Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 140kgról hogy tudnék lefogyni...

140kgról hogy tudnék lefogyni minimum 90kgra?

Figyelt kérdés

2020. dec. 26. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Erre én is kiváncsi lennék!
2020. dec. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Maximum 90kg-ra... Amúgy meg egy módszer van: energiadeficitbe kell kerülnötök.
2020. dec. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mennyi kalóriával kellene kezdenem?
2020. dec. 26. 17:15
 4/10 anonim ***** válasza:
500kcal-lal kevesebbel kell kezdened, mint amennyit most eszel
2020. dec. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Ebben pont tudok segíteni, ugyanis én 140kg-ról fogytam le 90kg-ra :D

Ami a legfontosabb, hogy minden fejben dől el, ugyanis ez egy hosszú távú cél.


3 fontos szabályt ismerj meg:


1. Napi 5x étkezés

2. A fehérje a legjobb barátod

3. A szénhidrátok nem ellenségek



Na de kezdjük az alapokkal:

Ahhoz, hogy fogyni tudj, ismerned kell a kalóriabeviteled. Ehhez számos oldal ad egy viszonyítási értéket, de ez mindenkinél más, így az elején ezt kell kitapasztalni. A legfontosabb, hogy semmiképpen se koplalj!!!

Ha meg van a kalóriabeviteled, azt kell minimálisan csökkenteni. Mit értek ezalatt? Ha pl. 2100-ra jön ki, akkor 1800-1900-zal számolj.


Következő lépés. Meg van a kalóriabeviteled. Ezt kell lebontani makrókra. Makróknak nevezzük a fehérjét, szénhidrátot és a zsírt.



A hatékony fogyókúra felosztása:

Fehérje: 2g*testsúly kilogramm

Szénhidrát: 1/1,5*testsúly kilogramm

Zsír: 0,5g*testsúly kilogramm

Illetve, hogy bent tudj maradni a kalóriaszámodban.


Ha követni szeretnéd miben mennyi kalória, zsír, fehérje és szénhidrát van, akkor a kalóriabázis nevű alkalmazást tudom ajánlani. Itt meg van minden, ami neked kelleni fog.


Következő lépés az edzés:

Heti 3 a legjobb, így minden másnap tudsz regenerálódni. Súlyzós edzést és kardiót tudok ajánlani. Kardiónál a legfontoz, hogy a pulzusszámod 120-140 között legyen, mert ilyenkor életed a zsírt hatékonyabban. Ha ennél feljebb megy a pulzus, akkor az már állóképességre fog rámenni, neked viszont fogynod kell.


És amit ne felejts el:

Kezdetben hirtelen meg fog indulni a fogyás és meg fog állni, emiatt ne ijedj meg, ez normális. Ha megállt a fogyás, étrendet, edzéstervet kell változtatnod, ugyanis a szervezet könnyen hozzászokik az őt ért monoton dolgokhoz.


További tippek:


Fehérjét fogyassz (por, csirkemell, brokkoli)

Reggel egyél szénhidrátot, abból is lassan felszívódót, hiszen ilyenkor is dolgozni fog a szervezeted, hogy lebontsa (ilyen pl. a híres zab / zabkása

Ne koplalj, mert ilyenkor a fogyás rovására fog menni. Ilyenkor még az is jobb, ha csokit eszel, csak egyél valamit. Na már persze egészségeset

Fehérjét a legjobb edzés után inni, mert az izmoknak ekkor teszel a legjobbat.


És amit ne felejts el. Minden szemét/cukros ételnek van alternatívája. Én így éltem túl. Pl. Pannacottát ehetsz, ha natúr joghurtot mézzel összekeversz és zselatint adsz hozzá, majd lehűtöd.

