Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet kitalálni, hogy...

Hogy lehet kitalálni, hogy mit egyen az ember?

Figyelt kérdés
Az ebéddel van a legkevesebb gondom, mert az a legtöbbször adott (anyukám főz vagy sokszor rendelek) és ott picit több a lehetőség. Viszont a reggelivel és a vacsorával teljesen meg vagyok lőve... Reggelizni nem szoktam korábban, ezért ez most emiatt is nehezebb. Viszont egyszerűen nem is jut eszembe semmi, ami egészséges és szeretem is. Nem eszem pl. péktermékeket, a magvakat és az ilyen granola-zabkása-müzli stb. dolgokat, a halat, a túrót, a májat, néhány zöldséget és gyümölcsöt sem szeretek (pl. kiwi, répa, bab, körte, ami most hirtelen eszembe jut), és a tojás is az elmegy kategória. Inkább a sós ételeket szeretem és meg tudom enni ugyanazt egymás után többször is, de azért egy idő után megunom. Már napok óta salátát, tojást (főtt/rántott/tükör) és valami “szendvicset” (kenyér nélkül) eszem, de már nagyon unom.
2020. dec. 29. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

a fogyókúrába is beilleszthető a teljes kiőrlésű kenyér, tészta, csak figyelni kell az adagokra. én eszek mindent rendesen és fogyok is .Én oylanokat eszek, hogy

kenyér-virsli, kenyér-pizzakrém-sonka-sajt, kenyér-kockasajt-paprika, kenyér-szalámi-vaj-zöldség, pirítós vajjal,lekvárral stb., magyarul mindent ugyanúgy, csak kevesebbet és próbálok teljes kiőrlésűt venni,kenyér vita korpás kenyér, vajból flora pro activ. aminek nm ízéik a cukormentes vagy zsírszegény változata, azokból a hagyományosat. A kajához sok vitamin eszek, így tulajdonképpen csak energiabevitel a kajálás nekem.

2020. dec. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hat eleg nehez igy ötletet adni hogy konrketan a legegeszsgesebb dolgokat nem szereted.

En fűszeres, sosbol ezeket tudom ajanlani:

Tk-s piritos mondjuk csirkesonakaval.

Salata + csirkemell + fohagymas joghurtos szosz csak hogy ne legyen uncsi (vacsira szoktam enni es engem nagyon eltelit)

Bulgur/kuszkusz+ parolt zöldségek, esetlrg egy kis ketchup

Hazi sajtszosz zoldsegekbol + amit szeretsz hozza mondjuk kis sultkrumpli is belefer (nem olajban sutve)

(sajtszosz: krumpli+repa+hagyna megfozve leturmixolva egy kis soreleszto pehellyel)

Nekem ennyi jutott eszembe de nezz korul neten. A lenyeg ha ugyanazt eszed allandoan egyreszt a kajakat is es magat a fogyozast is megutalod.

2020. dec. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

1-es Én sosem voltam nagy kenyeres, max. szendvicsként ettem néha, de annyira nem szeretem. Péksütit, pogácsát és hasonlókat sem ettem soha. A tésztát nagyon szeretem és azt ettem is, de ezt szeretném elhagyni. Rengeteg kalória, szénhidrát, glutén (valószínűleg gluténérzékeny vagyok, de erre még várni kell, hogy biztosan kiderüljön) és a mindenféle mentes stb. tészták nem ízlettek és drágábbak is.

2-es Hát igen. Mondjuk a zöldségeket, a gyümölcsöket és a húsokat azért nagyrészt szeretem. Szeretem a rizst, a bulgurt, a kuszkuszt is vagy a kölest. Szeretem a tejtermékeket (a túrót nem, de valamivel elkészítve azt is megeszem csak magában vagy feltétként nem szeretem). Salátát sokat eszek, de abból is legtöbbször ugyanazt (saláta, uborka, paradicsom, sonka/csirkemell, sajt, valami öntet, olajbogyó és esetleg főtt tojás) és emiatt megunom.

2020. dec. 29. 14:43
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok

Ha ennyire joba vagy a tejtermekekkel (bar irtad hkgy a turo kivetel) akkor azokbol is lehet jo kis kajakat összeállítani.

Esetleg egy tejfolos, sajtos tk-s teszta is jó otlet bar ezt en csak ebedre ennem.

Turot ha nen is szereted massal osszekeverve tok jo fehérje forras.

Esetleg turobol keszult kenyer (nincs turo ize es kb 0 kcal-os)

Zoldsegek amiket szeretsz valamilyen mas kontosben. Mondjuk piritva. Nem tudom szereted e a zellert pl de megsutve minden olaj nelkul sutoben egy kis fuszerezessel isteni finom. Mondjuk ehhez az elmitett sajtszosz szerintem nagyon kiraly.

Lenyeg a valtozatossag.

A salátát is lehet barmivel feldobni. Egy kis pesto, vagy szosz nelkul en meg se tudom enni. Zöldségeket probald cserelni es ne mindig ugyanazt.

Pl tehetnel tojast csirke helyett bele, csicseriborsot, vagy akar abbol keszult hummuszt. Puffasztott rizzsel isteni finom.

2020. dec. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!