Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért öl meg ennyire a kardió?

Miért öl meg ennyire a kardió?

Figyelt kérdés
Mindenki aztmondja, hogy a sok kardió nem hátráltat az izomfejlődésben. Viszont járok heti 1 mma-ra, heti 3 kondi mellett, és ott teljesen kiürülök. Lelaposodok, egész héten nemtudok utána normálisan edzeni, hiába eszek azon és az azt követő napon 1000kcal-lal többet. (makrókra figyelve). Viszont ha kihagyom a heti mma-t, kimarad a brutális kardió, és kb. 1 hét múlva újra betöltődök, kieresedek, és tudok normálisan edzeni. Akkor hogy van ez?

2019. febr. 9. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol olvastad hogy a kardió nem hátráltat az izomfejlődésben.

A sok kardió igenis lassítja az izomtömeg növekedését, cserébe zsírt éget, ami a tömegnövelő nehéz súlyos edzésről nem mondható el.

Alapvetően 2 fázis van: 1. Amikor tömeget növelsz, minél nagyobb terheléssel, ekkor többet eszel, feljöhet kis zsír is, ezt próbáld elkeülni. 2. Amikor zsírt égetsz, annyit eszel amennyi kell, kardiózol, ekkor veszíthetsz kevés izmot, ezt próbáld elkerülni úgy hogy közben nehéz súlyokkal is eddzel.

2019. febr. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi ideje csinálod? Lehet, hogy csak nem bírod, túl sok az az edzés neked? Kardiónál, ha nulláról kedzi az ember, érdemes fokozatosan növelni a terhelést, nem egyből a mélyvízbe ugrani (mert gondolom az az edzés nem olyan laza, mint mondjuk 15p futás...)
2019. febr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
5 hónapja csinálom. Igen, az elején nagyon rossz volt, mert azon a héten pl. edzeni se tudtam utána. Aztán egy olyan másfél hónap után hozzászoktam , és eltudtam menni edzeni is. Viszont mióta csinálom, azóta nem fejlődtem semmit, se erőben, se izomban, hiába eszek kiszámoltan jóval többet. Tehát ígyis bő kalóriapluszban vagyok, mert zsír az jön fel, de az izmaim kikészülnek. Amúgy igen, elég kemény erőnlét+ kardió van egy edzésen, a futástól kezdve a a ketreces bunyóig minden. Sokszor is volt hányingerem az elején.
2019. febr. 9. 17:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Választani kell. Kardió vagy testépítés. Nem megy egyszerre a kettő. Meg kell hoznod a döntést, hogy mi a fontosabb számodra!
2019. febr. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!