Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Beteg vagyok krónikus izületi...

Beteg vagyok krónikus izületi gyulladásaim vannak, és mozgássérült, mozogni fogyás szempontjából kizárt,gyűlik a hasi zsírom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ha koplalok akkor meg az izmaim mennek csak le ugye?

Abból meg úgy sincs sok, mert mozgásszegény életmódom van,.

Nagyon rosz a helyzetem , mit tegyek?



2020. nov. 30. 05:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az hülyeség, hogy mozogni kizárt, legfeljebb nem napi 10 km futás meg hasonlók az, amit csinálhatsz.

Egyszerüen keress megfelelö mozgásformát, meg az izületi gyulladást is rendbe lehet hozni megfelelö étrenddel és életmóddal!

2020. nov. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a fogyás legalább 70%-ban az étkezésen múlik, ezért mozgás nélkül is menni fog. Koplalni sem kell. Egy normális étrendet kell összeállítani, ami ne legyen több kalóriában a napi igényednél.

Orvosoddal konzultálj, hogy milyen mozgást végezhetsz. Mondanám az úszást, de sajnos most zárva vannak az uszodák.

2020. nov. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2 es hogy tudok össze állítani étrendet, hogy fogjak bele?
2020. nov. 30. 09:55
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt kéne tudni, hogy most mi a rossz. Túl sokat eszel? Nagy a mennyiség? Sok a cukros üdítő? Sok az édesség? Sok a gyorskaja? Túl egyoldalú? Nem változatos?

Szóval tudni kell, hogy mi a rossz, hogy ki lehessen javítani.

Vannak oldalak, amik segítenek meghatározni, hogy kb. mennyi kalóriára van szükséged. Pl. a kalóriabázis. Egyéb hasznos tanácsok, írások is vannak az oldalon, azokat szerintem érdemes elolvasni kezdésnek.

2020. nov. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Oké köszi
2020. nov. 30. 09:59
 6/15 anonim ***** válasza:
28%
Az izületi problémák mögött nagyon sok esetben a túl sok állati fehérje áll, meg a zsíros ételek fogyasztása.
2020. nov. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
Próbáld ki a teljes értékű növényi étrendet. Hagyj fel minden állatival, ez nagyon sokaknak segített. Megszűnt minden bajuk pár hónap után. Facebookon van is ilyen csoport, ahol kérdéseket meg recepteket tesznek ki, keress rá a téné szóra, ki fogja dobni. ott az adminokkal vagy a válaszolókkal beszélgethetsz erről, szerintem egy próbát megér. Nem is kell ilyen étrend mellett koplalnod, kalóriát számlálni, fogyókúrázni, mert ha jól össze van állítva akkor jóllaksz és nem kell repetázni meg nasikat bedobálni unalmadban. az igaz hogy ez lemondással jár, de valamit valamiért. nem ehetsz húst sem tejet tojást és amik ezekből készültek, de cserébe helyere tudod hozni a problémáidat.
2020. dec. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7-es: köszi, amit írtál, a téné fogalmáról eddig nem hallottam, annak ellenére, hogy gyakorlatilag ezt tartom a mindennapokban.

Eddig sokszor volt belsö konfliktusom amiatt, hogy ugyan csak növényeket eszem, de nem tartom magam vegánnak, mármint ami az elvi hozzáállást illeti.

Most derült ki számomra a válaszodból, hogy mi az a rendszer, ami legjobban megfelel annak, amit használok.

Egyébként én is egészségügyi okokból tértem át a növényi étrendre, és azóta gyakorlatilag minden ilyen jellegü problémám megszünt. Ezért a kérdezönek is csak javasolni tudom, pár hónap állatmentes étkezés és nem lesznek izületi gondjai, mozogni is tud rendesen és emellett a finom ételekröl sem kell lemondania, csak másmilyeneket ehet, mint eddig.

2020. dec. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8-as szívesen, segítek ha tudok. én is úgy vagyok vele, hogy nem vegánnak tartom magam, szimplán egészségi okokból próbálok így enni. persze őket sem ítélem el
2020. dec. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Érdekes, amit írtok. Egy barátnőmnek viszonylag fiatalon reumája alakult ki, neki a paleo segített, amiben zsír és hús is szerepel. A "téné" (WFPB étrend) és a paleo közös metszéspontja a tejtermékek és a bolti feldolgozott ételek kihagyása, lehet, hogy ezzel kellene kezdenie a kérdezőnek.
2020. dec. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!