Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a laboreredményem jó,...

Ha a laboreredményem jó, akkor elviekben nincsen semmi problémám, ami gátolná a fogyást?

Figyelt kérdés
Szeretnék fogyni és próbálkoztam (diéta+sport), de nem igazán akart megindulni a fogyás, emiatt orvoshoz mentem. Elküldtek laborba, de végül nem tudtam visszamenni az orvoshoz (covid miatt), így csak egy rövid telefonos tájékoztatást kaptam az eredményeimről illetve ugye én is látom a leletet. Ez alapján pedig elviekben nincsen semmi problémám, és az összes vizsgált érték a referencia tartományban van. Úgyhogy elviekben nincsen semmi probléma, az orvos is ezt mondta. Nem akartam okoskodni, mert tényleg nem értek hozzá, csak nyilván én is olvasgattam a témában és pl. terheléses cukorvizsgálatot nem kért, illetve nem tudom, hogy valami más esetleg hiányzik-e. Tök jó, ha nincsen semmi gond és annak örülök, ha nincsen. Csak gondoltam megkérdezem itt is, hogy esetleg mire lehet még odafigyelni, hogy tuti kiderüljön minden, mert gondoltam itt többeknek lehet ezzel tapasztalata.
2021. márc. 29. 12:08
 1/8 anonim válasza:
73%
endokrinológust kéne megpróbálni, nekem legalább is ezt ajánlotta a háziorvosom
2021. márc. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Endokrinológusnál voltam.
2021. márc. 29. 12:42
 3/8 anonim válasza:
akkor nem lehet baj, max nem jól csináltad a diétát vagy nem jót kezdtél el :D
2021. márc. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elkezdtem kalóriát számolni (mennyit ettem addig és mennyit kellene ennem a fogyáshoz, ehhez én a yazio-t használtam). Viszont nemcsak a számokat szerettem volna követni, hanem szerettem volna vagyis most is szeretnék ténylegesen egészségesebben is étkezni. Ehhez például próbáltam picit átszervezni és rendszeresíteni az étkezésemet, egészségesebb alternatívákat keresni, illetve fokozatosan csökkenteni majd később elhagyni a felesleges vagy egészségtelen dolgokat. Valamint elkezdtem mozogni, mert főleg az utóbbi egy évben ez nem nem volt a mindennapjaim része.
2021. márc. 29. 13:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is a diétában lesz a hiba. Leírnád egy étkezésed? Csak egyet!
2021. márc. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát reggelire általában ezeket ettem: tojás (rántotta, tükör vagy főtt), zöldségek, szendvicskrémek (pl. körözött, padlizsánkrém és ilyesmik), köleskása, felvágott-hústermék (pl. csirkemellsonka, szalonna, virsli, főtt sonka), gyümölcs, sajt, kefir, teljes kiőrlésű kenyér stb. Az ebéd változó, de igazából arra próbálok odafigyelni, hogy egyek sok zöldséget és húst, próbálom kerülni a tésztákat, krumplit, nagyon zsíros ételeket, a panírozott cuccokat és egészséges alternatívák alatt is olyasmire gondolok, hogy pl. basmati rizs vagy durum/teljes kiőrlésű tészta, cukormentes dolgok és hasonlók. A vacsora pedig nagyjából ugyanaz mint a reggelim, max. még salátákat, húsokat szoktam enni. Egy napra pedig kb. 1400 kalóriát számolok.
2021. márc. 29. 22:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig csináltad? Azért ezekhez a változásokhoz sokaknak több időre van szüksége. Van, akinek első héten megindulnak a kilók, de vannak, akiknek csak pár hónap után, pedig mindent jól csinálnak. Szerintem nincs semmi gond, csak türelemmel kell lenned.
2021. márc. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Két hónapig.
2021. márc. 30. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!