Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek vizes...

Mi a véleményetek vizes böjtről és az alábbi videóban elhangzottakról, valamint erről a történetről?

Figyelt kérdés

Videó, ami megpróbálja leírni mik mennek végbe a szervezetben:

https://www.youtube.com/watch?v=mjNChGkQLRo&feature=youtu.be


Története valakinek, aki hosszabb távon csinálta, érdemes-e a kommentjeit átböngészni-e?: [link]


Ugyanezt végezte-e:

[link]


Ismertek valami szert, ami elnyomja a Ghrelin hormont?



#böjt #fogyás #ketózis #vizes böjt #ghrelin
2020. júl. 21. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Én is eszerint élek, rendszeresen böjtölök. A történetben szereplő férfinek nyilván volt mit veszteni, azért bírta ilyen sokáig. Nem kell a hormont elnyomni, mivel teljesen normális az éhség...arra figyelmeztet, hogy az agyadnak energiára van szüksége. Ha nem adod meg neki, akkor a zsírraktárokból 3 féle ketont képes előállítani, ez tisztábban ég mint a glükóz.
2020. júl. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ 1-es:


Ha szabad érdeklődni, miért kezdtél el böjtölni, és meddig tart egy alkalom nálad, valamint milyen rendszerességgel alkalmazod?

Adott tömeget megcélzol, és addig vagy miképpen választod meg az időkeret hozzá?


Ha jól értem reddit posztot, az illető IBS tünetei megszűntek, majd erre építkezve eliminálta az azt okozó ételeket, de ha jól olvasom az angol wikipediát inzulin rezisztencia és 2-es típusú cukorbetegeknek is ajánlják, mégpedig a hasnyálmirigy regenerálodására.

Neked is volt-e valami egészségügyi problémád amiért elkezdted, vagy vettél-e észre valami kellemetlenséget?


Szedsz-e valami étrendkiegészítőt - ha jól látom mindkettő esetben

szedtek ilyeneket -, vagy te figyelsz-e bármire ezesetben?


Amit írnak, hogy a ghrelin hormon termelés (éhségérzetért felelős), bizonyos idő után - 2 napot említenek - megszűnik, tehát innentől éhségérzet sincsen, ez igaz-e?

2020. júl. 21. 17:11
 3/10 anonim ***** válasza:
18%

Ez tipikusan az dolog, ami gimnáziumban regeteg emberrel előfordul.


Lusta tanulni a TZre, így elkezd gonodlkozni hogyan tudna puskázni, majd próbálja összeszedni az anyagot, amit ki tud írnia puskára és részlegesen meg is tanulja az anyagot, mert nyílván mindent nem tud leírni.


Majd a számonkérésen lebukik vagy csak nem tudja megfelelő gyakorisággal használni a puskáját és ezzel elrontja a dologzatot.


Pedig ugyan annyi vagy még több időt is fektetett bele a puskázásba, mint ami a tanulház kellett volna.


A fogyásnál is az veszem észre, hogy nagyon sokan lusták vagy éppen alulinformáltak és nem akarnak normális tradícionálisan bevált, biztonságos és biztos módszerekkel lefogyni, mert "túl nehéz" és ehelyett minden féle extrém könnyebbnek tűnő módszerhez folyamodnak.


Rögtön veszik a fatburnereket, különféle fogyasztó csoda tablettákat, a Turbo Diétát stb..-t, éheztetik magukat egyszerűen csak várják a csodát.


Majd sok szenvedéssel lejön róluk pár kg, de mivel éheztetéssel és fentarthatatlan módszerekkel érték el, ahogy végeznek a diétával rögtön vissza is szedik a súlyuk nagy részét.


Amikor valaki kritizálja a módszerüket, akkor elkezdenek marginális példákkal dobálózni, hogy X és Y már lefogyott így, akkor ő mért ne tudna és hogy én hülye vagyok, hogy felajánlom, hogy menjen el dietetikushoz plusz személyiedőhöz ugyan annyi pénzért mint amit fogyasztó tablettákra költ, vagy akármire.


Nekem ez a véleményem erről és minden olcsan "csoda fogyást" igénylő módszerről ami lényegében éheztetés és fentarthatatlan.

2020. júl. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3-as:


Kicsit zavaros, amit írsz.

Ez esetben nem a tradicionális módszer lenne épp ez, és egy biológiai körfolyamat leírása? Mármint minden másik módszer, diéta, épp azon agyal miképpen lehetne jól lakni és fogyni egyszerre, miközben ez meg nyakánál ragadja meg a problémát, és leírt biológiai folyamatokon alapszik találgatások és modern emberkísérletek helyett. Minden más emberkísérletnek minősülne ezzel szemben, mivel csak "szinte" rövid távú hatásokról tudunk. Ez esetben vannak mintapéldák, leírások, állatkísérletek, veszélyek, megoldások, - több száz évre visszamenőleg -amíg egyéb más esetben csak pár évvel ezelőtt letett "agendákkal teli" kutatási eredményeket lehet látni, amik a saját feltevésüket próbálják igazolni.


Mellékesen mióta ember ír történelmet azóta volt ez a fogyás legbeváltabb módszere. Csak az utóbbi évtizedekben jelentek meg mindenféle más "trendek" erre a problémára, amik évente cserélődnek attól függően, hogy kit épp mit kezd el agymosni, és mennyire hangoztatja ezeket a média. Erre itt van ez, ami meg csak annyit kínál, hogy "böjtölj".


