Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik, hogy 2 kilóval...

Létezik, hogy 2 kilóval nehezebben is szebbnek, vékonyabbnak érzem magam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


178 cm vagyok, sportos alkat (mások szerint, én vaskosnak látom magam inkább) és jóideje 68-69 kg voltam. Azt se éreztem okésnak, és 66-ra le akartam fogyni, de sose sikerült. Aztán közben 70-re, majd 72-re kúszott a szám. Mondjuk ez nem reggeli, meztelen érték, de most a 71 se szebb...


Most amúgy lekerült rólam pár teher (elballagtam gimiből, és nem kell naponta az XS modellekkel összezárva élnem - mindig is irigyeltem őket) így aztán nem is foglalkoztam a kérdéssel, inkább erősíteni akarok, mert az állóképességem nulla, és amúgy is, nem árt egy kis izom az emberen. Ha már erősebb alkat vagyok, legalább legyen haszna, legyenek formáim.


Szóval igyekszem többet mozogni, nem annyit zabálni mint eddig (mert rengetegek eszek, szerintem ez már beteges, de majd fejben alakitok rajta)


Ma reggelt ráálltam a mérlegre, nem változott. Megrándítottam a vállam, és már őszintén le is tojom az egészet, mert nem tudok nádszát lenni, sose voltam egy törékeny alkat, és ha ez is jön minden csapból, és ha minden "férfi" is csak 60 kg-ra tud megnőni, akkor ez van, leszek én az utolsó a fajomból...

Én jól érzem magam így, könnyebbnek, szebbnek...


De nem tudom, hogy külsőszemmel sok lenne ennyi kiló ekkora testmagassághoz?


Vagy csak én értem félre ezt a világot, hogy egy nő legyen 50-65 kg között, felette tehén?


Úgy érzem mindenki könnyebb nálam, aki meg nem, az meg már tényleg a túlsúly kategória.


2021. jan. 20. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Ha izmosabb, erősebb alkat vagy, akkor teljesen jó a kilóid száma a magassághoz. Egyébként üdvözlünk a való világban, ahol nem csak egyféle szépség létezik :) Bár nem ismerlek, de örülök, hogy eljutottál erre a felfedezésre, és ahelyett, hogy az alap alkati adottságaidat próbálnád megerőszakolni, inkább kihozod magadból azt, amit lehet, magasról téve rá, hogy megfelel-e a mai strandardeknek. (Mellesleg a kilók rengeteg esetben csalókák.)

Őszintén, ez lenne a normális, nem pedig a hamis bodypositivity, amit sokan tolnak. Az elhízás egészségtelen, ezért nem kéne buzdítani rá az embereket, de ezt leszámítva is rengeteg alak, forma, összetétel létezik, ami egészséges, és dekoratív is. Én sajnálom, hogy ezzel kevésbé foglalkozik a média... Kicsit elkanyarodtam, bocsánat. De teljesen rendben vagy. Egyél egészségesen, egészséges mennyiségeket, mozogj, legyen önbizalmad, és kész.

2021. jan. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!


Igen, egyetértek veled, nem azt kéne tolni, hogy nem baj ha kövér vagy, hanem azt, ha nem baj, ha nem vagy tündealkat.

2021. jan. 20. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:

az első válaszolóval én is teljesen egyetértek, bárcsak mindenkinek ilyen józan gondolkodásmódja lenne.


te is ilyen vagy kérdező, olyan jó ezt látni, sokkal előbb is sikerült erre a felfedezésre jutnod, mint sok másik nőnek (közöttük vagyok én is).


a magasságodhoz a kilóid bőven jók de ugye papíron ez nem sokat jelent.

viszont a hozzáállásodból máris látszik, hogy minden rendben lesz, nem görcsölsz a felesleges/felszínes dolgokon és az egészségedre koncentrálsz. igazából ennyi (és közte az izomépítés és a rendszeres mozgás) bőven elég lesz ahhoz, hogy csak úgy "mellékesen" jobb alakot érj el, még ha több kiló is leszel. hajrá. :)

2021. jan. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:

Ha van rajtad pár kiló izomtöbblet, akkor jobban nézel ki mint anélkül, ez tapasztalat. Én meg centire kisebb is lettem mióta szálkásodok, súlyra meg ugyanannyi.

Amúgy ez a max 65 kiló oké de te magas vagy, ha eloszlik rajtad több és még izmos is vagy akkor mégis kit izgat hogy mit mutat a mérleg? A tükröt nézd.

2021. jan. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Ideális súly nőknek: magasságból 110 cm.

Én 168 cm vagyok, 58 kg-osan úgy néztem ki mint egy kötözött sonka egy szűk ruhába, nem voltam szép vékony.

52 kg-al vagyok vékony.

Barátnőm 168 cm szintén, rengeteget sportol, 62 kgal szinte ugyanolyan ruhákat, méreteket hordunk, nem teltebb nálam.

Ez attól is függ hogy mennyire vagy puha, lehetsz ezekkel az arányokkal 10/10, meg akár husis is.

Én is husis voltam, mert egyszerűen 0 mozgás volt.

Kép alapján lehet az ilyet megmondani,

2021. jan. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!