Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az lehet hogy egy adag paradic...

Az lehet hogy egy adag paradicsomos húsgombócban 300 kcal van? Ez sok egy napra?

Figyelt kérdés

Reggeli: 1 szelet kenyer maci sajttal es paradicsommal 1 banán

Ebéd: paradicsomos husgomboc

Vacsira nem tudom még mit fogok


2020. dec. 14. 10:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Valószínűleg Cézár salátát
2020. dec. 14. 10:57
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontos számokat adj meg magadról (nem, kor, magasság, testsúly) és az ételekről. Akkor tudunk érdemi véleményt mondani.
2020. dec. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szelet, adag nem mértékegység.

Így nem tudok válaszolni a kérdésedre.

Ha az én adagjaimat nézed valószínűleg pont elég ez, de nem tudom mennyi nálad 1 szelet, meg a sali.

2020. dec. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
500 gramm
2020. dec. 14. 11:13
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Na pont ez a kérdés a tökéletes mintája annak, hogy csak 500 kcalt eszek mégis hízok! Nem kötelező kcalt számolni de ha már egyszer elkezded becsületesen kell csinálni.


Ez így hihetetlen pontatlan:

Milyen kenyér? milyen lisztből? Mekkora szelet?

Milyen márkájú/ízesítésű/méretű a macisajt? Zsíros/félzsíros/sovány?

A csomagoláson rajta van a konkrét kalória érték azzal és egy konyhai mérleggel számolj!


Milyen recept alapján készíted a húsgombócot? Melyik alapanyagból mennyi van benne? Az adott alapanyagoknak az általad felhasznált menyiségben hány kcal van? Az utolsó csepp olajnak is bele kell számolni a kcal értékét mert nagyon elcsúszhat. Ezek alapján az összes elkészített ételednek mennyi a kcal értéke? Szintén mérleggel lemérve mekkora adagot ettél és így az összes elkészített ételből leosztva mennyi kcal volt a megevett ételedben?


Nálad mit takar a saláta? Milyen zöldségek vannak benne és típusonként hány gramm? A felhasznált mennyiségnek mekkora típusonként a kcal értéke?Teszel bele a zöldségen kívül mást is? PL. csirkét, öntetet, kenyérkockát? A csirkét hogy készíted el? Olajon? Fűszerrel? Ezeknek is számold bele az kcal értékét. Az öntetet készen veszed vagy készíted? Elsőnél rajta van a csomagoláson a kcal érték, másodiknál az előtte leírt módon szintén ki kell számolni. A kenyérkocka ugyanez...mennyi kenyér... milyen kenyér..plusz valamilyen olaj van rajta?


Iszol vízen kívül mást? Azt is bele kell számolni, ahogy az egy falat csokit, egy falat banánt és a csak megkóstoltam dolgokat is.

2020. dec. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy napra nagyon kevés lehet összesen.

Ne koplalj, egyél normálisan.

2020. dec. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!