Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék. először...

Fogyni szeretnék. először fogok futni és kb hány km-t lenne tanácsos futnom? sokkal nagyobb a sikerélményem ha előre megtervezem és lesz célom. 165/L 80kg

Figyelt kérdés
2021. jún. 30. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre? Ha amúgy nem vagy edzett, akkor nulla kilométer. Ne akarj egyből lesérülni, vagy elájulni.

Attól még lehet célod persze, de jobb, ha olyan célokat tűzöl ki, amikben már van tapasztalatod, hogy számodra mennyire reálisak.

Én úgy kezdtem, hogy legyen meg mindig a 4 km, de nem kötöttem ki, hogy kötelezően, végig futás, meg azt sem, hányszor állok meg. Először egy utcasaroknyit se tudtam futni anélkül, hogy ki ne köptem volna a tüdőmet. Szóval séta-kocogás-séta-kocogás. Azután egyre hosszabbak lettek a kocogások, és rövidebbek a megállások-belesétálások, míg végül úgy három hónap után ment 5 km futás egyben, még később meg már rendszeresen 8 km is.

2021. jún. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
egy éve edzek komolyabban
2021. jún. 30. 22:00
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Én ilyen alap intervallum futással próbálkoznék. Amikor elkezdtem akkor 40 perc futást nyomtam 2perc séta 3 perc kocogás majd 2 perc séta és 3 perc kocogás. Aztán később lehet durvábban tolni céloknak megfelelelően.
2021. jún. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek annyit, amennyit bírsz. Haladj a saját tempódban. Ha úgy érzed, állj meg többször. Észre fogod venni, hogy napról napra egyre többet bírsz majd lehúzni.
2021. jún. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A futás teljesen más, mint más edzés formák. Keress például 5 km-re felkészítő edzőterveket, ott adnak ötletet, kb. hogyan növeld a séta/futás arányokat az első hetekben.
2021. júl. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék még hozzá, hogy nehogy este 8 (30°C körülötti napokon lehet 7 óra) előtt menj el futni, mert rosszul leszel.
2021. júl. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]



Én ezzel kezdtem,ajánlom.

2021. júl. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyen súlytöbblettel egy km-t sem, ha nem akarsz egyből lesérülni.


Inkább ússz és miután leadtál x kilót, mehetsz futni.

2021. júl. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!