Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti melyik izomcsoportot...

SMG kérdése:

Ti melyik izomcsoportot melyikkel edzenétek meg?

Figyelt kérdés
Sajnos szűkösek e lehetőségeim, heti 2-szer tudok elmenni edzőterembe. Vannak itthon kézi súlyzóim, így heti 1 itthoni edzésben meg tudom edzeni a bicepszem, tricepszem és hasam, maradt tehát a mell, a váll, a hát és a láb. Ti melyik izomcsoportot melyikkel tennétek melyikkel párba, és miért?

2019. jan. 29. 15:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy kb. fél éve edzek, 14 éves, 180 cm magas és 71 kg súlyú fiú vagyok, a cél az izomépítés.
2019. jan. 29. 15:13
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem ne szedd szét, csinálj 2 teljes testest, azzal többre fogsz menni
2019. jan. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#1+1
2019. jan. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Heti 2 edzésre tökéletes megoldás nincs.

Vagy amit előttem is írtak, teljes testes edzés, bár itt azért nem lesz annyi kraft a végére, így 1-2 izomcsoportra nem fog akkora terhelés jutni.


A másik a pull-push edzés, azaz egy toló és egy húzó edzés.

Értsd:

Toló: mell, tricepsz, váll első része, combfeszítő, vádli

Húzó: hát, bicepsz, váll hátsó része, combhajlító, has


Továbbá van függőben egy váll oldalsó része, ezt bármelyikhez berakhatod, de a kerek vállak miatt akár mindkét edzésen is csinálhatod.


Egyik edzésterv se tökéletes, mivel 2 napra nem nagyon lehet jól szétszedni egy edzéstervet, de a fenti 2 a legoptimálisabb

2019. jan. 30. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
vállra tökéletes az egykezes súlyzó azt is tudod otthon
2019. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat. A teljes testes edzéseket már próbáltam, nekem nem jöttek be, azokat hanyagolnám. Ehhez a felosztáshoz mit szólnátok: hétfő mell+combfeszítő+combhajlító szerda(otthon): kar+váll+has péntek: hát+vádli

Köszi szépen a segítséget

2019. jan. 30. 16:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljes testes edzes ha heti 2* tudsz menni:

A nap: 1. guggolas, 2. fekvenyomas, 3. huzodzkodas, 4. ferde nyomas egy kezessel, 5. evezes gepen (vagy T rud), 6. fej fole nyomas ruddal, 7. oldalemeles, 8. kalapacs bicepsz, 9. csigan letolas.

B nap: 1. felhuzas, 2. ferde nyomas ruddal, 3. dontott t. evezes, 4. fekvenyomas egy kezes sulyzoval, 5. mellhez huzas, 6. fej fole nyomas egy kezessel, 7. dontott t. oldalemeles, 8. karhajlitas francia ruddal, 9. nyak mogul fej fole nyomas egy kezzel (tricepsz).

1-5. gyakorlatok 3-4 sorozat, 6-9. gyakorlatok 2-3 sorozat.

1. gyakorlat utan 3-4' piheno, a 2-3.; 4-5.; 6-7.; 8-9. gyakorlatok mehet felvaltva, 1 perces pihenokkel. A gyakorlatparok kozott 3' piheno.

A es B nap kozott 2-3 nap piheno.

En ezt csinaltam mikor nem volt idom, teljesen jo szinten tartani. Habar, 14 evesen nekem pl. nem volt mozgaskoordinaciom, nem tudtam JOL edzeni. 18 evesen kevesbe faradt el a celizom 10-15 sorozattol, mint ma 3-4 sorozattol egy gyakorlattal. Kb. 21-2 eves koromra lett jo az agy-izom kapcsolat.

Mj.: 14 evesen felhuzas helyett mehet hiperhajlitas, az A edzesnap vegen. Es B nap elejen legyen guggolas.

2019. febr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!