Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a 6+1...

Mit gondoltok erről a 6+1 diétáról? (link)

Figyelt kérdés

Nagyon elhagytam magam az utóbbi időben és sajnos szörnyen elhíztam. (82 kg vagyok) Néhány hete elkezdtem edzőterembe járni és már látom a változást, viszont a megfelelő étrendet még nem sikerült megtalálnom. Most ajánlották ezt a 6+1 naposat, ami egyébként szimpatikus, de annyi hülyeségbe belekezdtem már, hogy nem tudom mennyire reálisak a leírtak. Nektek mi a véleményetek róla?

[link]


2019. dec. 10. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez a diéta közelítőleg megegyezik a hivatalos egészséges étrend ajánlással. Szóval nem teljesen alaptalan az egész, de szükségtelenül szigorú. Tehát az összetétele alapvetően jó, csak a kizárt ételeket nem lenne szükséges teljesen kizárni, csak mértéket tartani. Persze ha kizárod, úgy is OK, bajod nem lesz. Másrészt pedig a felsorolt, megengedett ételekből is simán lehet annyit betolni, hogy ne fogyj. A heti 1-2 kg fogyás túlzás (egészségtelen), heti fél, max 1 kg-ot érdemes megcélozni, de az első egy-két héten tényleg lehet több - de az a többlet még nem igazi fogyás, a nagyja nem zsír. Hüvelyesekből is lehetne többet enni, fölöslegesen vannak a piramis csúcsán. Olajból nem kell a hidegen sajtoltakhoz ragaszkodni.
2019. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék az előttem szólóhoz. Ez nem rossz, de én nem tudnám csinálni, mert a 6 nap olyan minimális szénhidrátot tartalmaz, hogy állandóan éhes lennék. A +1 (csaló) napon meg rosszullétig sem érdemes magad enni.

Kipróbálhatod, de nem mindenki bírja, illetve ezekből sem ehetsz mérték nélkül, ha fogyni akarsz.

2019. dec. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából arra gondoltam, hogy gyümölcsöt nem zárnám ki annyira, hogy csak csalónapon, mert nehezen tudok lemondani róla. Tudom, hogy sok benne a gyümolcscukor, de azért 2-3 naponta egy narancs vagy néhány madarin vagy kivi csak nem zavar be olyan sokat.

2019. dec. 10. 16:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Én kb így étkezem, csak tejtermékek nélkül érzékenység miatt, illetve 5+2 felosztásban. Hétköznap szigorúan veszem, hétvégén eszek rizst, tésztát, teljes kiőrlésű péksütiket, esetleg minőségi (tehát nem mekis) hamburgert, vagy házi pizzát. Nyilván nem mindet egy hétvége alatt.

Nekem ez nem volt nagy lemondás, csak a rizsről, cukros üdítőkről és a rágcsákról mondtam le. És imádom a zöldségeket, meg a csirkemellet. Szóval eléggé kompatibilis vagyok ezzel.

De szerintem is lazíts rajta picit, pl a barna rizzsel nincs gond, tésztából is lehet teljes kiőrlésűt találni, naponta 1 db gyümölcs szintén nem nagy dolog (én annyira nem szeretem őket, ezért nem eszek). Mindenfelé zsírégető kiegészítő pedig felesleges. Vitaminok, ásványi anyagok esetleg, ha sok vizet iszol, és kevés nyers zöldséget. Én halolajat szedek még, mert azokért sem vagyok oda, csak x havonta egy keveset eszem belőlük. Szóval alapnak nem rossz, de figyelj oda, hogy mire van szüksége a szervezetednek, és abból mennyit viszel be.

Én szépen fogyok így, de a heti 1 kg tényleg túlzás.

2019. dec. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kicsit hasonló módon eszem lényegét tekintve. Bàr én fogyasztok krumplit, tésztàt is, heti egyszer valamelyiket, hüvelyesekből meg havi kb 2 alkalommal. Ez nàlam egy szénhidràtszegény étrend alapvetően amiben sok a zsír és a fehérje is. Egyre jobban érzem magam, fogytam 30 kilót, és nekem màr ez az életmódom. Egyàltalàn nem éhezek, nem szenvedek, pont azért mert úgy eszem ahogy. A fogyàs vége még messze van, de idővel meglesz az is.
2019. dec. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is kb. így táplálkozom, annyi különbséggel, hogy tejtermékekből nagyon keveset eszem (érzékenység miatt), és majdnem minden nap eszem egy kis gyümölcsöt is. Nekem a gyümölcsök kivételével nem igazán hiányoznak az itt nem szereplő ételek, de néha előfordul, hogy eszem egy kis rizst (a töltött paprikát nagyon szeretem, és rizs nélkül nekem nem az igazi). Sikerült lefogynom, de azóta is így táplálkozom, a hét minden napján. Ha vendégségbe megyünk, nekem az a "csalónap", de ez nincs minden héten. Kiegészítők közül halolajat és D-vitamint szedek, szükség esetén magnéziumot is.

Szóval szerintem jó ez az étrend, valószínűleg menni fog vele a fogyás is.

2019. dec. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A gyümölcs tényleg nem olyan para, mert a benne levő rostok eléggé ellensúlyozzák a cukor negatív hatásait. Van pár kivétel, a banán, szőlő annyira nem jó, de az alma, körte elég rostos.


Viszont a gyümölcslére már ugyanez nem mondható el, még a rostos lében is alig marad valami a rostokból. Sajnos az a cukros üdítővel egy kategória lényegében.

2019. dec. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!