Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ettől lehet fejlődni?

Ettől lehet fejlődni?

Figyelt kérdés
Napi 2x20 fekvő, 2x20 lábemelés, 2x30 guggolás, 2x5 (igen, ez nagyon kevés még, de próbálom emelni)húzódzkodás. Pár hete már csinálom ezeket a gyakorlatokat. Alapvetően sovány vagyok, szeretnék erősödni, bár van egy kis hasam a sovány testalkatom ellenére, nem tudom, hogy arra jók-e ezek a gyakorlatok. Ja és persze nem csak a hasam miatt csinálom, sőt elsősorban nem azért kezdtem el. Egyébként heti 5-6 alkalomról van szó.

2018. aug. 23. 20:14
1 2
 1/15 anonim válasza:
46%

hát szerintem inkább emeld az ismétlés számokat

inkább csinálj kevesebbet de több ismétlésbe

ja és mindig szabályosan csináld ez fontos. :)

2018. aug. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
30%

Szabalyosan csinald kevesebb ismetles szam nagyobb suly ha noni akarsz nem art etrend kiegeszito es napi 4-5 etkezes legalabb

Hasazast pedig sok ismetles szam (felules haspres labemeles)

Bocsi az ekezetek hianya miatt telorol igy egyszerubb

2018. aug. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Lehet. Egy bizonyos szintig.

A hasazásnál pedig nem az ismétlésszám a fontos, hanem az intenzitás. 6-8 perc intenzív edzés (heti 2-3 alkalommal) bőven elég.

Pl. 10 hasprés + 10 lábemelés + 10 gyertya + fél perc planking; majd 10 hasprés + 10 lábemelés...stb.

Ebből 4 sorozat. Bőven elég.

2018. aug. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2-es, bocsi lehet, csak félreértem a vesszők hiánya miatt, de te az 1-es ellentettjét mondod. Ő azt tanácsolta, hogy az ismétlés számot emeljem inkább, te pedig azt mondod, hogy csökkentsem? Bocsi, ha félreértem, csak akkor erősítsetek meg, nehogy rossz tanácsokat fogadjak meg. :) 3-as, a bizonyos szintet hogy érted? Illetve szerinted mennyi idő múlva lehet látszatja a dolognak? Nem győzöm hangsúlyozni, hogy alapból sovány testalkatú vagyok, szóval hízni is kéne (de úgy, hogy a hasamra meg már ne nagyon menjen), tehát ezt is kalkuláld bele az időbe.
2018. aug. 23. 21:12
 5/15 anonim ***** válasza:

Saját testsúlyos edzéssel izomtömeget építeni nagyon nehéz. Ennek az az oka, hogy pl. egy fekvőtámasznál mindig ugyanaz az ellenállás. Nem olyan, mint pl. a fekvenyomás, hogy érzed, hogy menne már a 90 kg is, nyomjunk bele hármat. Aztán következő héten már 4 megy, belenyomsz a 95-be is egyet...stb.

Zsírégetésnek kiváló és az izmok is szépek lesznek, de akiket a videókban látsz, hogy parádéznak a játszótéri vasakon, mind edzőterembe járnak.

Mondok egy példát: A vállizom egy elég összetett, bonyolult izom, 3 részből áll (elülső, középső, és hátsó delta). Mind a három részt le kell edzeni, ez az egyik legkomplikáltabb. Ezt nem lehet csak a szabadtéri kondiparkban megoldani.


Viszont, amit lehet mondjuk, az az ún. kockahas. Fentebb leírtam hogyan. De ahogy nincs lokális zsírégetés (tehát, hogy csak a hasamról tüntetem el az izmot), úgy nincs lokális "hízás" sem. Sok van függ a genetikától, de a férfiak elsődleges zsírraktára pl. pont a has.


A heti 5-6 alkalom pedig szerintem amúgy is sok. Gondolj bele, hogy ha mondjuk szétedzed a mellizmodat, majd másnap újra, majd megint, akkor mikor van ideje regenerálódni?

