Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a forró víz kalóriá...

Igaz, hogy a forró víz kalóriát éget vagy csak egy újabb bullshit?

Figyelt kérdés
Igaz én nem fogyni szeretnék, hanem hízni (161cm/47kg), de ide írom ki a kérdésemet,háhta itt van hozzáértő. Tápanyagban gazdag és kalóriadús ételeket eszem mégsem hízok egy grammot sem. Viszont minden nap forró vízben fürdök. Biztos vagyok benne, hogy hülyeség,de végső elkeseredésben eszembe jutott, hogy lehet ezzel is égetem a kalóriát. Sokan a szaunára is azt mondják baromság, mert nem fogyaszt, de nekem orvos ajánlotta, hogy kerüljem, mert befolyásolhatja a hízásomat. Szóval a kérdésem az lenne,hogy ha napi 1 órát lubickolok forró vízben az égethet el kalóriát?
2020. ápr. 19. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
A szaunában izzadsz és emiatt vizet vesztesz, nem ugyanaz a hatás. A forró víztől nem fog a zsír elolvadni, majd távozni belőled. Ha csak ezen múlna a fogyás, nem lennének kövér emberek.
2020. ápr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

De te nem forróban fürdesz hanem csak meleg vízben.

A forró víz leégetné a bőröd.

2020. ápr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
71%

A meleg vízben való minimum 1 órás fürdés valóban éget kalóriát. Bár ettől fogyni nem fogsz. Ha ugyan úgy eszel és nem mozogsz akkor hiába ez a pici "trükk", mert ez nem okoz jelentős változást.

De van még több 100ilyen apró "trükk" de önmagában egyiktől se fogsz fogyni.

Ilyen például a hideg víz ivása, ami azon alapul, hogy energiát kell befektetned ahhoz, hogy felmelegítsd a vizet és hogy emészd, így ugye több kalóriát igényel egy alapból null kalóriás dolog. De hiába innál meg napi 10 liter hideg vizet is ettől még nem fogynál.

A koffein is segíti a zsírbontást, de hiába szednél koffein tablettát hideg vizzel estére pedig egy kád meleg vizben aludnál akkor se fogynál ezektől. Ezek nem varázslatok, csak kicsi segítségek a már amúgy is eredményes diétához és sporthoz. Ez mindennek az alapja. Nincs olyan fogyasztó szer se, pl thermogén zsírégető ami sport és diéta nélkül fogyaszt. Ezek csak mondhatni egy sétapálcának felelnek meg az egészséges életmódhoz vezető úton. Csodát nem tudnak tenni, csak egy picit rásegítenek a dolgokra.

2020. ápr. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!