Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Konzultalt mar itt valaki...

Konzultalt mar itt valaki dietetikussal? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Mar masodjara fogok bele kaloraszamlalos dietaba, amit ismet kiegeszitek testedzessel. Az eredmeny szanalmas. Valamit rosszul csinalok, es szerintem nem megfelelő a dietam. Ebben akarok segitseget kerni dietetikustol. Nektek van tapasztalatotok valakivel? Legyszi irjatok le!

2020. márc. 9. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Van tapasztalatom: sz.ar. Ők még mindig CSAK a kalóriát számolják.
2020. márc. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%
Személyes tapasztalatom nincs, de sok videót néztem egy dietetikustól neten. Nem szàmolgatok és nem vonok meg kalóriàkat mert nem javasolja. A tanàcsait követem, kiegészítettem még 1-2 dologgal és heti 4x 1 óra mozgàssal. -40kg- nâl tartok. 1 éve vàltottam életmódot. Szàmomra megvàltàs, hogy nem kell koplalnom.
2020. márc. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Első ezt honnan tudod?
2020. márc. 9. 21:35
 4/14 A kérdező kommentje:

A masodik valasz szerint sokkal erdekesebb mint egy egyszeru kaloriaszukseglet kalkulacio es tapanyageloszlas igazgatasa.

Szeretnek sok velemenyt hallani, mert nem akarom feleslegesen kiadni ra a penzt.

De az elso valaszolo nem gyozott meg.

2020. márc. 9. 21:38
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
1. Nek igaza van. A legtöbb dietetikus még mindig kalóriamegvonàsra épít. Kevés a kivétel.
2020. márc. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Onnan, hogy elmentem egy megyeszékhely dietetikusi rendelésére (állami, nem magán), mert meghíztam egy gyógyszertől. Kétségbeestem, és egy belgyógyász ajánlotta. Mondjuk a dietetikus nő kövérebb volt, mint én. A szénhidrát drasztikus csökkentése lett a megoldás, de azt -szégyen- Norbinál olvastam.
2020. márc. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
Nekem a szénhidràtszegény, zsírban és fehérjében gazdag étrend vàlt be. Soha többet nem szàmolgatnék kalóriàt. Az említett dietetikus a videóiban ezt , az LCHF-et ajànlotta. Nekem a fehérjén is emelni kellett. Mint kiderült Keveset ettem belőle.
2020. márc. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hm.... Hat ez szep. Nem tudom kiadjak-e erte 15e Ft-t.
2020. márc. 9. 22:32
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Akiről a 7-es beszél Pődör-Novák Réka, ő ellenzi a kalóriaszámlálást, szerinte azzal nem lehet fogyni. Én viszont azzal fogytam le 14kg-ot. Azért nem többet mert ennyi kellett az alacsony testzsír százalékhoz, vagyis a legnehezebb időszakban, már nem nagyon zsíros testalkatból fogytam ennyit.


Persze emellett időszakosan böjtölök, és csak lassan felszívódó szénhidrátot eszem, de bemegy 250-350g ch.


Véleményem szerint ha valaki 0g szénhidrátot visz be, de megeszik 1kg töpörtyűt 2 hónapon át, (8000 kcal körül van) az biztosan el fog hízni, elég durván.


Szóval nem szabad szélsőségesen gondolkodni, hogy csak kalóriát számolsz és tuti fogysz, vagy ketogén diétát csinálsz és tuti fogysz. Mérsékelten kell enni, és azt is inkább fehérje, zsír alapú étkezéssel.

2020. márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Koszi utolsó! Pont ezért gondolom, hogy a dietetikusnak lenne értelme.
2020. márc. 10. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!