Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha fogyni szeretnék, akkor a...

Ha fogyni szeretnék, akkor a kalóriákat kell számolni vagy a makro-tápanyagok elosztására kell figyelni?

Figyelt kérdés

Összezavarodtam, mert egyik helyen azt írják hogy a napi kalóriaszükséglet alá nem szabad menni, más helyen azt írják, hogy a napi kalóriaszükségletet nem kell figyelembe venni, hanem a makrókat kell jól elosztani és nem számít a kalóriamennyiség.Mert ahogy számolgattam a megadott elosztás: 2g fehérje/tskg 1.5g szénhidrát/tskg illetve 0.5g zsír/tskg, sehogy sem jönne ki a napi kalóriaszükségletemhez. Most akkor mi az igazság?

Nekem mi lenne az ideális fogyás céljából 23F 168cm/95kg?



2019. máj. 19. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A makrók számolgatásával a kalóriákat is számolod...

Fogyáshoz kalória deficit kell, de azért a fehérjét minimum érdemes számolni.

2019. máj. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csakhogy tiszta legyen amit az #1ben írtam:

1g zsír = 9kcal

1g ch/fehérje = 4kcal

2019. máj. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem, akkor úgy kell kialakítanom hogy az étrendet hogy a napi kalóriaszükségletemet el kell osztani megfelelő arányban a makrókkal ugye? Persze plusz 200-300 a napi sport miatt, és hogy meglegyen a kalóriadeficit vagy nem jól gondolom?
2019. máj. 19. 17:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Így van! Pontosan úgy ahogy mondod.
2019. máj. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszod!
2019. máj. 19. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!