Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan érdemes elkezdeni...

Hogyan érdemes elkezdeni izmot építeni, kb nulláról?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, 183 centi, 58 kg.


Kutakodtam a neten, de amiket találtam, a nőknek szánt edzések 99%-a csak a fogyásra fókuszál, vagy valami "csodaszert" akar nekem eladni. Épp az a gondom hogy egy nagyobb szellő felrepítene a háztetőre.


Inzulin rezisztenciám van, természetesen kezelem, éppen ezért már régóta muszáj egészségesen étkeznem, viszont így nagy izom fejlődésre valószínűleg nem számíthatok.


Hogyan kéne nekiállnom az edzésnek? Először saját testsúllyal, vagy rögtön irány a konditerem, és emeljek súlyokat? Találtam terveket amik úgy kezdődnek hogy 20 fekvőtámasz, hát nekem 2 a maximum... ilyen szintről hogy fejlődjek?



2019. febr. 7. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Fekvőt hagyd a fenébe. Guggolás menjen meg kitörés.

Csajoknak csak lábra meg popóra kell edzeni.


Plusz irány röplabdázni! Ez egy tuti kombináció.

2019. febr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Ne halgass az elsőre.

Nincs annál kiábrándítóbb mint egy jó segg és egy skinnyfat felsőtest!

2019. febr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Igazad van. Azért jó ha ki van pattintva a csaj felsőteste is mert akkor lehet vele szkanderezni.


[link]

2019. febr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Úgy gondolom, hogy először hozzá kéne szoktatni a szervezetedet a rendszeres mozgáshoz. Az úszás nagyon jó erre: nem terheli a gerincet, az ízületek ez, és ha kb. semmi izom nincs rajtad, akkor erősödni fogsz tőle. Fejleszti a keringési rendszert, javítja az állóképességedet.

Amikor a szervezeted már megszokta és igényli a rendszeres mozgást, a nagy izmokal érdemes kezdeni, közülük is a gerinc melletti tartóizmok megerősítésére kell figyelni. Járhatsz pilates-re, vagy kettlebellezni, mindkettő jó erre.

A következő lépésben érdemes bevezetni az egész testes erősítő edzést. A Fegyencedzés című könyv (internetről letölthető) hét alapgyakorlatot ír le, teljesen kezdő szintről.

Például a fekvőtámasz is köztük van, de ezt is alapszintről, falnak támaszkodva kezdi.

Lányoknak is érdemes minden alapgyakorlatot csinálni, mert így fejlődsz arányosan. A mellizmok edzését azért se hanyagold, mert megerősödésükkel a mellbőséged nőni fog, ami az esztétika és az önbizalmad szempontjából sem hátrány. De ahogy fejlődsz, egyre jobban fogod magad érezni a bőrödben, ami további mozgásra késztet.

Az úszást és valami csoportos órát az erősítő edzés mellett is érdemes folytatni. Ahogy jön a tavasz és már kezded érezni, hogy erősödsz, a szabadtéri kondiparkokat, street-workout-ot érdemes kipróbálni.

Kitartás! Hajrá!

2019. febr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kezdhetsz súlyzós edéssel.
2019. febr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

#3

igen, mert az tök reális, főleg naturálban

ne legyél már ennyire h*lye.

(amúgy nem, az ott jópár év edzés plusz egy csomó kox, kedves kérdező, ne az a kép tartson vissza a felsőtest edzésétől)

2019. febr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Anyukád a hülye! Kretén
2019. febr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7 huzz mar innen a hulyesegeddel, minek linkelsz egy ilyen kerdeshez olyan kepet ami 10 ev kox eredmenye? Tenyleg ne legyel hulye es ne legyel primitiv az anyazassal... Ez csupan felhivas, nem hulyezett le senki.
2019. febr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!