2018. aug. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
*zsírt a hasról (izom helyett)
2018. aug. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát ez az edzésterv (már ha ezt lehet annak nevezni) pont abban jó, hogy bár minden nap edzek, de nem arról van szó, ahogy te is mondod, hogy szétedzem az adott izomcsoportot, hanem inkább az összesre "gyúrok" egy kicsit. Vagy ez nem igaz? Nem akarok okoskodni, mert nem értek hozzá, csak én laikus kezdőként így ítélem meg. Tudsz nekem küldeni képeket, hogy kb. milyen izomzatot lehet elérni ilyesfajta edzéssel? Egy alkatombelinek persze. Az az igazság, hogy számomra egyáltalán nem szimpatikusak a konditermek, és az anyagiak miatt is húzom rá a számat. Természetesen akinek nem inge, ne vegye magára, mert biztosan járnak oda normális, kedves emberek is, de ahogy én tapasztalom az ismeretségi körömből inkább az üresfejű vadállatok dominálnak a konditermekben, akik lenézik pl. azokat az embereket, akiknek nincs 50-es karjuk. Na én természetileg abszolút nem tartozok az ilyen emberek közé, és nem hinném, hogy jól érezném ott magamat. Illetve hát ahogy mondtam, a pénz is közrejátszik. Jó lenne ha meg tudnál nyugtatni, hogy az otthoni edzés is lehet "versenyképes".
2018. aug. 23. 21:51
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs az otthoni edzéssel de egy bizonyos szint után plusz súlyok nélkül nem fogsz tudni tovább lépni. Ez az edzésterv (igazad van tényleg nem kéne annak nevezni) pedig több sebből is vérzik. Egyrészt ahhoz hogy fejlődj igenis valamilyen sokkhatást kell okozni a szervezetnek utána pedig hagyni kell hogy azt a sokkot kipihenje. Tekintve hogy otthon edzel a lehetőségek eléggé be vannak határolva de valahogy el kell kezdeni és igazából a fekvőtámasz, guggolás, húzódzkodás vonallal sincs probléma. Én szemény szerint a "hasazást" egy elég elavult dolognak tartom. A hasizmok és a medence öv izmai (alsóhát, fenék stb.) leginkább stabilizáló izmok úgyhogy egyensúlyt és statikus tartás igénylő gyakorlatokkal lehet őket leginkább és leghatékonyabban megedzeni. Ha izmot akarsz növelni akkor minden gyakorlatból nagyjából a 10-15db közti ismétlésszámnáé kellene maradni. Írok egy minta edzést a fenti gyakorlatokból csak hogy lásd mire gondolok.


Pl:


Húzódzkodés 5db

Fekvőtámasz 10db 20perc

Guggolás 15db


Egymás után felváltva jönnek a gyakorlatok 20perc alatt amennyit meg tudsz csinálni. Mennyiség a minőség felett inkább csinálj fogcsikorgatva 5 kört mint szarul 10et.


Utána ha ez megvan

Plank 3x30másodperc

Dead bug 3x30másodperc

Bird dog 3x30másodperc


Keress rá a gyakorlatokra googleben


A heti 5-6ot meg felejtsd el :D Ugyanazokkal a gyakorlatokkal ugyanazokat az izmokat akarod edzeni úgyhogy max heti 3 pihenő nappal/napokkal közte (pl. hétfő-szerda-péntek)


Eszem ágában nincs megmondó embernek lenni csak emlékszek az elején milyen nehéz volt beletanulni. Ha gondolod próbáld ki amit írtam ha nem szimpi akkor majd kitapasztalod neked hogy jó.


De ezzel sajnos ha nem szerzel be egy súlymellényt akkor egy-két hónap után már meg is állsz a fejlődésben


Utána megérné lenézni egy konditerembe.Plusz még beszélhetnénk kajáról is......De álmos vagyok :D

2018. aug. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bocs minőség a mennyiség felett elírtam :D
2018. aug. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ezeket a gyakorlatokat a fegyencedzésből merítettem. Igen kihagytam a hidat és a kézenállóst, de azt olvastam, hogy a fegyencedzés, ami ezekből a gyakorlatokból áll, simán elég jó, persze idővel emelni kell majd a számokat, de még nem tartok ott. És azt hallottam, hogy elég komoly izomzatot lehet vele felépíteni. Nem tudom te mit tudsz erről. Egyébként köszönöm a részletes, és hasznos válaszokat, azt hiszem mindenki ezt várná, ha feltesz itt az oldalon egy kérdést, és nem a félmondatos beszólogatásokat.
2018. aug. 23. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!