Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 108 kiló vagyok. Mit mozoghato...

108 kiló vagyok. Mit mozoghatok így? Hogyan fogyhatnék le végre?

Figyelt kérdés

108 kiló vagyok sajnos, szeretnék lefogyni úgy 60 kilóra. Persze először már annak is örülnék, ha sikerülne 100 alá menni karácsony környékére.


Mit csinálhatok így? Futás, guggolás ugye kilőve, mert pattog a térdem, guggolásnál. Futni meg max. a szobában tudnék oda-vissza :D és az ízületeknek se tesz jót ekkora súlynál.


Csinálok felülést, esetleg a pilates tornát csinálgatom, súlyzózok. Mit lehetne még? Szeretnék fogyni minél gyorsabban, ja és a bőröm nagyon striás mindenhol, a hasamon lóg félek ha fogyok nagyon fog lógni pedig még nagyon fiatal vagyok és nem szültem (20) :((


Ha sokat tornázok minden nap akkor elképzelhető hogy visszamegy a bőr akkor is ha striás nagyon a hasamon is?


Fogyókúrás étrend sajnos nem megoldható, mert csak este van időm enni és nem én választom meg, hogy mit. De főleg zöldséget eszek, és próbálom csökkenteni. Napi 2 óra tornára simán lenne időm, ha megpróbálnám jobban beosztani. Az elég? reggel 1 és délután 1. Vagy 4 óra ha fogyni akarok? ha van itt hozzáértő írhatna, mert nálnuk sajnos se konditerem semmi.


90 napos diéta egyébként használna nekem? vagy én bele se kezdjek? a többit próbáltam nem ért semmit, sőt híztam utána. :(


KÉREM, AKI TUD SEGÍTSEN, A BUNKÓ MEGJEGYZÉSEKET MEG MELLŐZZÉTEK TI IS KERÜLHETTEK MÉG ROSSZ HELYZETBE.


2008. dec. 7. 06:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ott kezdődik a dolog, hogy nincs olyan, hogy nem tudod megoldani a fogyókúrás étrendet! A mozgás sokat segít, de ha mellette tányérszámra eszed a marhapörköltet kenyérrel, egy dekát nem fogsz fogyni.

Először próbáld magad ráállítani az egészséges ételekre. Este főleg ne egyél nehéz ételeket: ez az emésztésedet is megterheli, és éjjel már el sem tudod égetni a kalóriákat. Inkább reggel egyél: azt lemozgod egy nap alatt. Olyan nincs, hogy nincs lehetőséged! Lehetetlen nincs, csak tehetetlen! Ha van időd napi két óra tornára, van időd reggelizni is. Ez alap!

Aztán ott van a folyadékigény: naponta három liter tiszta vizet igyál, de azt mindig! Sajnos van úgy, hogy az ember éhséget érez, de valójában szomjas. Velem is ez volt: mióta minden nap megiszom a vízadagomat, nem nassolok. A víz pedig egyébként is segít a szervezet méregtelenítésében.

Ugye, mondanom sem kell, hogy mindenfajta édességet és sós ropogtatnivalót el kell felejtened? A túl fűszeres, sós ételeket meg végképp: a só a hibás abban, hogy a szervezet vizet halmoz fel, és felelős a szív-és érrendszeri panaszok többségéért, aminek te az átlagnál jobban ki vagy téve.

Torna: ekkora testtömegnél egyelőre hagyd a futást, az csak jobban megterhel. Ha sikerülne kb. 20 kilót leadnod diétával, onnantól mehet a sport, de így többet ártasz vele, mint használsz, mert a vérkeringésed szívja meg a legjobban, ebből akár maradandó károsodásod is lehet. A szívednek így is sokkal többet kell dolgoznia a súlyod miatt, ne tetézd ezt még erőltetett sportolással!

