Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rendszeresen túllépem a zsír...

Rendszeresen túllépem a zsír bevitelem maximumát. De szénhidrátból kevesebbet viszek be, akkor ez így orvosolva van?

Figyelt kérdés
Ma 2400 kalóriát ettem, 202gramm fehérjét(most kicsit több lett, általában 180 szokott lenni), 217g szénhidrátot, 78g zsírt. Nos, elvileg 280 gramm szénhidrátot ehetnék meg, meg 75 gramm zsírt. Ma nem is léptem túl nagyon, de van hogy 85 grammot is megeszek. Hallottam, hogy a szénhidrát-zsír aránya kismértékben változtatható, a kérdésem, hogy ez minden nap-e vagy rosszul csinálom?

2017. jan. 29. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Hagy fogysz a tervezett ütemnek megfelelően, akkor te magad is láthatod, hogy nincs semmi probléma ezzel :)
2017. jan. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy nem fogyni akarok hanem izmosodni:D

Erősödni erősödök, de nem akarok az izmok mellé sok zsírt is felszedni.:D

2017. jan. 29. 18:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miből jön össze ennyi fehérje? Meg hány kg vagy? F? L? Kicsit soknak tűnik, azért kérdezem.
2017. jan. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy mindenki másra alapoz a fehérje mellett. Kinek a szénhidrát csökkentése válik be, kinek pedig a zsír. Ezt hamar észreveszed abból, hogy melyik megvonásával fogsz éhes maradni, kevésbé fejlődni. Nálam legalább is így volt.

Nálam is volt, hogy túlléptem néhol ezt, néhol azt, de hamar rájöttem, hogy nem egy napon bevitt zsírmennyiség vagy szénhidrátmennyiség a döntő, hanem úgy átlagban kellett rendbe lennie az adatoknak :)

2017. jan. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A fehérje 70 deka csirkemellből jött össze. Nagyrészt. 75 kiló vagyok, tehát olyan 150g fehérjét kellene megennem, de ennél többet szoktam általában.


Egyelőre tök jól fejlődök, csak félek hogy nagyon el fogok zsírosodni. Mondjuk a nap végén nem szoktam semmit sem kívánni (régebben volt, hogy nagyon kívántam a szénhidrátot, de azóta többet eszek belőle), szóval egyelőre lehet hagyom így. Ha jó, persze:D

2017. jan. 29. 19:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Figyelj az ökölszabályokat követed, innen pedig a finomhangolást saját magadnak kell kitapasztalnod, hogy a te szervezetednek, a te étrendeddel, edzsémódoddal mi felel meg. Ha ez oké akkor hajrá! Ha nagyon zsírosodsz akkor kalibrálj, vagy hagyod a 'csába és 4 héttel hosszab lesz a szálkásítás.
2017. jan. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Rendben. Figyeld a tested reakcióit! Volt idő, amikor én is 70-80 kg csirkemellet toltam, az egyéb fehérje forrásokon kívül. Nekem ezt már nem tolerálta jól a gyomrom. Most 90 kg-an fél kg hús megy és így is fejlődök.
2017. jan. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2017. jan. 29. 20:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Én meg 80kg hoz 0 húst és mégis fejlődök... 80-130gramm növényi eredetű komplettálásra egyáltalán nem figyelt fehérjével...

Ennyit az ökölszabályokról...

2017. jan. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!