Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni, de vendég...

Szeretnék fogyni, de vendég látásban dolgozom és szinte majdnem minden nap, hetente egy vagy két szabad napom van amikor szinte csak alszom mert annyira kifáradtam. Hogy csinaljam?

Figyelt kérdés

A mozgás igazából meg van mert pincér vagyok így azért nem egy ülő munkát végzek de még sem edzések formájában mozgok. Nem nagyon tudok magamnak főzni mert nincs rá időm. Heti öt hat napot dolgozom 12 vagy több órában.

Arra gondoltam milyen egészséges kész ételekkel tudnék fogyni úgy, hogy energiám is legyen, mert a folyamatos pörgésben nem engedhetem meg magamnak, hogy fáradtan álljak a vendégekhez.

Ilyen 5-6 kilót szeretnék leadni, szép lassan. Hogy tartós legyen az eredmény. Így valami életmód váltáshoz szeretnék ötleteket kapni.



2020. jún. 9. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ugyanúgytudsz fogyni te is, mint mindenki más. Kevesebbet kell enned a szükségesnél. A különbség annyi, hogy te - mivel napi 12 órát rohangálsz - sokkal többet ehetsz fogyás alatt, mint egy irodai dolgozó.
2020. jún. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, de arra lennék kiváncsi hogy miket. Mert ilyen gyümölcsöket zöldségeket tudnék meg kekszet vinni. Szendvicset csinálni ilyesmi. És érdekelne nincs-e valakinek valami klassz ötlete. Hogy milyen olcsó, ételeket ehetnék.
2020. jún. 9. 10:56
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

a fiam tanácsot kért, hogy fogyhatna néhány kilót?

- amíg szakács vagy reménytelen..

..hagyd ott, menj el egy építkezésre kubikosnak...majd ott lefogysz.

2020. jún. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Meg is adtad magadnak a választ.


Szendvics csak teljes kiőrlésű pékáruból, felvágottból valami nem túl zsíros sonkával vagy körözöttel nagyon sok zöldséggel és sajt nélkül vagy valami nem túl zsíros sajttal. Ez lehet egy reggeli. Ha édeset ennél reggel akkor zabkása gyümölcsökkel. Ezek adnak elég energiát, ha délelőtt megéhezel még egy gyümölcs belefér ebéd előtt. Ebédre lehet salátákat és csirkét vagy salátákat és halat ha picit több energiára van szükséged, akkor fele saláta fele bulgur vagy kuszkusz vagy hasonló köret. (Gondolom egy étteremben van lehetőséged melegíteni ételt). Vacsorára meg lehet ugyanazt mint az ebéd, ha dolgozol, ha pedig nem dolgozol, akkor pedig otthon süss magadnak tojást és zöldségeket és feküdj le időben. A cukros üdítők, chipsek, csokik mehetnek a kukába.

2020. jún. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most mit eszel? Ebből kéne kiindulni. Egyszerre csak kicsit változtatni, és így haladni valami jobb összetételű és megfelelő mennyiségű étrend felé.


(Egyébként hol vagy te pincér, hogy az elmúlt hónapokban is ennyit dolgoztál? Nem volt zárva az étterem?)


Sok útja van a fogyásnak, van aki a bevitt kalóriamennyiséget számolva tartja kézben a dolgokat, van aki a szénhidrátbevitelt próbálja csökkenteni, van aki a rostbevitelt növelni. Ezeket kombinálni is lehet. Egyénfüggő, hogy milyen összetételű az az étrend, amivel egy adott ember úgy fogy, hogy közben nem éhes folyton. Ezt ki kell tapasztalni.


Ha most szendvicseken élsz, akkor próbálkozz zöldségeket vinni, azzal kiváltani a szendvicsek egy részét. Gyorsfagyasztott zöldségből mikróban jénai edényben nagyon kevés munkával lehet párolt zöldséget készíteni. Így több rostot és kevesebb egyszerű szénhidrátot fogsz enni, ami segíthet az összekalória csökkentésében (kevesebbel jóllaksz), de a hormonjaidat is jó irányban befolyásolja (a zöldségben levő származó szénhidrát kisebb inzulinválaszt ad, mint a kenyérből származó).


A másik út az, hogy a szénhidrát-zsír arányt próbálod eltolni a zsír javára. Ez azért válik be sokaknak, mert bár 1 g zsír több kcal, mint 1 g szénhidrát, de erősebb jóllakottságot is okoz egyeseknek, és a fent említett inzulinra is jobb hatással van a zsír fogyás szempontjából. De figyelj oda, hogy az összmennyiséget csökkentened kell, hiszen a zsírosabb ételből kevesebb dekagrammnyi ad ki ugyanannyi kalóriát.


A harmadik út az, hogy meghatározol egy kalóriakeretet, és próbálod úgy összehozni az étrended, hogy jól is lakj ennyiből. Ez szerintem több idő, és megintcsak a fenti két módszert kell majd bevetned, hogy az adott mennyiségű kalóriával jól tudj lakni.

2020. jún. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat, nem mi nem voltunk eddig zárva. Kisebb hely így nem lett volna annyi ember bent hogy gáz legyen.

Hát a kalória számolgatás tuti nem menne. Ebben biztos vagyok. Szóval szerintem nekem a legjobb tanács, hogy szép lassan haladni egy jobb életmód, vagyhát egy egészségesebb étrend kialakítása fele. Csak az tényleg nehéz, mert nincsenek meg a fix étkezési idők. Hanem amikor van idő rá.

2020. jún. 18. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!