2008. dec. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Szia! Teljesen egyetértek az első válaszolóval. Csak kiegészyteném pár dologgal. A fogyás sikere 75%-ban a táplálkozáson, 25%-ban a mozgáson múlik. A te súlyoddal egyelőre próbálj meg heti 5x 40-50 perc gyors tempójú gyaloglást. Ha soknak találod, menj amennyit bírsz, de azt tényleg 5x egy héten. A lényeg a rendszeresség!!!! És felejtsd el a mérleget, inkább mérd le magad centiben mindenhol, hidd el sokkal szembetűnőbb így a fogyás, mert ha súlyzózól nő az izomtömeged, tehát a súlyod esetleg nem is változik kezdetben. Viszont centikben rögtön meglátszik. nagggyon fontos lenne, hogy egész nap hatékonyan működjön az anyagcseréd, ehhez legalább 3-4 óránként enned kell!! A reggeli a legfontosabb, és az esti (7 utáni) étkezést teljesen el kellene hagyni. Ajánlanám a biokróm tablettát a vércukorszint stabilizására. Mindig legyen nálad egy alma, pár szem dió vagy mandula és VÍZ!!! Hirtelen ennyi jutott eszembe!

Ja és babaolajjal kenegesd a bőröd, ha nem gyorsan akarsz ledobni 45-50 kilót, akkor egy jó másfél évet rá kell szánnod, akkor menthető a bőröd, hiszen még nagyon fiatal vagy, valószínű rugalmas. Kitartást és sok sikert kívánok!!!

2008. dec. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Úszás, vízitorna, fekvenyomás!

Teljesen igazad van, ha nem akarod túlterhelni az ízületeidet.

És persze a diéta, sok fehérjével.

2008. dec. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Jó, akkor a korábbi hozzászólókkal ellentétben én először kérdezek:

- Mi az oka, amiért nem megoldható az étrendváltozás? (akad ilyen, nem kell leszólni!)

- Mit eszel olyankor? (ha nem választhatod, akkor a többire kell valamit kitalálni)

- Cukrodat vizsgálták-e már? Ha még nem, mindenképp menj nézesd meg dokival, mert lehet, hogy cukordiétás étrend kellene, az nem egyenlő a hagyományos fogyókúrás étrenddel. És van túlsúly miatt kialakult cukor is, ami könnyen kezelhető, de nem mindig veszik észre azonnal (anyukámnak is az volt, lefogyott, azóta nincs vele sok gondja).

Ha ezekre válaszolsz, utána tudok többet is írni.


Én nem vagyok túlsúlyos, de anyukám volt, elég súlyosan, vele végigcsináltam egy jó módszerrel, ő lefogyott, 65-70 kg körül mozog jelenleg (96 volt, mikor elkezdtük). Úgyhogy ha nem is érint közvetlenül, tudok egy jól bevált módszert.

2008. dec. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Akaratero, ez a legfontosabb.

2. Napi 2 ora gyors gyaloglas szerintem jobb, mert a szobaban sportolni sokszor unalmas, es nincs aki erot adna. Ekkora sulyfeleslegnel az otthoni torna hosszu ido mire meglatszik, es csak a kedved megy el tole, hogy ugyan tornazom, de nincs eredmeny. A gyors, utemes gyaloglas nagyon jo, amit majd kesobb felvaltasz futassal.

3. Az etkezesre pedig figyelj oda, szerintem tisztaban vagy azzal, hogy mit szabad, es mit nem szabad enni. Ezt mindenki tudja, csak nehez ellenallni a finomsagoknak.

Csokkentsd az etelek mennyiseget, es igyal sok vizet!

2008. dec. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Inni iszok naponta 4-5 liter folyadékot is, mindig csak iszok evés helyett is.


Édességet meg ilyesmiket sosem ettem, szóval én nem nassolok meg semmi. Igazából meg se tudom mondani hogy miért vagyok én kövér mert magam sem értem.


Igen, a karom is inkább vastagodott a súlyzótól, alig jönnek rám a felsőim most :))


Sajnos este 7 után kezdünk neki főzni, mert előtte senki nincs itthon, ez így nem jó tudom de ha egyszer ez van...


