Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mikor kezdek el fogyni?...

Mikor kezdek el fogyni? Jelenleg 82 kiló vagyok, bmi indexem pont 25. Az étrendemre próbálok nagyobb hangsúlyt fektetni, testmozgást is végzek.

Figyelt kérdés

Biciklizéssel és elliptikus trénerrel kb egy nap 1000 kcalt égetek el (okosóra szerint). Egy szűk hete kezdtem bele.

Mikor fog a mérleg kevesebbet mutatni? Mikor lesz látványos a fogyás?


2021. ápr. 17. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más. Ezt senki nem tudja neked megmondani. Van akinek azonnal beindul a fogyás ( pl nekem), másnak meg hetekbe is telhet. Ahogy a fogyás üteme is mindenkinek más.
2021. ápr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
1 hét alatt úgy, hogy előtte masszívan egészségtelenül éltél semmi nem fog beindulni az esetek többségében. Eleinte át kell állítani a szervezetet egy rendszerre, vagyis hát célszerű és tartani is kell magadat ahhoz. Alakítsd ki úgy, hogy legyen benne rendszeres mozgás, rendszeres étkezés, megfelelő mennyiségű folyadékbevitel és alvás. Ami pedig a legfontosabb: türelem. Vedd úgy, hogy még van időd nyárig :D Én ezért kezdtem el ősz közepe-végefelé, hogy tutira legyen időm és haladhassak szépen lassan, türelmesen. Meg is lett az eredménye, 85.5kg-ról október vége óta eljutottam 70kg-ig (175cm magas vagyok). Máris jobb. Most gyúrnom kéne, hogy itt-ott legyen izmom és arányosabban nézzek ki, de így is elégedett vagyok már. Nincs sajnos mostanság sok időm meg energiám külön gyúrni is, így azt lehet kihagyom (pedig nyárig még igazán formába tudnám magamat hozni).
2021. ápr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ezek az okos órák szinte mindig masszívan túlbecsülik az elégetett kalóriát. Ne vegyél mérget arra az 1000-re.
2021. ápr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3: nem is veszem annyira komolyan. Bár az óra így is kevesebbet mutat, mint amit az elliptikus tréner 🤷‍♂️

Az óra 600kcal tudja le az edzést, maga a tréner pedig 1200kcal-val....

2021. ápr. 17. 19:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Senki nem jövőbelátó, hogy ezt előre meg tudja neked mondani...
2021. ápr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
A fogyásod kulcsa az étkezés, az, hogy próbálsz rá nagyobb hangsúlyt fektetni az lehet édeskevés. Én a mozgással nem is szoktam számolni.
2021. ápr. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Inkább nagyobb részt a mozgás, kisebb részt az étkezés, de a kettő együtt elengedhetetlenül fontos (tök8 milyen arányban). Hiába étkezel megfelelően, viszel be kevesebb ételt, ha nem mozogsz, nem lesz mi rávegye a szervezetedet, hogy nyúljon hozzá a tartalékokhoz (avagy a súlyfelesleghez), így nem fog beindulni a fogyás sem, ehelyett elvegetál a tested a kisebb energiabevitelből is.
2021. ápr. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A változás néhány napon belül érzékelhető lesz, de még nem a mérlegen állva, hanem a szorosabb nadrág kezd kényelmesebb lenni, lehajolva cipőfűzés közben már picit kevésbé feszül a pocak, és így tovább, apró jelek ezek, érdemes figyelni a testedre.
2021. ápr. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!