Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha én több hónapon keresztül...

Ha én több hónapon keresztül semmi fehérjét nem fogyasztanék, elsorvadna rólam az összes izom?

Figyelt kérdés
Még valami, előfordulhat, hogy ha valaki a vadonban, de nem úgy, hogy vadnak született, elszigetelve a többi embertől nem eszik elég fehérjét akkor olyan vad éhség fogná el, hogy leölne egy akármilyen kisállatot a húsáért?
2021. febr. 14. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
Nem, simán meg lehetne úszni izomveszteség nélkül. Emellett fehérje van a növényekben is, ehhez nem kell állatot ölni. Másrészt ha valaki nem eszik állatot, attól nem lesz éhesebb, feltéve, hogy elég növényt fogyaszt.
2021. febr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogyan lehetne megúszni izom veszteség nélkül ha egyszer a test bekebelezi a saját fehérjéit? Tudom különben, hogy pl. babban is van elég fehérje, csak arra voltam kíváncsi, hogy mennyire tudja az a fehérjehiányos éhség megvadítani az embert.
2021. febr. 14. 18:05
 3/4 anonim válasza:
100%
Ha valaki tényleg egyáltalán nem enne fehérjét (ami nehéz, mert a növényekben is van, úgyhogy por állagú szénhidrátokat kéne ennie ehhez a célhoz), akkor meghalna, mert nemcsak az izomban van fehérje, hanem sokminden más létfontosságú anyagban is. Hemoglobin is fehérje, meg a glukagon is.
2021. febr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hármas válaszolóhoz annyit tennék hozzá, hogy a hormonok, emésztőenzimek egy része is igen erősen fehérje alapú. Szóval nem az éhség lenne a legnagyobb gondja, így nem valószínű, hogy megvadulna. Jól lakni mással is lehet, a minőségi éhezés pedig funkcionálisan vágja haza az embert. Hullani kezdene a haja, elgyengülnének a körmei, gyomor és bélpanaszai lennének, fáradékony is lenne.
2021. febr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!