Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csinálnak egy nap az...

Mit csinálnak egy nap az anorexiások/ evészavarral küzdők?

Figyelt kérdés

Mivel foglalják el magukat, mi az ami leköt/ leköti őket valami egésznapos program vagy valami

ha ennének mi az ami azt mondja hogy ne tedd,

milyen kifogást találnak ki, hogy ne kelljen enniük a családdal?


2021. aug. 11. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
YouTube-on vannak érdekes videók erről, soha nem érintett az anorexia, de érdekelt, kíváncsiságból megnéztem 3-4 ilyen videót, bemutatják a delikvens egy napját, gondolatait stb.
2021. aug. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Egész nap "nemesznek" - és ez ki is tölti a napjukat, mert más tevékenységre nem marad energiájuk.
2021. aug. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Nem voltam soha anorexiás viszont volt egy rosszabb nagyjából fél éves időszakom amikor annyira stresszeltem minden létező dolgon hogy akármit ettem rosszul voltam tőle. Ezért eljutottam oda hogy napi 500-600 kcal-nál nem ettem többet. Nem azért mert nem akartam hanem azért mert már ettől is hányingerem volt, ha többet ettem akkor pedig ki is hánytam. Családdal soha nem ettünk együtt, mindig mindenki akkor evett/eszik amikor épp úgy érzi hogy éhes és azt is egyedül a saját szobánkban. Meg ha belegondolsz akkor pl 600 kalóriából lehet ebédelni és egy keveset vacsorázni is ha úgy van ezért a család számára nem biztos hogy feltűnik hogy alig eszik az adott ember. Természetesen tisztában vagyok vele hogy az anorexiások nagy átlagban ennél kevesebbet szoktak enni de azért a normál 16000-1800 kalóriához képest ezt is elég kevésnek érzem így utólag. Reggel meg mire suliba mentem addigra a szüleim már elindultak dolgozni, így nyilván nem tudták mit reggelizek vagy reggelizek-e egyáltalán. Amúgy meg mit csináltam? Semmi különöset, azt amit a többi ember is csinál a hétköznapokban. Iskolába jártam, tanultam, sportoltam, barátokkal voltam. Az anorexiásoknak is van munkahelye/iskolája ahova be kell járnia, attól hogy evészavarosak még ugyanúgy be kell járniuk ezekre a helyekre és nem otthon ülnek egész nap. Szerencsére túlléptem ezen a stresszes időszakomon és azóta már napi 1200-1400 kalóriákat eszek általában. Tudom hogy 1700 körül lenne az alap kalóriaszükségletem de hiába telt el azóta 2 év még mindig nem tudok ennél többet enni, ennyivel teljesen jóllakottnak érzem magam és a kalóriákat is már csak kiváncsiságból számolom de nem is minden nap. Sajnos miután az ember fél évig nem eszik normálisan hiába kezd el mondjuk a 600 helyett csak 800 vagy 1000 kalóriát enni ugyanúgy hízni fog mintha az 1600 helyett enne 2000-ret. Ezért amikor elkezdtem normálisan enni akkor feljött rám majdnem 10 kg. Ez is elég nehéz időszak volt de tudtam hogy egy idő után visszaáll a szervezetem és nem fogok ennyitől hízni. Azóta ennek a nagy részét már sikerült is leadnom úgyhogy évek után végre teljesen egészségesnek és boldognak mondhatom magam.
2021. aug. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Nem koncentrálnak arra, hogy ne egyenek, hanem nem tudnak enni. Rosszul vannak a gondolattól is, hogy enniük kell. Nagyon éhséget se érezzek pont ezért. Illetve mikor igen, néhány falat után már úgy érzik tele vannak, de az a pár falat sem esik jól, úgy kell leküzdeniük. Legalábbis annak, akit én ismertem ilyen volt.
2021. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

#4 az egyik "legérdekesebb" videóban, amit láttam (első vagyok), a lány pont azt mondta, hogy az egy tévhit, hogy az anorexiások utálnak enni. Azt is mondta, hogy a "főétkezés" neki a nap fénypontja, amit minden nap nagyon vár. Ez az étkezés neki valamilyen mini édességet jelentett, már nem is emlékszem pontosan, sweet rice cake talán vagy ilyesmi. Direkt lassan ette, nagyon lassan, mert nagyon pici volt, és ki akarta élvezni minden pillanatát. És este lefekvés előtt azt mondta, hogy korog a gyomra, mardossa az éhség, fázik, remeg, fáj mindene, nagyon éhes.

Ha érdekel valakit, megpróbálom megkeresni, bár már vagy fél éve lehet, hogy láttam, és mivel sok van, nem biztos hogy meglesz, de lehet, és tényleg érdekes. Szerintem egyébként nagyon elrettentő, a lány egész kisugárzása is, hasznos lehet annak akinél kezd kialakulni valamilyen étkezési zavar.

2021. aug. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Gondolom nem minden ember egyforma. Én csak azt tudom elmesélni, amit nekem mondott az étkezési zavarral küzdő ismerősöm. És neki egy étkezés se volt fénypont. Minden étkezést utált, főleg, ha másokkal együtt kellett ennie. De újból mondom, nem vagyunk egyformák és az anorexiások sem azok. Elhiszem, hogy van ilyen eset is és olyan is.
2021. aug. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Metionin ***** válasza:
59%
Az evészavarral küzdők sok esetben az élet más területein is maximalisták, szóval sokat foglalkoznak tanulással vagy a munkájukkal. Meg persze sokan edzenek is, indokolatlanul sokat. Nekik is van hétköznapi életük, kötelező tevékenységek, mint munka vagy iskola. Az önmagában nem "program" hogy valaki étkezési zavaros, viszont az étkezési zavar befolyásolhatja a programokat.
2021. aug. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
5-ös, engem érdekelne a videó!
2021. aug. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Próbáltam most megkeresni, de sajnos nincs meg :/ Sajnos nem emlékszem a címére egyáltalán, az általános keresőszavakat megadva meg ezernyi videót dobál ki, de nincs köztük. Bocsi :/
2021. aug. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Semmi baj, azért köszi!
2021. aug. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!