők nem versenyeznek a másik hapsival, hanem épp reálisan látják az egyiket a saját abszolút elképzelésükhöz viszonyítva, nem pedig a gyúrós társadalomhoz. Mely szerint egy 80-90 kilós férfi 15 % tzsvel jó erőben van, és kiválóan néz ki, míg egy 130 kilós gépember 3 centi mély barázdákkal és dudorodott erekkel minden, csak nem szépségideál. Legalábbis a saját szubkultúrájukon kívül.


Szóval női szemmel a cél, hogy a férfi elérje az ideális alkatot. Sok férfinak meg elképzelése nincs róla, hogy mikor néz ki a legjobban, csak ész nélkül nagyobbnak lenni a másiknál, neki ez a cél, azt hiszi, attól lesz jobb és még jobb. Pedig egy idő után fordul a dolog.

2018. szept. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!