Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb és legegészsé...

Melyik a legjobb és legegészségesebb fogyókúra/életmód?

Figyelt kérdés
Ami tartósan lefogyaszt és lehet mindent enni...
2010. aug. 6. 16:37
 1/4 Harrr ***** válasza:
Olyan nincs hogy lehet mindent enni és fogyaszt. Pl a kapálógép falatonként súlyos kilókat juttat a pocidba :(
2010. aug. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legjobb? Olyan nincs... ha lenne mindenki azt csinálná, nem? Sokan a 90 naposra esküsznek, sokan a norbi féle diétára... Jómagam az elszántság és a tiszta kajálás híve vagyok. Venni kell a fáradtságot, hogy elmenj edzőteremben, ahol megkéred az edzőt, hogy segítsen az elején mi merre hány méter... Ezek után csinálhatod magad is. Majd az átmozgató edzés után.. (3-4 hét) kérni egy edzéstervet és egy étrendet... innentől kezdve már csak az elszántságodon és az akaraterődön múlik, hogy betartod-e a diétát és az edzést rendesen minden erődet beleadva csinálod...

Legegészségesebb? Hát...szerintem ez, amit fent leírtam. Nem lesz túl gyors, de nem fognak visszajönni a kilók és még izmosodsz is ami azért jó mert diéta után nem úgy fogsz kinézni, mint egy teleszart zokni.

2010. aug. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az egészséges életmódnak pont az a lényege, hogy nem eszel egészségtelen dolgokat. :)


Sok egészségtelen dolognak megvan az egészséges alternatívája, ha veszed a fáradtságot, és megkeresed, de akkor sem ehetsz "mindent". Például:

fehér liszt - teljes kiörl. (kenyérben ugyanez)

üdítő - frissen facsart gyümilé

finomított cukor - finomítatlan nádcukor, méz

fehér rizs - barna rizs

chips - kölesgolyó

sült krumpli - héjában sült krumpli

süti - süti teljes kiölr. liszttel, finomitatlan nádcukorral vagy gyümölcscukorral (de ezt is csak mértékkel lehet enni)

tészta - teljes kiörl. lisztből, kukoricalisztből vagy rozslisztből készült tészta (ezekben a kalória ugyanannyi, mint a fehér lisztesben, csak élettanilag jóval egészségesebb)

vegyes köret - párolt zöldség (ha muszáj, kevés rizzsel keverve)

rántott karaj - rántott csirkemell teljes kiörl. liszttel és zabpehellyel

2010. aug. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb életmód nem létezik, illetve létezik, de csak egy újabb " legjobb életmód " erejéig tart. Volt egy időszak amikor mindenki a tojásra, halzsirra és úgy nagyjából a húsra esküszött, aztán pont ezeket tartották rossznak, mert emeli a koleszterint, akkor jöttek a gabonafélék meg a kenyérfélék, amik ugyancsak nem sokáig csilloghattak a reflektorfényben, mivel hamar kikerültek az emberek konyháiból az újabb diéta "szakértőknek" köszönhetően.


Nagyon valószinű, hogy 15-20 év múlva az újabb generáció épp arról fog tanulni, hogy milyen bunkók voltak szegény őseik ( vagyis mi ), hogy a nők 80%-a és a férfiak 60%-a szinte egész nap leveleken próbált élni és alig evett húsokat, lisztféléket, stb.


Lényegében az egésznek ott van a kulcsa, hogy mi naponta olvashatjuk az internetről, az újságokból vagy akár a TV-n is nézhetjük, hogy mi az ami "egészséges" és mi az, ami "árt" nekünk. De biztosak lehetünk mi benne, hogy ami hallunk az igaz ? Hány ember jár utánna annak amit hall ? Na és a statisztikák ? Ki garantálja, hogy valósak ? Egyszer csináltak egy kutatást pont ezekről és a statisztikában közel 100 ember neve volt beirva, akik a statiszka szerkesztésekor már nem is éltek !


Szóval, hiszed vagy nem, nekem teljesen 8, azt az utat választod amelyik a legjobban tetszik neked, mert az igazságot úgyse fogod megtudni, majd ükunokáid unokáinak adhatsz egy telefont és ők megmondják neked, hogy mikkel kapcsolatban csaptak be.


Választék van bőven, az Atkinstól kezdve a 90 naposig, a South Beach Diet- ig, a lékúrákig, stb. Bár nekem megvan a véleményem a diétázásról, mindenki a saját kezével csinálja.


Ami pedig az életmódot illeti: láthatod, hogy nem nőtt még egy kicsi jelentőséggel sem az utóbbi években az élettartam hossza az embereknél, tehát mégsem fedezték fel a világ 8. csodáját. De persze lesz biztos valaki, aki erre is nagyon jó kifogást tud adni válaszként, mindjárt utánnam. Na mind1, ne álmodozzunk.


Ha te okosnak tartod mindenből a teljes kiörlésűt választani, meg egyéb " tilos " ételt mellőzni az étrendedből, akkor az a te választásod és ne feledd, hogy csak a tied. Senkit sem vádolhatsz, ha 60 évesen igyis úgyis meghalsz, meg amúgysem nagyon kaptunk eddig se reklamációkat odaátról.


Viszont egyetlen tanácsom lenne, amit szerintem bátran megfogadhatsz, mert nincs semmilyen mellékhatása: ne csinálj soha egy gondot az evésből. Az életben sokkal fontosabb dolgok vannak. Ezenkivül pedig 1 életed van és nem az évek számitanak, hanem a tartalmuk és hogy te mennyire érezted jól magad ameddig itt voltál.

2010. aug. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!