Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 2-3 hónapja nem csökken a...

2-3 hónapja nem csökken a súlyom pedig kalória deficitben vagyok és rendszeresen futok, mi lehet az ok?

Figyelt kérdés

Kb 7 hónapja futok rendszeresen, 2 naponta, de van hogy naponta. Emellett végig kalóriadeficites étrendben voltam, kalóriaszámlálgatással, le is fogytam 24 kilót.


165 centiméter vagyok férfi 30 éves, 54 kilóval. Az elmúlt 2 hónapban viszont alig fogytam...


Ennek mi lehet az oka? Amit tudok (segítségnek a diagnózisban):


Étrendemet betartom, még midnig deficitben vagyok kalória téren, ezért nem is értem hogy nem csökken a súly...


Folyamatosan napi szinten futok 50-60 perceket is néha, 10km-es tempóban néha rásprinteléssel


2-300-as mínusz kalórai, elvileg fogynom kéne csökkenniea súlyomnak mégsem ez történtik, vagy ha igen akkor észrevehetetlenül lassan (már a mérleget is hetek óta bámulom de semmi számottevő...


Persze elméleteim vannak, hogy talán izmosodok és az növeli a tömegem de azt hallottam ez csak kezdőknél van. Na most én 7 hónapja futok majdnem midnen nap így az nem tudom számít-e még kezdőségnek szerintem nem.


A kockák még nem látszanak telejsen a hasamon de már megjelentek valamennyire, tehát gondolom én hogy van még mit leadnom... Vagy maguka kockák majd "nőni" fognak kidomborodni, ha tömegnövelésre állok át, és azzal ne is foglalkozzak annyira?



2019. ápr. 20. 05:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Férfi 29 éves előtte soha nem sportoltam ülő életmódú voltam 78 kilóval 165 centis magassággal.


Igen valóban ezek a számlálók lehet nem a lehet pontosabban erre én is gondoltam.


Illetve hogy nem tudom lehet az se tesz jót anyagcsere szempontjábvól hogy kb délelőtt semmit neme szek sosem, 10-11 fele kezdek el vizet inni meg salátát beverni 180 kalória környékén aztán 1,5 deci tej natúran vagy néha egy csipet fahéjjal de cukor és mindne mentesen ezzel el vagyok uzsi-ig, olyankor répát szoktam párolni vagy brokkolit, azt csak így csemegézgetem, este csirkemell répa egy kis quinoa 1-2 szelet és kb enyni max egy kocka pici milka csoki.


Ez így egész napra szerintem (nekem legalábbis) már annyira minimális hogy úgy érzem nem tudnák nagyon még ez alá menni ebből gyanítom hogy nem feltétlen a kalóriákkal van a gond vagy már annyira sovány lennék magamhoz képest hogy ebből sem vagyok kéeps fogyni? Fene tudja!


De megfogadom a tanácsot, a héten jövő héten megjönnek az új súlyzók és nekiállok akkor súlyzózni a futást meg vagy csökkentem vagy megtartom mellette de szerintem csökkentem mert nem bírnám szusszal.

2019. ápr. 21. 13:50
 12/15 anonim ***** válasza:

Esetleg még nem tudom mennyire futottál gyorsan eddig, próbáld ki azt is, hogy lassabban futsz, (jobban zsírégető tartományban, ne glükóz legyen a fő üzemanyag).


A csoki és hasonló szemét nem a legjobb ötlet, ha diétáról van szó, mert egyrészt nincs benne érdemi tápanyag, csak üres kalóriák, másrészt a hirtelen inzulin löket (hosszú történet,de a lényeg..) leállítja a zsírégetést. Plusz nem tudom szedsz e tápkieget, de egy vitamin csomag biztos nem ártana. pl egy mega daily one.

2019. ápr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem értem egy 30 éves felnőtt férfi még a 165 cm magaságával is, miért nem volt el azzal a 78 kg-vel. De legalább 70 kg-vel. Persze nem szólok bele, de 54 kg alá meg pláne felesleges be menni. De amúgy igen, álj át tömegnövelésre, és inkább workout vagy edzőterem! Az alatt a 7 hónap alatt már bőven kockahasad lenne.
2019. ápr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Helyzetjelentés: Újra beindult szép lassan, végre kevesebbnek mértem magam egy kis pár napos súlyzós kardiós interval vegyítés után.


Meg picit odafigyeltem méginkább a diétámra nem nyomorgattam magam de kicsit növeltem a keretem viszont azon belül ügyeltem miből mit viszek be.


Szóval köszönet a tanácsokért úgy látszik hasznosnak bizonyultak.


Még egy kérdés ha valaki olvassa, lehet naiv kérdés lesz de a tömegelésnek még nem álltam neki annak még nem néztem annyira utána:


Ha elkezdek edzeni akkor az izmok mennyire maradnak meg így a kocka has szintjén?



Nem vagyok mániás kockasas de valamennyire ha lehetséges szeretném megtartani, én így laikusként azt gondolom hogyha edzek majd és tömegnövelek akkor kvázi a zsírosodás mellett az izom maga is nő jó étrend mellett és gondolom tartható, de cáfolja meg valaki ha nem így van!


Megjegyzés: Elismerem itt írta valaki hogy 53 kilósnak már 165 centi magasan is elég durva lenni, ebben lehet valami mert már többen szóltak hogy nagyon sovány vagyok viszont a hasamon ugye én még személy szerint mindig látok zsírt és most nem az alhasra gondolok onnan tudom hogy nehezen jön le úgymond.

2019. ápr. 25. 12:17
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha úgy döntesz majd, hogy végeztél a diétával, akkor kezdd el emelni a kalória beviteled úgy, hogy 100-500 kalória plusz között, amennyivel a súlyod már nem csökken, illetve szép lassan nő, de nem zsírosodsz, próbálj meg minél tisztábban tömegelni. (minél kevesebb zsírt szedj fel).

fizikailag a kockahas maga megmarad, csak maximum kicsit lefedi a zsírréteg. nyilván nem lesz olyan, mint a diéta utolsó napjaiban, de a lassú, normális tömegelésnek is vannak ám szerethető oldalai. sokkal betöltődöttebb, nagyobb leszek optikailag (is), ami jó érzés, plusz erősebb is vagy / leszek.

2019. ápr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!