Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez így jó lehet a maradék...

Ez így jó lehet a maradék felesleg leadására? Mit javasoltok? Kicsit el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


26 éves nő vagyok, 178 cm és 87 kg. Tavaly január óta diétázom, eddig 33 kg-ot adtam le. Sajnos most már eléggé belassult a fogyás, mi lehet az oka?

1700-1800 kcal-t eszem egy nap, valahogy így néz ki egy napom:


Reggeli: zabkása 50 gramm zabpehelyből, egy marék fagyasztott gyümölccsel (áfonya / málna / szamóca / egres), vízzel főzve, édesítővel, fahéjjal

Tízórai: egy alma vagy narancs, de nem mindig kívánom, így ez van, hogy kimarad

Ebéd: mindent magamnak főzök, általában (nyersen mérve) 20 dkg csirkecomb / mell / sertéskaraj / tarja, köretként 40 gramm basmati rizs / quinoa / kuszkusz, hozzá valamilyen savanyúság

Uzsonna: 1 csomag light mozzarella sóval, bazsalikommal, vagy ha van itthon, akkor zöldségleves.

vacsora: 3 tojás (1 tk. zsiradékon sütve: tükörtojás / rántotta formájában, mellé sok-sok zöldség).


Kávét iszom napi kétszer, édesítővel és 1,5 dl növényi tejjel, aminek decijében 14 kcal van.


Itthon edzek nagy súlyokkal, HIIT edzéssel kiegészítve, heti háromszor. Ezek hossza bemelegítéssel és nyújtással együtt 75 perc. Fitness órám szerint 500 kcal körül van egy edzés. Általában reggel, éhgyomorra mozgok, utána iszom 30 gramm fehérjét, elmegyek melóba és ott a reggelivel folytatom a napot.


Az utóbbi 3 hónapban alig ment le rólam valami, bár mások szerint látványos az alakulásom ez alatt a pár hónap alatt is, de én sajnos elég lassúnak érzem a folyamatot. Még 10-15 kg-ot szeretnék fogyni, szerintetek mi lehet a gond, hogy belassult a folyamat?


Minden választ előre is köszönök.



#fogyás #felesleg #belassult fogyás
2021. febr. 22. 11:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Persze, hogy lassú a fogyásod, ha 1700-1800 kalóriát eszel egy nap. Ahogy egyre könnyebb vagy, nyilván egyre kevesebb energia kell a mozgásodhoz. Vidd le a napi bevitelt 1500 kalóriára! Nőknek amúgy napi 1200 kalória a javasolt érték, de te az átlagosnál nagyobb méreteid miatt ehetsz 1500-at.
2021. febr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
Szívesen venném, ha a piros gombra nyomkodók kifejtenék, miért haszontalan a tanácsom. Szívesen tanulok. (1-es)
2021. febr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Az 1-es butaságot írt. Fingja sincs semmiről😄. Kezd beállni az anyagcseréd, egyensúlyba kerültél. Én ilyenkor szünetet tartok, picit, fokozatosan emelem a szénhidrátot, kicsit vissza töltöm, 1-2 hétig. Ezalatt kalkulálj mindent újra. Megindul az, bár ilyenkor nehéz, kell egy kis szünet a diétában.
2021. febr. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

Azért, butaság 1-es,mert ha 1200-1500 kalóriát enne, nem tudna edzeni😃. Csütörtökre megtérdelne. Az anyagcseréje mégjobban lelassulna. Ne vegyél példának olyan nőket, akik 50-60kiló körül vannak és 20 kiló felemelésétől kimarad a menstruációjuk😄.

Ha igaz amit a kérdező ír(és én ebből indulok ki) akkor nem csökkenthet már kalóriát.

2021. febr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
#12.51 1-es vagyok. Köszönöm a válaszod, de nem értek egyet. A férfiaknak 1500, nőknek 1200 kalória jól bevált érték a fogyáshoz, amennyiben nagyjából átlagos testalkatú emberekről van szó. Kérdező lényegesen magasabb az átlagosnál, ezért indokolt számára 1200-nál több kalória, akár 1500, amint javasoltam. A szokásos értékeket saját példám is megerősíti. Én férfiként 1500 kalóriával fogyóztam heti három súlyzós edzéssel, a többi napon gyaloglással. Nem "térdeltem le", havi 2 kilót fogytam, ami nem tekinthető drasztikusnak. Te mit tapasztaltál a saját fogyásod során?
2021. febr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%

Jó, ok hagyjuk szerintem, sok sikert mindenkinek😃

#4.

2021. febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Mr.Q77 ***** válasza:
72%

kalóriakalkulátor [link]


De hosszútávon ez a szélsőséges kalóriadeficites fogyás nem fenntartható, ez ez inkább versenyre való felkészüléskor hasznos. Az abbahagyás után ugyanúgy visszajönnek a kilók.


Ill eleve nem a kalóriákat kellene számolni egy nem versenyzőnek (hosszútávon) hanem az étkezését átalakítani/megreformálni.

2021. febr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%

Az 1-esnek igaza van, lejjebb kell vinni a kaloriat, pl. az esti tojasok helyett egyel inkabb zsirszegeny rogos turot

A 3db tojasban kb. 500Kcal van, (40g feherje, 1,8 szh, 36g zsir) raadasul zsiros ami estere nem tul szerencses, en ezt 100g turoval+1 adag feherjere cserelnem ki:

14g+22g feherje,

1,4+1,4 szh,

0,5+2,4 zsir

78+112 Kcal, tobb mint fele a 3 tojasnal, a feherje beviteled megvan szoval nem izombol fog lemenni es ezzel megis van az a 200-300 kaloria amivel csokkentened kene a kajat

Ha nem birod magaban a turot akkor szoktak fahejjal vagy nehanyan citromreszelekkel izesiteni

2021. febr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Kedves 8-as, nem tudom, hogy hogy számoltad, de ezek a tojások kb 60 grammosak szoktak lenni, tehát 3 db-ban van 60 kcal, 23 gr. fehérje és 17 gr. zsír. Mindenesetre megfogadom a tanácsod.

2021. febr. 22. 13:49
 10/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem 60, hanem 260 kcal. :D
2021. febr. 22. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!