Köszönöm ezt a babaolajos dolgot ki fogom próbálni, a legtöbb hiperszuper stria elleni testápoló úgyse ér sokat.


Úszni sajnos nem tudok és rettenetesen félek a víztől mert egyszer majdnem megfulladtam úgyhogy ez most szerintem kimarad az életemből. Pedig a vízben könnyebb lenne mozogni is. Főleg ha nem a világ végén laknék és lenne itt uszoda vagy valami :(


Akkor válaszolok az egyik válaszoló kérdéseire :)

Nekem nincs önálló keresetem szóval ha enni akarok, azt eszem, amit szüleim megvesznek és ami van otthon.

Hiába kérem őket együnk egészségesen ennyi a válasz, hogy szegények vagyunk azt veszik amire jut. És ennivaló is csak akkor van itthon este amikor mindenki hazaér és nekikezdünk főzni. Hiába magyarázok nekik, összetehetem a két kezem ha zöldséget vesznek a sok hús és tészta helyett nekem. Próbáltam már gyümölcsöket enni meg diétázni de rám lett kiabálva hogy az én diétám milyen drága. Munkát szeretnék de évek óta nincs, nem mindenhol van lehetőség hiába írja mindenki. Bármit elvállalnék de semmi nincs régóta.

Általában rendes főtt ételt eszek, zöldségeket főleg. Meg hát ami éppen akad, sajnos nehéz ételeket is.


Egyszer kitalálták hogy biztos cukorbeteg vagyok, csináltak vizsgálatokat akkor megmondták hogy nem vagyok az. Már nem tudom kinek higgyek, de szerintük nem vagyok az úgyhogy ennyibe maradtunk. nekem nincs különösebb panaszom szóval biztos jó volt akkor a teszt, gondolom...


Én is pont 96 voltam amikor elkezdtem :)) ennyit híztam a sok összevissza fogyókúrával, be kéne mennem a fókuszba elmondani, hogy mennyit árt a sok sztárdiéta. :) :(


Érdekelne az a módszer amivel anyukád is fogyott, ha esetleg megosztanád velem. :)


Gyaloglást megpróbálom ha más nem akkor a ház körül odakint. Olyan környéken lakom, hogy nappal sem ajánlott kimenni :( sajnos eléggé összejött minden nekem, ami ahhoz kell hogy nehezen tudjon csak fogyni az ember :)


Köszönöm az eddigi tanácsokat megfontolom mindet.

2008. dec. 8. 00:18
 7/10 anonim válasza:
100%

Szia!

Mindenképpen kitalálunk valamit. Írtam neked privát üzenetet, remélem, megkapod.

2008. dec. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
még annyit, hogy egy pajzsmirigy-vizsgálatot elvégeztethetnél, mert ha azzal van gond és be tudják neked állítani (értsd gyógyszerrel) akkor maguktól lemennek a kilók. Mármint azok, amik nem az esti főtt étel evésétől kúsztak rád. :) Vigyázz magadra!
2008. dec. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi, de még nem kaptam meg az üzenetet :( na de hátha később.


A pajzsmirigyet hogy nézik meg? Ugye nem fáj? :s

2008. dec. 9. 08:11
 10/10 anonim válasza:

Pajzsmirigy vizsgálat is egy jó ötlet. Kérd meg a háziorvosodat, hogy szeretnéd megnézetni, hátha ez okozza a gondot, vagy kérsz egy teljeskörű vizsgálatot mindenre, ami okozhatja a problémádat. Ha kérdésed merül fel, biztos megkérdezheted tőle, hogy mit és hogyan néznek olyankor, hogy ne legyenek félelmeid.


Nem tudom, mennyi idő alatt érkeznek meg itt az üzenetek, na mindegy, szóval a lényeg, hogy privátban kicsit személyreszabottabban tudunk értekezni erről, úgyhogy az alábbi mailcímre írj majd: helpyou@anonym.hu

2008. dec. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!