Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megijedtem ettől a fogyástól?

Megijedtem ettől a fogyástól?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, 180 cm. Kb tavaly júniusba kezdtem el fogyózni az akkor 89 kg-ommal. Szép lassan 1 év alatt lement kb 19 kg és így lettem 70kg. Az utóbbi 1 hétbe nem voltam itthon és szinte enni is elfelejtettem, volt hogy csak 1 szendvicset ettem egész nap és ma reggel ahogy megmértem magam 67kg voltam. Tudom, hogy nem egészséges és ezért nagyon megijedtem. Ha most újra normálisan elkezdek enni akkor visszajönnek a kilók? És nem lesz bajom ettől a hirtelen fogyástól? Örülnék néhány segítő embernek aki meg tudna nyugtatni ez ügyben.
2021. júl. 19. 09:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi bajod. Figyelj oda az evésre, nem hiszem, hogy 3 kg-ot fogytál, ha normálisan eszel/iszol reálisabbat fog mutatni a mérleg.
2021. júl. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1-3 kilós ingadozások a víz és só fogyasztástól vannak főleg, nem több kiló zsírt szedsz fel / adsz le egyik napról a másikra.


Ha hirtelen fogytál 3 kilót és nem akar visszajönni akkor is valószínűleg csak vízről van szó. Zsírszövetekben ahogy csökken a zsiradék egy ideig vízzel pótolja a szervezet a megüresedett helyeket. Aztán egyszercsak zsupsz, reggel kipisiled a zsírszövetben felhalmozódott vizet és mint az üres lufi apróra összehúzódnak az üres zsírsejtek. Tehát lehet csak fél-egy kilót fogytál, viszont ez már elég volt a lufi kipukkanásához. 1 hét alatt 3 kg szinte lehetetlen ha nem éheztél egész végig és nem volt komoly betegséged.


Egyél rendesen, főleg a fehérje és rostbevitelre ügyeljél. Biztos ami biztos alapon multivitamint is szedhetsz, de ettől még zöldség / gyümölcs is legyen az étrendedben, hiszen a vitamin tabletta étrendKIEGÉSZÍTŐ és nem helyettesítő.


Kilókat számolni amúgy egy baromság. Ha jóerőben vagy akkor nem vagy túl sovány. Ha sehol nem tudsz a testeden belemarkolni a zsírba anélkül hogy izomba is markolnál akkor nem vagy kövér. Kilókkal csak őrületbe kergeted magad, nem ez fogja eldönteni hogy egészséges vagy-e vagy sem.

2021. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!