Remélem tudtam bárkinek segíteni :)

2020. dec. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

Előszőr is köszönöm szépen sokat segítettél ezzel ❤️, másodszor neked szívből gratulálok az elért eredményedhez! 🙂

2020. dec. 26. 17:49
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Késsel.Mint a Fűrész 6-ban.
2020. dec. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%

Nem kell annyi fehérje. Ez a 1,5g/kg testépítőkre van szabva. De nekik maximum (ha férfi) 15% a testzsírjuk, OFF szezonban. A színpadon 6% körül vannak. Csak a kemény diéta alkalmával mennek fel 2g/kg-ra. De most ha rajtatok van 60kg zsírtöbblet (az ideálishoz képest), akkor nyugodtan számolhatjátok 2g/kg-mal, csak hogy ekkor a LEAN BODY MASS legyen a kiindulás. Ami kb 60kg, max 70


A fehérje elsősorban a zsírmentes szövetek (leginkább vázizomzat) fenntartásához kellenek. Magyarán a zsírszövethez nem kell. Egészséges emberben nem tesz kárt a magasabb fehérjebevitel, de azért ~300g/nap enyhén túlzás. Fingósak lesztek csak tőle.


Én inkább a rostok arányát növelném meg. És ne feledjük, hogy 1g fehérje 4kcal energiát tartalmaz. Szóval a napi 280g , szemben a szükséges ~80g-mal pont 800kcal többlet-energiabevitelt jelent. Persze igaz,hogy a makronutriensek közül a fehérjék szoktak leginkább laktatni (de nem minden forrásra igaz ez!!! )


Nem akarom meghazudtolni az előttem szólót, s az érdemeit sem akarom lekicsinyelni, de 140kg-ból fogyni nem teljesítmény. 90-ről kockás hasat csinálni sokkal nehezebb!

2020. dec. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ennyire belevetni magad a fogyásba kalóráit számolni súlyzózni egyenes út a bukáshoz, mondom ezt úgy hogy már én is milliószor belebuktam. én 75-ről fogytam 60-ra. annyit változtattam, hogy kis adagokat kezdtem el enni, de mindent ugyanúgy, akármikor ettem ha éhes voltam, de csak kisadagot. Találni kell valami célt, elfoglaltságot, ami sikerélményt és önbizalmat ad, leköt, nekem ez a rajzolás volt, de lehet neked horgolástanulás vagy bármi, a lényeg hogy legyél egésznap elfoglalt, hogy ne legyen unalomevés és koncentrálj a stresszcsökkentésre, mert én akkor is rágcsáltam ha stresszes voltam, pl. mert nem volt kedvem takarítani és kosz volt, ettől stresszes lettem és leültem inkább enni. De most már tudom, hogy a stressz forrását ki kell iktatni, különben enni fogok. a mozgásról meg annyit hogy sétáltam simán pár kört a kis parkban pár naponta. Ami esetleg youtubról jó még az a walking workout, abban is csak séta van meg egy kis lábemelgetés, karemelgetés. Kezdetnek simán jó. A kajáim hagyományosak voltak, de elkezdtem vitamint is szedni és ha találtam valami jó ízű alternatívát, pl. vita korpás kenyér pirítva nekem nagyon bejött, akkor igyekeztem kicserélni arra. De soha semmit nem szabad enni, ami nem ízlik. a kajának ízlenie kell, szóval én ettem virslit vajas kenyérrel, mustárral, ettem kekszet is teával, csak mondjuk vm finom zabosat a gullón kekszei jók stb. de a quinoat nem bírtam megszokni és a cukkini sem ízlik. Sok sok főzeléket, levest ettem, mert a salátát sem szeretem annyira. a lényeg hogy oylat egyél amit szeretsz, csak hagyd abba a túlevést, csak annyi kaját szedj ki, amennyi egy adag, a többit rakd el rögtön. Ami még segített, hogy azt gondoltam "annyiszor elbuktam már a fogyókúrát, keveset enni szar, fitt kaják nem oylan finomak, kín szenvedés, mostantól nem érdekel a súlyom, nem tervezem a fogyást, maradok ebben a testben de mostantól egészségesebben fogok élni". a következmény lett a fogyás, igazából nem terveztem be.
2020. dec. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Sok gyümölcs, mozgás, szauna.
2020. dec. 27. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!