Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudom elősegíteni a...

Hogyan tudom elősegíteni a fogyást?

Figyelt kérdés

Miket kéne egyek, és miket nem, hogy a fogyás beinduljon?

Mennyit kéne sportolni/edzeni (itthon), és mit?



2020. máj. 25. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Kevesebbet egyél a szükségletednél, és beindul a fogyás.
2020. máj. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Az étrend nagyon egyéni dolog, kinek mi jön be. Ki kell tapasztalni, hogy személy szerint neked mi jó. Sokan direkt kalóriacsökkentésre esküsznek, nekem az pl nem jött be egyàltalàn.

Én zsír alapú, szénhidràtszegény étrendet követek, sok fehérjével. Ezzel érzem magam a legjobban, és szépen fogyok is éhezés, koplalàs nélkül.

2020. máj. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Feldolgozott szénhidrátot teljesen ki kell lőni. Tehát se fehér liszt, se cukor, se semmi ilyesmi. Cukorból pedig a gyümölcscukrot is tiltólistára lehet rakni. Ez nem csak a gyümölcsöket jelenti, hanem az édes zöldségeket is, mint a répa vagy a paradicsom.

Azért fontos ez, mert ha gyors lebomlású, akkor az nagyon megnöveli az éhségérzetet, és falási rohamokhoz vezethet. Néhány hét alatt hozzá lehet szokni, meg meg kell tanulni „nem”-et monsani mindenkinek.


Energiát a szervezet számára a zsírok és a szénhidrátok adják. Előbbit teljesen minimalizálni kell (ha hardcore-ban nyomja valaki, akkor a tojás sárgáját is leválasztja, de azért átlag fogyózásnál az még pont rendben van). Fent pedig a szénhidrátokról írtam már, hogy mit lehet.


Szóval ami fontos, hogy kalóriadeficitben legyél.

Tehát akkor fogsz fogyni, ha a szervezeted több energiát használ fel, mint amennyit beviszel. Vannak erre jó kalkulátorok. Google. Ezért is fontos a sport. Az sok kalóriát éget el, amivel aztán növelheted az étel mennyiségét.


Izmot nem akarunk veszíteni. Ezért a legfontosabb a fehérjebevitel lesz!


A teltségérzetet pedig a sok folyadék és a rostok fogják adni. Zöldségek!! Vitaminok is ebből vannak.


Mindehhez az energiát pedig a szénhidrátok adják.


Nehéz összerakni, de szerencsére neten minden fent van. Olvass sokat!!

2020. máj. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

Itt írja egyik válaszoló a zsír alapút. Amivel szintén lehet fogyni. Ketogén diéta pl.


De tudományosan bizonyított, hogy nagyon nem hatékony, és még egészségtelen is. Google!!

Nem javasolt, de hát kinek mi...

2020. máj. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet hiánydiétát csinálni, de nem feltétlen jó és pláne nem egészséges. Egyformák meg pláne nem vagyunk, minden ember más.

A lényeg a kalóriadeficit. Ezt el lehet érni csak étrenddel is (ha nagyon nagy a súlyfelesleg és az egészségi állapot/erőnlét rossz akkor célszerű csak ezzel kezdeni), de jobb, ha mozgással párosul.

Az étrend attól is függ van -e más betegség, ha egyedül nem megy a diéta összeállítása akkor érdemes szakembert bevonni. Segít célt érni. És jobb egy elérhető cél, mint a sorozatos kudarc.

2020. máj. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nekem személyesen egy tisztítókúra segített a fogyásban (joghurtot ettem, rá egy kis kávé, attól kitisztulsz)a sok edzés mellett
2020. máj. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!