Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Minél nagyobb kalória mínuszba...

Minél nagyobb kalória mínuszban vagyok annál több zsírt égetek?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy eszem napi x gramm szénhidrátot és edzem napi 2 órát. Tudom túl sok az edzés de már egy ideje kb így tolom. Így fogyhatnék mondjuk hetente 2 kilót. Viszont ha elvenném azt az x gramm szénhidrátot és csak fehérjeforrást fogyasztanék (viszont azt sokat) és edzenék napi 2 órát akkor fogyhatnék heti 4-5 kilót is?

2019. júl. 9. 16:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy a 2 órában futás is van.
2019. júl. 9. 16:45
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen.

Izomból...

2019. júl. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az izmot védené a magas fehérjebevitel.
2019. júl. 9. 16:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Izomvedelmi célból 3x1 ml propi menjen
2019. júl. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem védene az izmot a magas feherje bevitel, mert a fele amugy sem hasznosulna. Ami beepul max. 2g/tkg. Szenhidrat is kell az izmoknak. A tul nagy deficit, akar etkezessel, akar mozgassal,koplalasnak számit es izmot bont
2019. júl. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 Ott a pont!
2019. júl. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogy akarsz fogyni heti 5 kilót? Ahhoz napi 5000 kcal defitic kell. Amúgy sem lehetséges emberileg, max az első pár hétben, ha 300 kiló feletti a súlyod.
2019. júl. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
deficit*
2019. júl. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.

A test evolúciós okokból úgy van kialakítva, hogy a zsírt raktározza (mert annak van a legnagyobb energiatartalma-9,1 kcal/g), minden mást előbb felhasznál. Így ha nem viszel be semmi ch-t, bizony a fehérjét fogja felhasználni elsődlegesen, nem a zsírt. Nem mellesleg, ahogy már írták, van egy határ a fehérjefogyasztásban is. ha megeszel napi 300 gramm fehérjét (most csak mondtam egy számot) nagy valószínűséggel hasmenésed lesz, illetve gyomorbántalmaid, amitől még több tápanyagot, vizet és fontos sót veszít a szervezeted.

Továbbá a szénhidrát azért kell, hogy pótold az edzés során felhasznált glikogént az izmaidból. Ha úgy edzel, hogy nincs megfelelő mennyiségű glikogén az izmaidban, azok szépen lebomlanak. Ez nem hipotézis, hanem TÉNY.

Egy szó mint száz. Ha nem viszel be huzamosabb ideig CH-t, b*szhatod a magas fehérjebeviteledet!

Ahhoz is energia kell, hogy izmot építsen a szervezeted.

2019. júl. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 1passat9 ***** válasza:
Az előttem válasszolónak igaza van, nem létezik olyan hogy csak zsirt égest izmot is vesztesz vele. Ez az emberi test.
2019. júl. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!