Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sokkal kevesebb evéssel vagy...

Sokkal kevesebb evéssel vagy sokkal több mozgással lehet jobban fogyni?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és nagyon szeretnék fogyni. Nem nagyon szeretek mozogni és nehéz időt szakítani rá viszont sokkal könnyebben bírom ki azt, hogy kevesebbet eszek. Olyasmire gondoltam, hogy csak reggelit és ebédet eszek maximum és azt sem sokat mellé sok folyadékkal.Ez mennyire lenne hatásos?

2020. dec. 7. 14:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha kevesebb, mint a kalóriaszükségleted, de nem kevesebb mint 1200 kalória, akkor fogyáshoz vezet. De azért ebéd meg a másnapi reggeli között sok idő telik el, este felé is enni kéne valamit. Privátban nyugodtan kérdezz, ha valami nem tiszta
2020. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Hany centi vagy, hany kilo, menyi a felesleg (ha van egyaltalan es nem anorexias akarsz lenni). Elsonek is lottyedt lennel egy ido utan. Masodszor pedig amint elkezdenel normalisan enni, a tested egybol orult modjara elkezdene raktarozni a zsirt, ergo pikk pakk vissza hiznal meg tobbet is. Egyel 5x inkabb egy nap, csak kevesebbet. A kevesebb nem azt jelenti hogy egy tojas a reggeli, az ebed 2 halrudi, a vacsi meg egy alma. Reggeli pl müzli. Ebed rizs, csirke. Vacsora hal, salata. Ha nem is sportolsz, menj el setalni. Egy orat naponta. Setalj el a boltig, mamadig, a parkba, stb.

Nyilvan azzal amit mondasz is fogynal. En inkabb depressziobol csinaltam azt, hogy napi 1 szendvics, meg egy kinai tasakos leves max, mert majd kilyukadt a gyomrom. Ezzel mar 2 het alatt siman leadsz kilokat is akar. De nem jo helyekrol. Pl a fenekedbol, melledbol. En csak azert eszek ennel tobbet hogy ne fogyjon el a fenekem, mert szeretem ha nagy. :D Viszont ha utana elkezdek enni, 2 het alatt visszaszedem megint azt amit levittem. Tehat ez jojo effektus. Inkabb egyel egeszsegesen, es setalj sokat.

2020. dec. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Annyival egészíteném ki a 2. válaszolót, hogy honnan fogysz először, és hova hízol először az genetika. Igaz, a legtöbb lány/nő először fenékre hízik, míg mi pl fiúk/férfiak inkább hasra. De tényleg genetika. Lehet, te először hasadról vesztesz sírt, vagy a lábadról, a válaszoló lehet először fenékről majd karról.. Szóval tényleg amit dob a gép :)
2020. dec. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
173 cm vagyok és 80 kg, a hasam viszont nem nagy. Eléggé nagy a mellem és a seggem plusz a combjaim. Pajzsmirigy alul működésem is van sajna.
2020. dec. 7. 15:28
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
3-as: Teljesen helytelen az állításod arról, hogy a nők meg férfiak hova híznak. Ennek ehhez semmi köze. Egyéni genetika kérdése. Láttam már sok-sok nőt, akik hordótestűek voltak, pálcika lábakkal.
2020. dec. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Azért írtam, hogy többnyire. Mert ezzel felesleges vitazni, tanulmányok, kutatasok mutatják, hogy többnyire oda hiznak. Nem én találtam ki.
2020. dec. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A hormonális súlyfelesleghez nem értek,de az biztos, hogy az ételeid összetétele, azaz a makrók fontosak. Ha éhezteted magad,elsőnek izomból fogsz fogyni,nem zsírból. Szóval fehérje/szénhidrát/zsírbevitel megfelelő egyensúlya, (napi zsírlimitet nagyon könnyű elérni, a szükséges fehérjét nagyon nehéz). Dietetikus segít,de neten is kezdheted a belemélyedést a témába.
2020. dec. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Igen, fehérjéhez tápkieg. szükséges (legtöbbször)
2020. dec. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
50%

Semmiképpen se csináld azt, hogy nem eszel. Ebbe a hibába én is beleestem. Én pl azt csináltam, hogy már csak akkor vettem magamhoz kaját, amikor már majdnem elájultam.

De ez nagyon rossz taktika. Mert minél kevesebbszer eszel, annál jobban kezd el raktározni a szervezeted, és hízni fogsz. Naponta többször kell enni kis adagokat.(5étkezés/nap)

Szóval, én ezt tanácsolom, meg hogy eddzél. Nem kell sokat, ha már naponta csinálsz egy 15-20 perces edzést, az elég, plusz még egy 10-15 perc cardio, amikor időd adja.

Még az a fontos, hogy edzés előtt és után 1 órával ne egyél semmit, csak igyál. Mert ha előtte vagy utána bármit is eszel, az fog lemenni, amit megettél, nem pedig az, ami rajtad van.

Remélem, tudtam segíteni.

2020. dec. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
A kettő egyszerre.
2020. dec. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!