Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mikor megerőltetem a bal...

Mikor megerőltetem a bal kezemet (fekvőtámasz, húzódzkodás), miért van pattogzó érzésem?

Figyelt kérdés
Amikor megerőltetem a karom pl most fekvőtánaszkor akkor egy kölönleges pattogzó(nehéz leirni de olyan érzés mint amikor pattogós cukrot eszel, csak a kezedben) érzésem lesz a kezemben. Ilyenkor abba hagyom a fekvőtámaszt. Egyébként ez nagyon sűrűn van és nem akkor amikor már nem bírnám tovább hanem amikor kicsit is jobban megerőltetem az izmokat. Egyébként most kezdtem edzeni nem értem miert van, mit kell csináljak hogy elmuljon? Menjek orvoshiz? Ez normalis? (nem sportolok egy jo ideje, nem vagyok tulsulyos 67kg vagyok 18 éves)

2018. szept. 20. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Savasodásnak hívják.
2018. szept. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

De most a karod pattog vagy mondjuk egy ízület, például könyök?

Ha besavasodok, akkor nekem nem pattog semmi, inkább lüktet a vér és megduzzadnak az izmok.

2018. szept. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Arra gondolt ő is biztosan, csak így fogalmazott :)
2018. szept. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bocsánat hogy ilyen rosszul fejeztem ki magam de nem tudtam máshogy körülírni. De mit jelent ez a savasodás, menjek orvoshoz? Mit lehet tenni ellene? Veszélyes? Mire kell vigyázzak? Bocsi de semmit nem tudok róla. Leginkább a bal karomban érzem(szerintem eddig csak ott éreztem a könyököm felett levő izomnál végig egy 10cm es szakaszban) akkor is csak 1mp ig ameddig megerőltetem.
2018. szept. 20. 21:05
 5/8 A kérdező kommentje:
3. Nem tudom mashogy mondani de ezt nem lehet mashogy nevezni mint hogy pattogzas. Rovid mp enkent 5-10 pattanás??? Körülbelül mondom, nem tudom megszámolni. Nem lüktető érzés egyaltalán.
2018. szept. 20. 21:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem neked a könyököd kattoghat. Csináld fokozatosan, aztán hozzászokik majd.
2018. szept. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem a könyököm kattog ebben biztis vagyok. Cssk egy enyhe érzés emikor megtörténik de mégid ilyesztő. Meg tudnam itelni ha a konyokom kattogna.
2018. szept. 21. 13:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, így látatlanban nehéz megállapítani. Az is lehet,hogy a könyök felett egy ín pattog vagy ilyesmi.
2018. szept. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!