Nem azt akarom mondani, hogy a kalóriaszámlálás ne működne... Épp, hogy az is működik, mégpedig ezen az elven azaz, hogy deficitet kreál. Minden más diétás termék is, ugyanezen alapszik, noha csak lassabb eredményeket érnek el, és sokáig elhúzzák az éhségérzetet. Mindeközben a szervezetnek meg van egy saját önműködése, ami 2 nap utáni böjtben kikapcsolja ezt a kínzást, amit éhségérzetnek nevezünk, és onnantól egyensúly közeli állapotba kerül, ami önmagától működik.


Attól még az izomépítés, "egészséges életmód" és egyéb más ugyancsak egy másik kategória, és egy teljesen más tudományos leírást kínál, amiket érdemes kutatni, és nyilván bő leírásai is vannak azoknak is.

2020. júl. 21. 19:39
 5/10 anonim válasza:
100%

Ez a téma engem is érdekelne.


Túlsúlyos vagyok de múlt héten nen voltam éhes csináltam is egy 24 órás böjtöt, szeretnék csinálni egy több naposat is.

2020. júl. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%

Bocs, nincs kedvem vitatkozni gyakorin szabadidős tevékenységként inkább linkelek egy oldalt, ahol minden egyes komolyabb kijelentésüket egy linkelt kutatási eredménnyel, vagy éppen metaanalízissel támasztanak alá.

(Metaanalízis = több kutatási eredmény felülvizsgálata)


[link]


Az "őseink is ezt csinálták" és "amióta az ember létezik ez a legjobb módszer" stb... fajta érvekre meg ajánlok egy könyvet.


Natural: How Faith in Nature's Goodness Leads to Harmful Fads, Unjust Laws, and Flawed Science.


Ez meg adja az alapot, hogy pontosan mért is badarság ilyenekkel érvelni és hogy önmagunkban ezek elég felületes, szűklátókörű kijelentések, amik nem érnek sokat.


(A könyv témája kicsit más, de erre is kitér)

2020. júl. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jó könyv:

[link]

2020. júl. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#1es vagyok. November óta csinálom, 16/8as felosztásban, tehát dél-1 körül eszek először és este 8-9kor utoljára. Hetente-kéthetente csinálok egy 24 órás böjtöt, de próbálkoztam már hosszabbakkal is.

Nem kell fogynom, mert mindig sokat mozogtam és 2-3 kilo 'felesleg' van rajtam.

Inkább a kellemes mellékhatásokra koncentrálok, jobb koncentráló képesség, az agyam böjt alatt csak úgy pörög. Én ketogén étrenddel kombinálom, nincs kajakóma, az emésztésem, vérképem tökéletes, a bőrömön is látszik, nehezebben égek le. Vércukrom stabil, pulzusom alacsony, a sport teljesítményem folyamatosan tud fejlődni.

Kreatin-monohidrátot szoktam szedni, valamint K2 és D3 vitamint meg magnéziumot.

Az éhségérzet normális, ezt meg kell értetned az agyaddal. Viszont hullámokban jön rád és ha iszol, eltöltöd az időt normálisan és pótlod a só veszteséget akkor nincs nagy gond. A böjt előtti utolsó étkezés legyen zsírban-fehérjében gazdag, még véletlenül se szénhidrát. Az első étkezés pedig olyan amit szeretnél, hogy épüljön be, mivel arra a szervezet így fog tekinteni. Legjobb a csontleves

2020. júl. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az egyik legintelligensebb kérdező vagy, akivel valaha találkoztam. Én februárban kezdtem el érdeklődni a water fasting iránt, és csináltam egy hetet és több tucat erről szóló videót megnéztem közben, hogy fent tartsam a motivációt.

Sajnos mérleg hiányában nem tudtam meg, hogy mennyit fogytam egy hét alatt. Szemre nem tűnt fel, mert eléggé elhízott voltam/vagyok. Na mindegy. Egy hete újra csinálni akartam, de munka nélkül nehezen tudom lekötni magam, ezért szenvedés lenne. Most OMAD-ot csinálok, azaz napi egyszer eszem. Este, hogy ne zavarjon a gyomrom és tudjak aludni. Persze sokkal tovább fog tartani a fogyás, de elviselhetőbb így a böjt. És amúgy 5 nap után eléggé ráállt a szervezetem és könnyen kibírom a napot. Csak pár perce kezdett el korogni a hasam :D

2020. júl. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

Hali!

Én egy ideje tartok heti két teljes böjt napot (2x 32 órásat) és mellette rendesen étkezem, majd szerettem volna elkezdeni a minden másnapos böjtöt (alternativ day fasting), de nagyon nehéznek bizonyul, az idegrendszert megviseli, ezért inkább passzolom, és a meghatározott időkeret mellett tettem le a voksot, nem annyira drasztikus és kímélőbb szerintem. 8/16 Beiktatok ezután is heti egy nap teljes böjtöt mert nagyon könnyűnek érzem magam utána.

Ami bevált a teljes böjt nap alatt egy kis pohár tengeri sós víz és gyógyteák (kakukkfű, zsálya, csalán), mert teli vannak vitaminnal, antioxidánssal, ásvánnyal a sóban kálium-nátrium van, ezáltal nem kell fejfájástól és izomfájdalomtól és szédüléstől szenvedni a böjt alatt ami nagyon gyakori.

Ha csak vizet iszol ezek a tünetek jelentkezhetnek, főleg időjárás front alatt jobban.


Mindegy melyik böjtölést választod, amit majd érezni fogsz hosszabb távon az az, hogy elmúlik az édesség iránti sóvárgásod, és ha eszel is túl édesnek fogod találni. Az a jó benne hogy visszavezet az egészseges ételekhez. Pont olyan ételeket fogsz kívánni ami gazdag tápanyagban pl. magvak, vörös húsok, hüvelyesek főtt tojás, gyümölcsök, zöldségek. Stb.

2020. aug. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!