Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mik a "safe food"-jaid, és a...

Mik a "safe food"-jaid, és a "fear food"-jaid?

Figyelt kérdés

2021. febr. 10. 14:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%

Szerinted nem?


10: meg a medvének a talpa is medvetalp. Sőt, légy erős az előbb volt. :)

2021. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

nem kategorizálom, nem tartottam hasznosnak, hogy valami tiltott legyen vagy "rossz" vagy "jó", figyelem a fehérjét, a zsírt és szénhidrátot, meg józan ész szerint azért a zsírt 98%-ban nem chipsből tolom magamba. de néha azt is eszem, semmi sincs tiltólistán és semmitől nem félek.

de ha belegondolok, akkor kategorizálom, igaz, csak a neve alapján: az eper az eper, a csoki meg csoki :) (nem okostojáskodni akartam ezzel, hanem az előző gondolatmenetet folytatni, nem tudom átjön-e)

2021. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
33%

Ő.... most nézem, hogy ez a “dagattaknak” kategória.

Visszavonom a korábbiakat, azt hottem a gourmet kategóriában vagyok.

2021. febr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Griffincube válasza:
86%

Szia!

"Safe food"ok nekem például:

-uborka (bármilyen)

-joghurt

(natúr zsírszegény, és

cukormentes gyümölcs joghurt)

-abonett

-káposzta,saláta, spenót, zöldség keverékek

-alacsony kalóriás gyümölcsök

- furcsa lehet, de egy pár bébipapit is szeretek

-bögrés instant leves

-tojásfehérje

-esetleg cukormentes müzlik, kekszek

-tofu

És ezeknek kombinációi


Abszolút "fear food"ok:

-csokoládé, édességek(maga a cukor)

- chips, kekszek

Tehát tulajdonképpen bármilyen junk food

-nagy porciós főtt ételek

-péksütemények

-gyorskaja

-mogyoró, egyéb magvak,zabkása, és bogyók (mert ezeket nagyon szeretem, és nem tudok mértéket tartani, ezért nem merek már enni)

-olaj

-sajt, vaj

- tehát bármi aminek magas a kalória tartalma

2021. febr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
94%
Nálam is, mint ahogy az egyik válaszoló már írta, nincsenek ilyen kategóriák. Vagy, ha úgy nézem akkor mindegyik “safe-food”:) Az ételtől nem kéne félni, egyiktől se, hiszen ha tudod, hogy mi hogyan hat a szervezetedre és ennek megfelelően fogyasztod, akkor egyik kaja sem ellenség.
2021. febr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nekem savefoodjaim közé tartozik az uborka, paradicsom, brokkoli, karfiol, natúr joghurt, puffasztott rizs

Fearfoodjaim pedig a sajtok, csokik, cukrok, tészták, fagyasztott dolgok.

2021. febr. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
90%
És ezt a kérdést miért nem lehetett magyarul kiírni?
2021. febr. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

#17-es: Ezeket inkább angolul használjuk Magyarországon is. Google fordítóba kb fel perc lett volna beírnod, ha nem tudod mit jelent, de tessék, leforditom neked:

Mik a biztonságos ételeid, és mik a félelem ételeid?

2021. febr. 11. 01:09
 19/21 anonim ***** válasza:
54%
Képzeld tudok angolul, szóval tudom mit jelent. Csak azt nem értem, hogy magyarok vagyunk, magyarul beszélünk, magyar közösségi oldalt használunk, akkor minek kell hangzatos angol szavakat használni?
2021. febr. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nagyon beteged az ételeket így kategorizálni. Inkább egészséges kapcsolat kialakítására kellene törekedni az összes étellel, es akkor nincs baj. Bármit lehet enni, a lényeg az, hogy miből mennyit. Nincs olyan, hogy szemét kaja. Valami, ami energiát ad a testnek, nem szemét. Maximum nem olyan hasznos, és ezekből kell mértékkel fogyasztani.
2021. febr. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!